Vidusskolēnus atkal aicina apgūt medijpratību kopā ar labākajiem žurnālistiem

Mediju pratības iniciatīva “Pilna doma” atkal aicina vidusskolēnus iegūt zināšanas par plašsaziņas līdzekļiem, piedaloties konkursā un radot žurnālistikas darbus par kādu sabiedrībā aktuālu tematu, vēsta Baltijas Mediju izcilības centrs. Mediju prasmes vidusskolēni varēs apgūt kopā ar Latvijas labākajiem žurnālistiem.

Konkursā var piedalīties 10. – 12. klašu skolēni un profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņi. Lai pieteiktos konkursam, jāizveido un jāiesniedz vērtēšanai ideja par vienu kvalitatīvu žurnālistikas darbu.

Konkursā var pieteikties komandas, kurās ir 4 – 5 skolēni, un no vienas skolas var piedalīties neierobežots skaits komandu. Pieteikumā jāizklāsta plānotā žurnālistikas darba ideja un jāpievieno tēmas izvēles un aktualitātes pamatojums, kā arī jāmin plānotā žurnālistikas darba formāts – audiovizuāls, grafisks vai rakstisks darbs.

Pieteikšanās konkursam notiek līdz 2018. gada 15. janvārim “Pilna doma” interneta vietnē “www.pilnadoma.lv”" vai, sūtot epastu uz adresi [email protected].

Paredzēts, ka visu ideju autori, kuru piedāvājumi atbildīs konkursa nosacījumiem, tiksies ar mentoriem, kas būs pieredzējuši nacionālo mediju žurnālisti.

Gatavie darbi būs jāiesniedz vērtēšanai līdz 2018. gada 26. martam.

Ar skolēniem strādās LTV redaktors, raidījumu “Aizliegtais paņēmiens” un “Tieša runa” autors Guntis Bojārs, žurnālistikas pētniece un pasniedzēja Solvita Denisa-Liepniece, LTV Ziņu dienesta žurnāliste Olga Dragiļeva, TV3 Ziņu dienesta žurnāliste Monta Jakovela, portāla “Delfi” žurnālists Filips Lastovskis, žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele, portāla “Irir.lv” redaktore Māra Miķelsone, portāla “LSM.lv” ziņu latviešu valodā galvenā redaktore Jara Sizova un Latvijas Radio Ziņu dienesta producente Rudīte Spakovska.

“Pilna doma” piedāvā plašu medijpratības un kritiskās domāšanas mācību materiālu klāstu. Skolotāji aicināti izmantot Latvijas situācijai adaptētus Zviedrijas Valsts mediju padomes mācību materiālus ar gataviem stundu plāniem par propagandu, slēpto reklāmu, sociālo tīklu konstruēto realitāti, naida runu un citām svarīgām tēmām. Pedagogiem noderēs arī Latvijas žurnālistu veidotas videolekcijas par to, kas ir kvalitatīva un mūsdienīga žurnālistika, un mācību stundu plāni ar piemēriem un uzdevumiem.

Lai atbalstītu skolēnus konkursa darbu veidošanā, “Pilna doma” piedāvā “Mediju špikeri” – īsus un praktiskus padomus sava žurnālistikas satura veidošanai. Kā atrast labāko tēmu, kā nebūt garlaicīgam, kā izveidot videosižetu, izmantojot viedtālruni, kur internetā bez maksas samontēt video – tie ir tikai daži no ieteikumiem. Savukārt “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” sagatavotie sērijas “Tīri fakti” video materiāli atraktīvā un viegli uztveramā veidā palīdzēs neapjukt sociālo tīklu un citu mediju informācijas straumē. Visi mācību materiāli ir brīvi pieejami mājas lapā “www.pilnadoma.lv”.

Konkursa noslēguma ceremonija, uz kuru tiks aicinātas 20 komandas, notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 2018. gada 13. aprīlī. Labākie darbi būs publicēti lsm.lv.

Mediju pratības iniciatīvu “Pilna doma” vidusskolēniem īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar Britu padomes un ASV vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu. “Pilna doma” sadarbības partneri ir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv, Latvijas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Konkurss nenotiek pirmo gadu. Vēl šogad maijā notika uzvarētāju apbalvošanas ceremonija, suminot labāko darbu autorus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt