Latvijā
Skolotāju arodbiedrība aprīlī rīkos 3 dienu streiku neizpildīto algu prasību dēļ (papildināts)
Nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēma 24. aprīlī rīkot protesta gājienu un trīs dienu streiku, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14. Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu, medijiem pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.
Pedagogiem māca «Karogu sistēmu» seksuālās vardarbības identificēšanai
Lai palīdzētu pedagogiem un citiem pieaugušajiem atpazīt, kad bērni vai jaunieši ir saskārušies ar seksuālu vardarbību, kad piedzīvojuši robežu pārkāpšanu, Latvijā varētu ieviest tā dēvēto "Karogu sistēmu". Tā ar attēliem un aprakstošu informāciju parāda bīstamas situācijas un norāda arī to, kā rīkoties. Pirmais šāds seminārs aizvadīts Liepājā.  
Rīga atsāk cīņu ar azartspēļu vietām; nozare nav gatava piekāpties
Mēnesi pēc jaunā Rīgas teritorijas plānojuma apstiprināšanas pašvaldība atsāk cīņu ar azartspēļu vietām. Domes atbildīgā komiteja vienbalsīgi noraidījusi kāda komersanta lūgumu atvērt totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu ārpus vēsturiskā centra. Nozares asociācijā uzskata, ka pašvaldība rīkojas nelikumīgi, tāpēc organizācija nav gatava atkāpties.
Latvijā mazinās saslimstība ar gripu; pieaudzis ar Covid-19 inficēto skaits slimnīcās
Latvijā iepriekšējā nedēļā, no 6. marta līdz 12. martam, gripas vidējā intensitāte samazinājusies. Savukārt, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, no 27. februāra līdz 5.martam, iepriekšējā nedēļā pieaudzis pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
Robežsardze: Daugavpiliešus vervē nelegālās migrācijas atbalstīšanai
Daugavpilī vairākās daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās parādījušies sludinājumi, kuros piedāvā darbu transportlīdzekļu vadītājiem, kas vienlaikus ir aicinājums iesaistīties pretlikumīgās darbībās, atbalstot nelegālo imigrāciju, informē Valsts robežsardze. Valsts policijā daugavpilieši nav vērsušies.
Februārī skaitliski lielākais interneta auditorijas pieaugums – portālam LSM.lv
Februārī – gada īsākajā mēnesī auditorijas kritumus uzrādījusi lielākā daļa TOP 20 apmeklētāko interneta vietņu, liecina interneta tehnoloģiju un pētījumu uzņēmuma "Gemius" publicētais februāra tops. Skaitliski lielāko pieaugumu starp topa vietnēm no visām ierīcēm kopā un no mobilajām ierīcēm uzrādījusi vietne LSM.lv, bet visās platformās skaitliski lielāko kritumu – portāls "Nra.lv". 
Tiesībsargs: Ogres domes rīcībā muzeja atbalsta piketa lietā saskatāma pulcēšanās brīvības ierobežošana
Pastāv bažas par to, kā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību – tā secinājis tiesībsargs, vērtējot domes lēmumu februārī aizliegt vietējai biedrībai rīkot sapulci, lai atbalstītu Ogres Vēstures un mākslas muzeju konfliktā ar domi, kas sācies pēc muzeja iebildumiem pret Ogres mēra Egila Helmaņa ieceri rīkot sankcijām pakļautā Pjotra Avena porcelāna kolekcijas izstādi.
REPORTĀŽA. Ventspilī bijušais bērnudārzs kļuvis par patvēruma un tikšanās vietu Ukrainas kara bēgļiem
Ventspils bija viena no pirmajām vietām Kurzemē, kur uzņēma ukraiņu kara bēgļus. Viņus izmitināja Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā, vēlāk arī citviet. Šobrīd Ventspilī dzīvo aptuveni 600 bēgļu no Ukrainas. Un viens no galamērķiem, kur ukraiņu bēgļi dodas pēc morālā atbalsta, ir bijušais bērnudārzs, ko pašvaldība nodevusi ukraiņu biedrības "Kobzar" rīcībā. 
Piecos gados e-parakstu izmantojuši pusmiljons lietotāju; digitālās iespējas arvien neuzrunā lielu daļu
Apmēram miljonam Latvijas iedzīvotāju ir iespēja lietot e-paraksta funkciju, bet pēdējos piecos gados to izmantojuši tikai pusmiljons unikālo lietotāju. Lai gan e-paraksta lietošanas apjoms pēdējos gados ievērojami pieaug un tam vērā ņemamu pieprasījuma grūdienu radīja pandēmijas laiks, vēl aizvien Latvijā ir kupls skaits iedzīvotāju, kuri dažādu iemeslu dēļ neizmanto digitālās iespējas. 
Ekstremālākais brauciens pēc sirds – cauri putenim pacientam nogādā donora orgānu
Ekstrēmākā transplantācija līdzšinējā vēsturē – tā Stradiņa slimnīcas ārsti vienā balsī saka par šogad veikto pirmo sirds pārstādīšanu. Ziņa par donoru pienāca 8. martā, kad zemi ar debesīm sagrieza arī necaurbraucams putenis. Tomēr cauri sniega vērpetēm ārsti un māsas no Rīgas devās uz Latgali, lai nakts vidū ar Gaisa spēka helikopteru atvestu jaunu sirdi kādam pacientam.   
Svarīgākais šobrīd