Sadaļas Sadaļas
To, cik ticama ir ziņa vai jebkurš cits mediju vēstījums, nosaka izmantotie avoti jeb tas, no kurienes nāk informācija. Nekritiski izvēloties avotus, ar informāciju viegli maldināt, dezinformēt vai iebiedēt.
Pildīt testu
Profesore: Mediju pratība - dzīves meistarības sastāvdaļa

Mediju lietotpratība tiek uzskatīta par vienu no dzīves meistarības sastāvdaļām, un tā tiešā veidā ietekmē arī cilvēka dzīves kvalitāti un pat atrodama saistība ar valsts ekonomisko attīstību, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesore Vita Zelče.

Anda Rožukalne: Ko tu domā par žurnālistiku Latvijā?

Žurnālistika kļuvusi dzeltena, objektīvu mediju nav, tāpēc pašam jāvērtē to kvalitāte. Ar žurnālistiem manipulē mediju īpašnieki, politiskā un biznesa elite. Tā domā liela daļa no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Mediju lietotprasme – nevis privilēģija, bet nepieciešamība

Dzīvojot informācijas pārbagātā vidē, jo dienas jo svarīgāka kļūst spēja lielajā informācijas gūzmā atrast sev vajadzīgo un saprast, cik šī informācija ir uzticama. Jautājums par mediju lietotprasmi īpaši aktualizējies arvien augošās Krievijas propagandas kontekstā.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt