Latvijā
Augstākā tiesa mudina pievērst uzmanību bāriņtiesu lemšanai par vecāku tiesību pārtraukšanu
Augstākā tiesa (AT), izskatot lietu par bāriņtiesas lēmumu pārtraukt aizgādības tiesības, saskatījusi arī iespējamo bāriņtiesas darbinieka neobjektivitāti un aizspriedumus. Augstākā tiesa par šo lietu informējusi arī Labklājības ministriju  (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI) un Rīgas bāriņtiesu, norādot, ka, iespējams, ir jāpievērš lielāka uzmanība bāriņtiesu darbinieku rīcībai un lēmumiem.
Pēc prezidenta aizrādījuma Saeimas komisija lemj neliegt «ofšoriem» dalību iepirkumos
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.aprīlī, nolēma virzīt izskatīšanai otrreizējā caurlūkošanā Saeimā grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz no likuma izslēgt normas par aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstī, kā arī šādiem uzņēmumiem piederošiem uzņēmumiem no Latvijas.
Aptauja: Par noziegumiem policijā nevēršas apmēram 40% cietušo
40% cilvēku, saskaroties ar pārkāpumu vai noziegumu, izlemj pēc palīdzības policijā nevērsties. To likumsargi secinājuši socioloģiskajā aptaujā, kas veikta visā Latvijā, aptaujājot apmēram 3000 cilvēku. Pētījumu policija prezentēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē.
Saeimā grasās atvērt «čekas maisu» publiskošanas pamatlikumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija rosinās noteikt, ka parlaments pats lems par "čekas maisu" atvēršanas kārtību. Šobrīd likums šo uzdevumu deleģē Ministru kabinetam. Tas nozīmē, ka Saeimai būs jāatver tā saucamais "jumta likums", kas nosaka bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu publicēšanu. Tajā plānots iestrādāt VDK dokumentu zinātniskās izpētes komisijas rekomendācijas par to, kuras dokumentu grupas jāpublisko.
«Fox» tulkojumus Baltijai «piekoriģē» atbilstoši Krievijas vadlīnijām (precizēts*)
Televīzijas kanāla "Fox" oriģinālais saturs Baltijas valstu auditorijai tiek tulkots atbilstoši Krievijā tapušām vadlīnijām, kas prasa "mīkstināt" izteikumus par vairākām tēmām. Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saņēmusi kāda televīzijas skatītāja sūdzību par to, ka, viņaprāt, kanālā "Fox" latviešu valodas tulkojumi ir nepilnīgi, taču līdz šim nezināja par šādām vadlīnijām.
Kozlovskis: Lietus ir iekavējis Latvijas austrumu robežas izbūvi
Lielās lietavas pagājušajā gadā ir iekavējušas Latvijas austrumu robežas izbūvi ar Krieviju un nodarījušas postījumus aptuveni 150 000 eiro apmērā, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” trešdienas, 18. aprīļa, rītā sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).
Bibliotekāri un skolotāji palīdzēs apgūt digitālās prasmes
Turpmāk bibliotekāri un skolotāji palīdzēs pārējai sabiedrībai apgūt arī dažādas digitālās prasmes, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.
Kuldīgā darbiniekus meklē arī Rīgas un Jūrmalas uzņēmēji
Nesenajā vakanču gadatirgū Kuldīgā jaunus darbiniekus meklējuši ne tikai vietējie, bet arī Rīgas un Jūrmalas uzņēmēji, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” trešdien, 18. aprīlī, sacīja laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece.
Kurzemes rajona tiesas ēkas atjauno par 2,4 miljoniem eiro
Šodien Ventspilī plānots svinīgi uzsākt Kurzemes rajona tiesu ēku atjaunošanu un paplašināšanu. Pēc tiesu reformas Kurzemes rajona tiesa atrodas divos dažādos īpašumos - viens ir pašvaldības, otrs Tiesu namu aģentūras īpašums. Pašreiz ēkas neatbilst tiesu vajadzībām.
Latvijā norisināsies ātruma kontroles maratons
Valsts policija jau ceturto gadu piedalīsies Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā ātruma kontroles maratonā. Tā laikā policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.
Kārtējo Krievijas raķešu mācību pirmajā dienā Baltijas jūrā aktivitātes nav novērotas
Krievijas Jūras spēki no otrdienas, 17.aprīļa, līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, kur 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi. Krievijas informācija par mācībām tāpat kā iepriekšējo reizi ir skopa, bet otrdien nekādas aktivitātes nav fiksētas, LTV “Panorāmai” pastāstīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.
Pret taras depozītu sistēmu iebilst tās izmaksu dēļ
Atbalstu 15 gadus apspriestās taras depozīta sistēmas ieviešanai panākt arī šoreiz neklājas viegli. Pretojas gan uzņēmēji, gan Zemkopības ministrija, savu pozīciju skaidrojot ar sistēmas ieviešanas augstajām izmaksām. Tomēr, ja sistēmu neieviesīsim, nav skaidrs, kā virzīsimies uz augstajiem Eiropas Savienības atkritumu pārstrādes mērķiem.
Talsos ugunsdzēsējiem šogad vairāk izsaukumu apkures ierīču dēļ
Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušo gadu, Talsu ugunsdzēsēji saņēmuši teju uz pusi vairāk izsaukumu, kas saistīti ar sodrēju degšanu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. To saista ar iedzīvotāju lēmumiem 90.gados atteikties  no centrālās apkures un dzīvokļos pašrocīgi uzstādot apkures iekārtas. Nu sistēmas noveco un vairs neatbilst ugunsdrošības prasībām.
Zemgalē vecās riepas grūti nodot
Lai gan aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta atkritumu šķirošanai, dalīto atkritumu šķirošanas laukumos Zemgalē bez maksas nodot vecās riepas vairs nav iespējams. Nolietotās auto riepas pieskaitāmas pie bīstamajiem atkritumiem, kurus nevar apglabāt  arī atkritumu poligonos. Tikmēr neapzinīgi iedzīvotāji tās aizvien biežāk izmet krūmos vai mežmalā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti