Latvijā
Banku augstskola pēc diviem gadiem pāries Latvijas Universitātes paspārnē
Banku augstskola pēc diviem gadiem pāries Latvijas Universitātes paspārnē
Banku augstskola ar 2025. gada 31. augustu tiks reorganizēta, nododot to Latvijas Universitātei (LU), kur augstskola turpinās pastāvēt kā universitātes iestāde. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais un valdībā otrdien, 23. maijā, atbalstītais rīkojuma projekts. 
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija pēc diviem gadiem iekļausies RTU
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija pēc diviem gadiem iekļausies RTU
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ar 2025. gada 1. aprīli tiks reorganizēta, integrējot to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrā.  To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais rīkojuma projekts, ko otrdien, 23. maijā, atbalstīja valdība.
Valsts iestāžu vajadzībām plāno veidot «digitālo aģentūru»
Valsts iestāžu vajadzībām plāno veidot «digitālo aģentūru»
Iekšlietu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vienojušās par risinājumu, ļaujot nodrošināt iespēju Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī pēc vēlētāja izvēles. Koalīcija vienojusies veidot "digitālo aģentūru". Šai idejai pirmdien atbalstu pauda koalīcijas pārstāvji Sadarbības sanāksmē. Aģentūra darbošoties ne vien Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK), bet arī citu valsts iestāžu un ministriju vajadzībām.
Daļai slimnīcu reģionos mainīsies pakalpojumu klāsts
Daļai slimnīcu reģionos mainīsies pakalpojumu klāsts
Reģionālajās slimnīcās sola saglabāt speciālistu profilus, tomēr cilvēkresursu plānošanas un ārstniecības kvalitātes dēļ vairākās slimnīcās plānotas zināmas izmaiņas. Proti, atsevišķi speciālisti no diennakts uzņemšanas nodaļām varētu strādāt visā slimnīcā, kur tas nepieciešams, ne tikai uzņemšanā. Pirmdien, 22. maijā, slimnīcu tīkla plāns apspriests Veselības ministrijā.
Saeimas komisija: Visi trīs kandidāti drīkst pretendēt uz Valsts prezidenta amatu
(papildināts)
Saeimas komisija: Visi trīs kandidāti drīkst pretendēt uz Valsts prezidenta amatu (papildināts)
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pirmdien, 22. maijā, atzina, ka visi trīs Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti – Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs un Elīna Pinto – atbilst Satversmē un Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā noteiktajām prasībām un attiecīgi drīkst pretendēt uz šo amatu, šodien atzina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.
Dziesmu svētkos 11. maršruta tramvajs kursēs tikai pa vienu Brasas tilta pusi
(papildināts)
Dziesmu svētkos 11. maršruta tramvajs kursēs tikai pa vienu Brasas tilta pusi (papildināts)
Dziesmu un deju svētki sāksies nedaudz vairāk kā pēc mēneša, bet Rīgā ceļus daudzviet joprojām aktīvi būvē un remontē. Viens no lielākajiem objektiem – Brasas tilts, kas gadiem ilgi ir pašvaldības un iedzīvotāju viena no lielākajām problēmām. Kustību pār 140 metrus garo pārvadu paredzēts atklāt uz Dziesmu svētkiem, bet tikai pa tilta vienu pusi.
Tiesībsargs Ādažu slimnīcā konstatē vides pieejamības pārkāpumus
Tiesībsargs Ādažu slimnīcā konstatē vides pieejamības pārkāpumus
Tiesībsargs pārbaudes lietā konstatējis būtiskus pārkāpumus pašvaldības SIA "Ādažu slimnīca", kurā netiek nodrošināta pieejama vide cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat konstatēts, ka slimnīcā atsevišķi vides pieejamības elementi rada draudus cilvēka veselībai. Šī situācija izgaismo Veselības inspekcijas formālismu pieejamas vides prasību vērtēšanā, norādīja Tiesībsargs.
Soli pa solim: kā notiks Valsts prezidenta vēlēšanas?
Soli pa solim: kā notiks Valsts prezidenta vēlēšanas?
Valsts prezidenta vēlēšanās 31. maijā Saeima no plkst.9.00 balsos par trim kandidātiem – "Apvienotā saraksta" izvirzīto kandidātu, uzņēmēju un politiskā spēka dibinātāju Uldi Pīlēnu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru Valsts prezidenta amatam izvirzījis viņa pārstāvētais politiskais spēks "Jaunā Vienotība", un partijas "Progresīvie" kandidāti, latviešu diasporas aktīvisti Elīnu Pinto.
Dievturu laulībām likumīgs spēks? Pēc senču tradīcijām kāzas rīkot varētu jau šogad
Dievturu laulībām likumīgs spēks? Pēc senču tradīcijām kāzas rīkot varētu jau šogad
Latviskās dzīvesziņas sargātāji sākuši cīņu, lai arī dievturi tiktu iekļauti to tradicionālo konfesiju sarakstā, kurām ir juridiskas tiesības laulāt. Lai gan pirmās brīvvalsts laikā dievturiem šādas tiesības netika dotas, gadsimta nogrieznis ir mainījis likumdevēju izpratni par neopagānismu. Paredzams, ka atbilstoši Civillikuma grozījumi tiks pieņemti līdz rudenim, un tie jaunie pāri, kas grib rīkot kāzas vai vedības, ievērojot senču tradīcijas, varēs pirms vai pēc tam vairs nedoties uz Dzimtsarakstu nodaļu.
Svarīgākais šobrīd