Latvijā
Latgalē cels maksu par atkritumu izvešanu
Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija ir iesniegusi jaunu sabiedrisko pakalpojumu  tarifa projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Tas paredz, ka tonna atkritumu, kas tiks ievesta poligonā, maksās jau gandrīz 120 eiro iepriekšējo 70 eiro vietā. Savukārt Austrumlatgales poligonā Rēzeknes novadā ar maiju tonna atkritumu maksās vēl vairāk – nepilnus 130 eiro. Izmaksu pieaugumu ietekmē dabas resursu nodoklis, inflācija un cenu kāpums virknē pozīciju, un tas nozīmē, ka jau drīzumā tas atsauksies arī uz iedzīvotāju naudas makiem.
Latvijas Pasts investē 5,5 miljonus autoparkā – mašīnas nonāks pie pastniekiem
340 jaunas automašīnas tagad pieejamas Latvijas Pasta darbiniekiem, lai varētu efektīvāk piegādāt pasta sūtījumus un nodrošināt pakalpojumus, tai skaitā klientu dzīvesvietās. Uzņēmums investējis 5,5 miljonus eiro autoparka paplašināšanā. Automašīnas nodos lietošanā konkrētam pastniekam, nevis pasta nodaļai.
KNAB nodod prokuratūrai lietu pret VID darbiniekiem par 100 000 eiro kukuļa izspiešanu no kokrūpnieka
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nodevis prokuratūrai lietu pret diviem bijušajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem saistībā ar kukuļa pieprasīšanu un pret vēl vienu bijušo valsts amatpersonu lietā, kas saistīta ar kokrūpniecības uzņēmuma "Stiga RM" īpašnieka Andra Ramoliņa apgalvojumiem par kukuļa izspiešanas mēģinājumu, saistībā ar kuriem KNAB pērn vasaras nogalē "viesojās" VID ēkā un aizturējis trīs personas.
Saistībā ar armijas pārtikas iepirkumu viens no atstādinātajiem ir iepirkuma komisijas vadītājs Ezeriņš (papildināts)
Divas amatpersonas, kas saistībā ar vērienīgo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārtikas iepirkumu uz laiku ir atstādinātas no amata pienākumu pildīšanas, ir iepirkumu komisijas vadītājs, kā arī par iepirkumu atbildīgā amatpersona no NBS puses. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA)).
Alūksnes novadā «pagastveču» vietā – bibliotekāri
Alūksnes novada pagastos tagad var teikt, ka galvenais cilvēks ir bibliotekārs un galvenā iestāde – bibliotēka. Kopš šī gada sākuma novadā vairs nav pagastu pārvaldes, bet martā pagastos darbu sāka Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri, kas izveidoti bibliotēkās. Tā kā laukos sarūk iedzīvotāju skaits, jādomā, kā mazināt izdevumus pārvaldei un tajā pašā laikā sniegt iedzīvotājiem vairāk pakalpojumu.
Lielāka kārtība vai līderības trūkums? Politologi atšķirīgi vērtē Kariņa darbu premjera amatā
Pēc 14. Saeimas vēlēšanām veidotajā valdībā tās vadītāja Krišjāņa Kariņa darbā saskatāma gan lielāka kārtība nekā iepriekš, gan līderības trūkums. Atšķirīgus vērtējumus intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Lelde Metla-Rozentāle.
Pasaules Dauna sindroma dienā arī Latvijā kliedē aizspriedumus par sindromu
Daudzviet pasaulē pirmdien ielās redzami cilvēki, kam katrā kājā uzvilkta citas krāsas zeķe, arī Rīgā. Zilu un violetu zeķi uzvilkusi Velga Polinska, bet rozā un zaļa kājās Veronikai Bašarinai. Abu biedrības "Dauna sindroms Latvija" valdes locekļu ģimenēs aug bērni ar Dauna sindromu, un biedrība cenšas mazināt aizspriedumus pret šo diagnozi. 21. martā – Pasaules Dauna sindroma dienā – pirmatskaņojumu piedzīvoja arī grupas "Melo M" dziesma, kuras klipā redzams, ka pasaule ir skaista tieši dažādībā.
Tiesībsarga birojā saņemti jau 60 ziņojumi par dzīvi pansionātos
Vai dzīve pansionātā ir cieņpilna, vai iemītniekiem ir mājīga un droša vide labu speciālistu un atbalsta personāla uzraudzībā? To vēlas noskaidrot Tiesībsarga birojā, aicinot iedzīvotājus ziņot. Šobrīd saņemti jau 60 ziņojumi. Zemgales Reģionālās televīzija paviesojās Alojas pansionātā. Tur iemītnieki saka – mums paveicies.
Politiski represētie šī gada konferencē aicina tautu būt vienotākai
Politiski represēto ikgadējai konferencei jau otro gadu īpašu emocionālu noskaņu piešķir karš Ukrainā. Apvienības biedri pieņēma aicinājumu ar nosaukumu "Vienoti Latvijai", kurā viņi rosina tautai būt vienotākai, vairāk novērtēt savas valsts neatkarību un aktīvāk izmantot savas pilsoņa tiesības un pildīt pienākumus.
Rīga asfaltēto ceļu remontiem šogad veltīs divreiz vairāk naudas nekā pērn
Rīgā trešdaļa ielu esot sliktā stāvoklī. Lai atjaunotu asfalta segumu, pašvaldība šogad grasās veltīt līdz pat 22,5 miljoniem eiro, kas ir vismaz divas reizes vairāk nekā pērn. Tikpat būtiski pieaugs arī padarīto darbu apjoms – kopumā pašvaldība šogad plāno atjaunot 400 tūkstošus kvadrātmetru ielu.
Ugunsgrēks noposta Smiltenes mācītājmuižu
Ugunsgrēks nopostījis 18. gadsimtā celto Smiltenes mācītājmuižas ēku. Ugunsnelaime izcēlusies vakar pēcpusdienā, cilvēki tajā nav cietuši, bet vērtīgajai vēsturiskajai ēkai izdedzis jumts un otrais stāvs.
Valdība atbalsta sēdē par nepilnīgiem sauktos alkohola reklāmas un aprites ierobežojumus (papildināts)
Lai samazinātu alkohola patēriņu Latvijā, plāno turpmāk uz alkohola pudelēm norādīt produkta uzturvērtību un sastāvdaļas, kā arī aizliegt azartspēļu zālēs piedāvāt alkoholu par brīvu, ierobežot alkohola atlaižu reklāmas un aizliegt tirgot stipros dzērienus mazajā PET iepakojumā. To paredz otrdien, 21. martā, valdībā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumos, kas, lai stātos spēkā, vēl jāapstiprina Saeimai. Valdības sēdē likuma grozījumi tika saukti arī par "nepilnīgiem" un "nejēdzīgiem".
Svarīgākais šobrīd