Latvijā
AM pateicas Daugavpils skolniecei par cilvēka dzīvības glābšanu
Daugavpils 12. vidusskolas 6. klases skolniece Līga Kuroša, kura divus gadus darbojas arī jaunsardzē, šīs vasaras beigās kopā ar tēti izglāba dzīvību slīkstošam cilvēkam. Par tādu drosmi un varoņdarbu meitenei piešķirta un šodien pasniegta Aizsardzības ministrijas pateicība un medaļa. Šis gadījums vēlreiz pierāda to, ka pirmās palīdzības sniegšanu svarīgi apgūt ne tikai jaunsardzē, bet arī skolā, un to darīt iecerēts līdz ar jaunā mācību priekšmeta – Valsts aizsardzības mācības – ieviešanu.
Četri no pieciem lietotājiem ik dienas var tikt apkrāpti internetā; policija kampaņā aicina uzmanīties
“Nedalies ar svešinieku!” – ar šādu aicinājumu Valsts policija (VP) sākusi izglītojošu kampaņu, kurā cilvēkiem atgādina par drošības riskiem interneta vidē. Regulāri internetu izmanto aptuveni 78% Latvijas iedzīvotāju, un policijas pārstāvji lēš, ka vidēji četri no pieciem lietotājiem ik dienas var saskarties ar incidentiem. Arī kampaņas ietvaros veiktais eksperiments pierāda – ir gana daudz cilvēku, kas pret savu drošību virtuālajā vidē ir vieglprātīgi. 
Vienojas raitāk izskatīt alimentu parādnieku krimināllietas
Šobrīd teju 40 000 alimentu nemaksātāju valstij ir parādā gandrīz 300 miljonus eiro. Par alimentu nemaksāšanu var uzsākt kriminālprocesu, un trešdien, 17.oktobrī, parakstītā vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantijas fondu, Valsts policiju un prokuratūru nozīmē, ka visas puses apņemas strādāt operatīvāk, lai nemaksātāju kriminālprocesus izskatītu ātrāk.
Augstrozē aktīvi paplašina ceļus, pašvaldība sola saudzēt seno lapegļu aleju
Augstrozē īsteno nozīmīgu Eiropas Savienības (ES) finansētu ceļu rekonstrukciju, bet vietējie iedzīvotāji bažījās, ka ceļu paplašināšanas dēļ nocirtīs vēsturisko lapegļu aleju. Limbažu novada domes priekšsēdētājs gan zvēr, ka senā lapegļu aleja paliks neskarta un nocirtīs divus kokus, no kuriem viens jau tāpat draud nogāzties, bet otrs iestādīts samērā nesen, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.
Čakša iesaka turpināt maksāt brīvprātīgas iemaksas veselības apdrošināšanai
Lai dažas gan Saeimā ievēlētās partijas uzskata, ka ir jāatceļ no nākamā gada iecerētā obligātā valsts veselības apdrošināšana, aizejošās valdības veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība) uzskata, ka cilvēkiem, kuriem pilna valsts apmaksāto pakalpojumu groza saņemšanai jāmaksā brīvprātīgas iemaksas, jāturpina to darīt.
Par alimentu nemaksāšanu policijā šogad 160 iesniegumi
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija šogad ar vairāk nekā 160 iesniegumiem vērsusies policijā par alimentu nemaksāšanu. Turklāt trešdien noslēgts fonda administrācijas un policijas sadarbības līgumu, lai izveidotu sistemātisku praksi šajās lietās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja fonda administrācijas vadītājs Edgars Līcītis.
Skolu tīkla optimizācija šogad skārusi 65 skolas
Lai sakārtotu skolu tīklu, šogad reorganizētas, apvienotas vai slēgtas vairāk nekā 60 izglītības iestādes, kas ir uz pusi vairāk nekā gadu iepriekš. Skolu reforma skārusi skolas visā Latvijā, un šogad slēgtas dažādu līmeņu izglītības iestādes. Tomēr šogad arī dibināts vairāk izglītības iestāžu nekā pērn.
«KPV LV» gatavo valdības deklarācijas projektu
Pēc pirmā sarunu apļa ar iespējamiem koalīcijas partneriem 13.Saeimā partija “KPV LV” gatavo valdības deklarācijas projektu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.
Pensionāre piemājas dārzā audzē kaņepes; policija ierosina krimināllietu
Pensionārei Dzidrai Bruzgulei no Viļānu novada Dekšāres pagasta gadu no gada dārzā aug kaņepes, taču šogad to dēļ ierosināta krimināllieta. Augusta beigās policijas darbinieki atbraukuši un uz aizdomu pamata, ka augi satur narkotiskās vielas, visas kaņepes konfiscēja, lai veiktu ekspertīzi. Pensionāre ir neizpratnē, vai policija bija tiesīga uz aizdomu pamata izpostīt visu viņas izaudzēto īpašumu un vai kāds viņai segs zaudējumus.
Brigmanis: Pirms vēlēšanām vajadzēja vairāk klausīt Lembergam
Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) vēlēšanās būtu startējusi labāk, ja savienība būtu vairāk ieklausījusies Aivara Lemberga viedoklī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica Latvijas Zemnieku savienības un Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Bērnu slimnīcā teju 15% pacientu neierodas uz konsultācijām
Gandrīz 23 tūkstoši mazo pacientu jeb 14 procenti no visiem, kas šogad ir pieteikti uz konsultācijām Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, uz tām nemaz nav ieradušies. Tādējādi jau tā garā rinda kļūst vēl garāka. Slimnīcas pārstāvji vēršas pie vecākiem, aicinot cienīt viņu laiku un citu bērnu vajadzības. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti