Latvijā
Krāslavā poļu pamatskolas nākotne ir neziņā tīta; iecerei par slēgšanu – konsultācijas ar Poliju
(pa...
Krāslavā poļu pamatskolas nākotne ir neziņā tīta; iecerei par slēgšanu – konsultācijas ar Poliju (papildināts)
Trīs mēnešus pirms jaunā mācību gada neziņā ir tīts Krāslavas Grāfu Plāteru vārdā nosauktās poļu pamatskolas liktenis. Šī gada februārī Krāslavas novada dome pieņēma lēmumu šo skolu 31. augustā likvidēt. Iemesls – skola neesot rentabla. Ik gadu skolēnu skaits skolā sarūk par 11 līdz 12%, bet viena skolēna uzturēšana ir viena no augstākajām pašvaldībā.
ZZS un Nacionālā apvienība par atbalstu kādam prezidenta amata kandidātam izlems vēlēšanu dienā
(pap...
ZZS un Nacionālā apvienība par atbalstu kādam prezidenta amata kandidātam izlems vēlēšanu dienā (papildināts)
Maija beigās gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām visi trīs pieteiktie kandidāti esot spēcīgi, taču lēmumu par labu kādam no šiem kandidātiem Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti pieņems tikai vēlēšanu dienā. Tā intervijā Latvijas Radio norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs un partijas valdes loceklis Viktors Valainis. Arī Nacionālā apvienība par rīcību prezidenta velēšanās izlems vēlēšanu dienā – 31. maijā, Latvijas Radio norādīja politiskā spēka līderis Raivis Dzintars.
Prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns – ar koptu tēlu un ambīcijām; kandidēšana satricinājusi vald...
Prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns – ar koptu tēlu un ambīcijām; kandidēšana satricinājusi valdības pamatus
Partiju apvienības "Apvienotais saraksts" dibinātājs Uldis Pīlēns par kandidēšanu uz prezidenta amatu paziņoja pirmais no šobrīd pieteiktajiem trīs kandidātiem. Uzņēmējs Pīlēns sevi ir pierādījis ne vien ar vārdiem, bet arī darbiem, izveidojot koncernu ar 240 miljonu apgrozījumu. Tomēr viņa kandidatūra ir satricinājusi valdības pamatus.
Mediju uzraugs ar 8500 eiro sodījis portālu «Tvnet»; atšķirīgi skatījumi par soda iemeslu
(papildinā...
Mediju uzraugs ar 8500 eiro sodījis portālu «Tvnet»; atšķirīgi skatījumi par soda iemeslu (papildināts)
Par tiešraides raidījumā izskanējušo informāciju Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) interneta ziņu portālam "Tvnet" piemērojusi 8500 eiro sodu. Medijā norādīja, ka sods noteikts par to, ka ēterā nepareizi lietots vārds "deportācija", turpretim padome šo viedokli noraida, sakot, ka tā nav patiesība. Tiesa, no NEPLP vadības teiktā nav skaidri un nepārprotami saprotams, par ko tad īsti portāls ir sodīts.
Dagdā remonta laikā atklātais vēsturiskais bruģis samests privātā pagalmā
(papildināts)
Dagdā remonta laikā atklātais vēsturiskais bruģis samests privātā pagalmā (papildināts)
Ceļu remonta laikā Dagdā tika atklāts vēsturisks bruģis. Tomēr šobrīd vairs nav iespējams noteikt, cik tas ir vērtīgs un vai vispār ir saglabājams – bruģi novāca un aizveda. Tagad bruģakmens ir samests kaudzē kāda privāta uzņēmuma pagalmā. Būvdarbus apstādināja tikai iedzīvotāju celtā trauksme, bet otrdien, 23. maijā, Dagdas centrā amatpersonas publiski rājās un meklēja atbildīgos.
PMLP nodaļās rindas dažbrīd nav vispār
PMLP nodaļās rindas dažbrīd nav vispār
Sākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP aicina cilvēkus pārliecināties, vai dokumentiem nav beidzies derīguma termiņš. Pases vai elektroniskās identifikācijas (ID) kartes izgatavošana tagad daudz laika neprasa. Piemēram, otrdien vairākās nodaļās Rīgā, Tukumā un Rēzeknē cilvēku rindā nebija vispār.
Ikšķilē uz Daugavpils šosejas satiksme ierobežota pa vienu braukšanas joslu
Ikšķilē uz Daugavpils šosejas satiksme ierobežota pa vienu braukšanas joslu
No otrdienas, 23. maija, Ikšķilē Daugavpils šosejas (A6) posmā, kas ir pārvads pār reģionālo autoceļu Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10), virzienā uz Rīgu satiksme ir ierobežota pa vienu braukšanas joslu, braukšanas ātrums samazināts līdz 70 km/h, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Ukrainas bēgļu nodarbinātības pabalstiem piešķir papildu 1,24 miljonus eiro
Ukrainas bēgļu nodarbinātības pabalstiem piešķir papildu 1,24 miljonus eiro
Līdz maija vidum gandrīz iztērēti šogad atvēlētie līdzekļi ukraiņas bēgļu nodarbinātības pabalstiem, tādēļ valdība otrdien, 23. maijā, nolēma šim mērķim piešķirt papildu 1,24 miljonus eiro, paredzot pabalstu vēl 2000 personām. Provizoriski ar to varētu būt pietiekami līdz šā gada oktobrim, informēja Labklājības ministrijā.
Krievijas pilsoņiem reģistrēšanās valsts valodas prasmes pārbaudei atsāksies 1. jūnijā
Krievijas pilsoņiem reģistrēšanās valsts valodas prasmes pārbaudei atsāksies 1. jūnijā
Tie Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi, kuri nebija reģistrējušies valsts valodas pārbaudei līdz šī gada 24. martam, to varēs izdarīt no 1. jūnija līdz 30. jūnijam. Šīs personas valsts valodas pārbaudi varēs kārtot laikā no šī gada 1. jūlija līdz 13. augustam. To paredz otrdien, 23. maijā, valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudēm, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
Banku augstskola pēc diviem gadiem pāries Latvijas Universitātes paspārnē
Banku augstskola pēc diviem gadiem pāries Latvijas Universitātes paspārnē
Banku augstskola ar 2025. gada 31. augustu tiks reorganizēta, nododot to Latvijas Universitātei (LU), kur augstskola turpinās pastāvēt kā universitātes iestāde. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais un valdībā otrdien, 23. maijā, atbalstītais rīkojuma projekts. 
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija pēc diviem gadiem iekļausies RTU
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija pēc diviem gadiem iekļausies RTU
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ar 2025. gada 1. aprīli tiks reorganizēta, integrējot to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrā.  To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais rīkojuma projekts, ko otrdien, 23. maijā, atbalstīja valdība.
Svarīgākais šobrīd