Latvijā
Platonē cerības uz ūdensapgādi – VVD tomēr ļauj ierīkot jaunu urbumu
Valsts vides dienests (VVD) trešdienas, 13.jūnija, pēcpusdienā atļāvis Platones ciemā atsākt jaunā dziļurbuma ierīkošanas darbus, ko vēl dienu iepriekš, 12.jūnijā, prasīja pārtraukt nepieciešamās licences trūkuma dēļ. Darbi atļauti, jo SIA "Jelgavas novada KU"  sagatavojis prasīto licenci, portālu LSM informēja VVD pārstāve Maruta Bukleviča.
«Vairāk saules» lietā policija veikusi 34 kratīšanas un aizturējusi četrus cilvēkus
Policijas sāktajā kriminālprocesā saistībā ar restorānu tīkla “Vairāk saules” iespējamo iejaukšanos kases aparātos otrdien, 12.jūnijā, aizturēti četri cilvēki, informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Igors Tomaševs. Pats uzņēmums, nozares biedrība un kases aparātu piegādātājs noraidīja aizdomas un pārmeta policijai pārāk asu rīcību.
Sabiedriskais autobuss pēc pieprasījuma Līvānu pusē iedzīvotājos neraisa interesi
Pasūtīt autobusu pa telefonu ir jauns risinājums, pielāgojoties situācijai, kad daudzi reisi nerentabilitātes dēļ jāslēdz. Maršruts posmā Līvāni-Mežancāni-Līvāni kopš maija vidus ir pirmais valstī - kā pilotprojekts -, kurā pasažieriem, vismaz 24 stundas pirms brauciena piesakot reisu, ir iespēja reizi nedēļā pasūtīt autobusu. Kopš projekta sākuma apritējis gandrīz mēnesis, taču uz šo piedāvājumu pagaidām bijis tikai viens pieprasījums. Tas nav risinājums, tā šī projekta pirmajā stadijā to vērtē gan iedzīvotāji, gan pašvaldību vadītāji. Maršrutu plānotāji iesaka nogaidīt līdz projekta beigām.
Ugunsgrēkā Ādažu poligonā deguši 770 hektāri
Ugunsgrēkā Ādažu militārajā poligonā degusi teritorija 770 hektāru platībā, Latvijas Radio apstiprināja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. Ugunsgrēka liesmas ir nodzēstas, taču dzēšanas darbi vēl turpinās.
Policija veikusi kratīšanu restorānu tīklā «Vairāk saules»
Restorānu tīklā “Vairāk saules”, gan ēdināšanas vietās gan birojā, policija otrdien, 12.jūnijā, veikusi kratīšanas. Zināms, ka tas noticis saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljona eiro zaudējumi. Restorānu īpašnieks Endijs Bērziņš šādu iespēju noliedz.
Pirms 13.Saeimas vēlēšanām balsi nodot glabāšanā varēs 58 iecirkņos
13.Saeimas vēlēšanās 58 vēlēšanu iecirkņos 37 pašvaldībās vēlētājiem tiks nodrošināta iespēja nodot balsi glabāšanā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija. Nodot balsi glabāšanā šajos iecirkņos varēs trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – 3., 4. un 5.oktobrī dažas stundas dienā.
Ieceri matemātikas eksāmenu sadalīt grūtības pakāpēs apspriež Saeimā
Otrdien, 12.jūnijā, Saeimas Izglītības komisijā sprieda par aktualitātēm saistībā ar centralizēto eksāmenu saturu un norisi, īpaši pievēršot uzmanību 12.klašu matemātikas eksāmenam. Apspriesta iecere sadalīt matemātikas eksāmenu grūtības pakāpēs. Tāpat diskutēts par mazāka apjoma eksāmenu vai pārtraukumu starp tā daļām.
Atliek Rīgas bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu
Rīgas domes atbildīgā Sociālo lietu komiteja otrdien, 12.jūnijā, vēl nelēma par Rīgas bāriņtiesas vadības atkārtotu ievēlēšanu amatos. Saņemot atzinumu par iestādes darbu, bāriņtiesas vadītāja Aivara Krasnogolova un Ineses Ērgles pārvēlēšanu komiteja plāno izskatīt jūlija sākumā. Tikmēr opozīcija aizvien uzstāj uz atklāta konkursa rīkošanu.
Latvija vienojas ar Zviedriju par prettanku ieroču iegādi
Aizsardzības ministrija (AM) ir noslēgusi vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru "Försvarets Materielverk" par dalību kopējā prettanku ieroču "Carl Gustav" munīcijas iepirkumā no uzņēmuma "SAAB Dynamics AB", informē AM.
KNAB izmantos divus jaunus rīkus, kontrolējot partiju aģitācijas internetā
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām oktobra sākumā partiju aģitācijas internetā kontrolē izmantos divus jaunus rīkus, LTV ''Rīta Panorāmā" 12. jūnijā pavēstīja KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Amīlija Jaunskunga.
Vecpiebalgas bitenieks: Pavasara medus raža rekordagra, tālāko grūti paredzēt
Par ieilgušā karstuma un sausuma ietekmi uz ražu bažas pauž gan labības, gan augļu un ogu audzētāji. Bet kāds šis laiks ir bišu dravās? No vienas puses - karstais pavasaris ir veicinājis daudzu augu agrāku ziedēšanu un līdz ar to ir dravas, kur jau maija vidū varēja ievākt jauno, pirmo šī pavasara medu. Taču bažas raisa tas, kādi laika apstākļi būs turpmāk un vai līdz ar to, ka daudzi augi jau noziedējuši, bišu saimēm vēl jūnijā, jūlijā būs, ko vākt.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti