Latvijā
VID un KNAB sola skrupulozu amatpersonu deklarāciju pārbaudi
Valsts un pašvaldību amatpersonām, kā arī lielo uzņēmumu vadītājiem ikgadējās ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz obligāti. Šogad tajā sniegto ziņu pārbaudei sola īpaši pievērsties ne tikai VID, bet arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienests (KNAB). Kādām lietām uzmanība tiks pievērsta?
Vēlas sakārtot gājēju pāreju saimniecību Latvijā
Uzņēmums "Latvijas valsts ceļi" (LVC) plāno izvērtēt Latvijas galveno ceļu gājēju pārejas. Turklāt pēc šī audita daļu no neregulējamajām pārejām varētu likvidēt. Kāpēc tā un pēc kādiem kritērijiem gājēju pārejas vērtēs?
Smiltenē top laika deķi un mīļspilventiņi
 To, kāds Latvijas jubilejas gadā katru dienu ir bijis laiks, visprecīzāk vēl arī pēc daudziem gadiem varēs pateikt tās rokdarbnieces, kuras iesaistījušās laika deķu adīšanā vai tamborēšanā. Šīs idejas iniciatore ir biedrības „Smiltenes pūra lāde” pārstāve Ilze Haka, un šī ierosme, izrādās, ir aizrāvusi gan rokdarbnieces Latvijā, gan arī ārzemēs dzīvojošās latvietes. Pamatdoma ir - dokumentēt deķos katras dienas laika apstākļus, proti, katru dienu ieadot ar savu krāsu, kas atbilst noteiktai temperatūrai.
Kūlas dedzināšanas neprāts šopavasar nerimst
Kūlas ugunsgrēku tendence šopavasar nav mazinājusies, secina operatīvie dienesti. Vainīgie, kā ik gadu pārsvarā, pārsvarā ir nesakopto zemju īpašnieki, kas dedzināšanu uzskata par sakopšanu, kā arī ļaunprātīgie dedzinātāji. Glābēji un arī policija uzskata, ka pašvaldībām ir stingrāk jāstrādā ar saviem iedzīvotājiem un laicīgi jākontrolē īpašumu maksimāla sakopšana, lai kūla nemaz neveidotos.
Latvijas jaunietes izcīna godalgas Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē
Latvijas meitenes guvušas ievērojamus panākumus Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē, kas norisinājās Florencē. Atvesta bronzas medaļa un vairākas atzinības. Meitenes stāsta, ka viņām interesi par sarežģītajiem uzdevumiem palīdzēja noturēt tieši skolotāji, kas bija neatlaidīgi  un atsaucīgi. Komandu vērtējumā Latvija ierindojās 19.vietā starp Eiropas valstīm.
Izbraukšana no Latvijas nav beigusies. Intervija ar migrācijas pētnieci Aiju Lulli
Ņemot vērā, ka izbraukšana joprojām turpinās, valstij jāsāk savu politiku pārskatīt, saprotot, ka cilvēki var justies piederīgi ne tikai vienai vietai, ne tikai Latvijai. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" teica migrācijas pētniece Aija Lulle. Viņa uzskata, ka pirmie soļi reemigrācijas politikā jau sperti, vēstījums ir pareizs, tomēr pilnveidojams vēl daudz kas.
Kazdangā atdzimst maizes cepšanas tradīcijas
Pavisam nesen Kazdangas pilī durvis vērusi radošā laboratorija, kurā ir iespēja piedalīties dažādās meistardarbnīcās, apgūstot jaunas iemaņas vai prasmes. Aizvien pieaugot interesei par tradicionālajām, latviskajām vērtībām, nupat aizvadīta pirmā Maizes skola.
«Vienotība» turpinās tiesāties par valsts budžeta finansējumu
Administratīvā rajona tiesa nesen noraidīja politiskās partijas "Vienotība" pieteikumu, kurā tā apstrīdēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka 2016.gada novembrī pieņemto lēmumu par valsts budžeta finansējuma atņemšanu. Pēc iepazīšanās ar partijai nelabvēlīgo Administratīvās rajona tiesas spriedumu valdošajā koalīcijā ietilpstošā "Vienotība" nolēmusi to pārsūdzēt.
Rēzeknes novads cīnās ar pilsētu par deklarētajiem iedzīvotājiem
Jau iepriekš stāstīts - Rēzeknes pilsēta pirms gada pieņēma lēmumu, ka lielākā daļa pilsētā deklarēto iedzīvotāju ar “Rēzeknieša kartēm” sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas. Tas savukārt mudinājis pilsētā deklarēties arī piepilsētas jeb Rēzeknes novada iedzīvotājus, lai baudītu rēzekniešu bezmaksas sabiedriskā transporta privilēģijas. Cīnoties savā starpā par deklarētajiem iedzīvotājiem, no šā gada Rēzeknes novads savos saistošajos noteikumos veicis grozījumus, palielinot vairāk nekā septiņas reizes nekustamā īpašuma nodokļa likmi tiem, kuriem pieder novadā īpašums, bet tajā neviens nav deklarējies. Tas attiecas arī uz dārza mājiņu īpašniekiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti