Latvijā
Pašvaldībām daudz neskaidrību par civilo aizsardzību
Pašvaldībām trūkst vienota redzējuma, kur ieguldīt naudu civilās aizsardzības infrastruktūrā. Pieņemot šā gada budžetus, tās kaut kādus līdzekļus civilajai aizsardzībai piešķir, taču pārsvarā tie ir rezerves fondi. Nozīmīgu ieguldījumu šajā jomā nav. Vietvaras arī atzīst, ka tikai uz saviem pleciem iznest civilās aizsardzības plāna īstenošanu nevarēs.  
Skolotāju arodbiedrība sāks apzināt streikotāju skaitu
Tā kā valdība nav pieņēmusi lēmumus par pedagogu algu prasībām, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) šonedēļ sāks apzināt skolotāju skaitu, kas gatavi piedalīties streikā, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.
Rīgā sliedes zemās grīdas tramvajiem Iļģuciema virzienam par 8,8 miljoniem eiro pielāgos «A.C.B.». 
Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" parakstīja līgumu ar AS "A.C.B" par būvdarbu veikšanu 5. tramvaja maršruta posmam no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems". Būvdarbus plānots uzsākt martā un noslēgt 2023. gada decembrī. Paredzētas arī satiksmes organizācijas izmaiņas, un būvdarbu posmā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusu, aizvietojot tramvaju, informēja "Rīgas satiksme".
«Apvienotais saraksts» iebilst pret Daugavpils Universitātes pievienošanu Latvijas Universitātei
Lai arī pašreizējie plāni paredz Daugavpils Universitāti pievienot Latvijas Universitātei (LU), koalīcijas partija "Apvienotais saraksts" iestājas pret šīm iecerēm. To intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšēdētājs Česlavs Batņa ("Apvienotais saraksts").
Ministre: Skolās ar lielāku skolēnu skaitu pedagogi algu pieaugumu neizjutīs
Skolās ar lielāku skolēnu skaitu, kur atalgojuma likmes tagad ir salīdzinoši lielākas nekā mazākās skolās, pedagogi no šā gada 1. septembra plānoto algu pieaugumu neizjutīs. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina izglītības ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").
Diaspora par obligāto dienestu: nepieciešama skaidrība un prestižs
Valsts aizsardzības dienests, kas no 2027. gadā varētu būt obligāts arī diasporas latviešu jauniešiem, šobrīd raisa diametrāli pretējus viedokļus un daudz neskaidrību. Diasporas pārstāvji aicina obligāto dienestu ieviest pārdomāti, lai jaunieši neatteiktos no Latvijas pilsonības, tajā skaitā ceļot dienesta prestižu un parādot konkrētus ieguvumus jauniešiem – šādas atziņas Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis" pauda diasporas pārstāvji.
VUGD postenis Ērgļos nestrādā visu diennakti; «tukšajās stundās» palīdz glābēji no blakus pilsētām
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) postenis Ērgļos nestrādā visu diennakti, jo darbinieku trūkuma dēļ vairs nevar nodrošināt 24 stundu dežūru. Laikā, kad postenis nestrādā, glābējus nākas gaidīt no blakus pilsētām. Pagājušajā nedēļā Ērgļos izcēlās ugunsgrēks vien kilometra attālumā no minētā posteņa. Ugunsnelaimē cietušo nav, dega saimniecības ēka, tomēr īpašniekiem nav skaidrs kāda jēga no posteņa, kas nestrādā. 
Filma par Daugavpili sākusi dokumentālo stāstu cīņu – par pilsētu taps vēl divi darbi
Pēc dokumentālās filmas "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" iznākšanas 24 gadus vecais daugavpilietis Aleksandrs Gibovskis veidos savu stāstu par pilsētu, izceļot pozitīvo. Tikmēr pirmās filmas veidotāja Vladislava Romanova gatavojas nākamajam savam dokumentālajam stāstam. Vietējās sabiedrības inteliģence norādījusi – šādi stāsti ir jāveido, taču nedrīkst ieslīgt pārspīlējumos, izceļot vai nu tikai labo, vai slikto.
Svarīgākais šobrīd