Latvijā
«Latvijas Goda aplis» piestāj Jaunjelgavā
Gaidot Latvijas simtgadi, aizsākta tradīcija – ik nedēļu kādā novadā notiek festivāls “Latvijas Goda aplis”. Pagājušās nedēļas nogalē tas notika par Sēlijas vārtiem dēvētajā Jaunjelgavā.     
VDK izpētes komisijas gala ziņojums gandrīz gatavs
Valsts drošības komitejas jeb VDK darbības zinātniskās izpētes komisijas darbs iegājis finiša taisnē. Komisijas locekļi vēl turpina  dokumentu izpēti, taču galaziņojums ar ieteikumiem jau esot gandrīz pabeigts.  
Koalīcija atbalsta Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu ierobežojumus
Valdošās koalīcijas partijas sēdē pirmdien, 19. februārī, atbalstījušas ierosinājumu ierobežot Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņus, proti, noteikt, ka persona attiecīgajā amatā varētu būt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus, par koalīcijā panākto vienošanos LSM.lv informēja premjera Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) preses sekretārs Andrejs Vaivars.
Noslēdzot sabiedrisko apspriešanu, mudina ņemt vērā šogad skolu kompetenču izglītības pieredzi
Noslēgusies sabiedriskā apspriešana par jauno kompetencēs balstīto mācību saturu, un pašlaik tiekot apkopOti izteiktie priekšlikumi un veikta padziļināta analīze, jo atsaucība un interese par jauno modeli esot bijusi ļoti liela. Tikmēr reformas īstenotāji, skolu direktori un mācībspēki atkārtoti norāda uz nepieciešamību analizēt to, kā šajā mācību gadā veicies tām 100 Latvijas skolām, kas kopš septembra izmēģina jauno saturu.
Garkalnes novadā ugunsgrēkā gājuši bojā četri cilvēki
Pēc astoņu stundu ilgas cīņas ar liesmām ugunsdzēsējiem pirmdienas, 19.februāra, rītā izdevās nodzēst šā gada traģiskāko ugunsgrēku. Garkalnes novadā savā privātmājā gāja bojā visa ģimene – mamma, tētis, pilngadīgais dēls un nepilngadīgā meita.
Bioloģiskajām saimniecībām rūpīgāk jāpārbauda iepirkto mēslošanas līdzekļu sastāvs
Mēslošanas līdzekļi, ko var izmantot arī bioloģiskās saimniecības, turpmāk pirms iegādes zemniekiem pašiem būs jāpārbauda. Mainīta Bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtība, noņemot šo līdzekļu izvērtēšanas funkciju no kontroles iestādēm. Eiropas regulas bioloģiskās lauksaimniecības jomā nenosaka mēslošanas līdzekļu sertifikāciju. Zemkopības ministrijas ieskatā tas bijis lieks uzdevums, kas negarantē, ka pēc atļaujas izsniegšanas līdzekļa izplatītājs nav ko mainījis sastāvā.
«De facto»: Koļegovas deklarāciju lietā aizdomas par darbībām ar SIA «Pallogs» dividendēm
Skandāls par Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores Ingas Koļegovas amatpersonas deklarācijām, kas izcēlās pirms pusotra gada, kad viņa pretendēja uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatu, uzvirmojis ar jaunu jaudu. Koļegovas tā arī netapusī darbavieta pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālprocesu par nepatiesām ziņām viņas deklarācijās. Apsūdzības gadījumā tas var radīt izmaiņas arī VVD vadībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Tikmēr agrāk aktīvākie Koļegovas aizstāvji – premjers un finanšu ministre – par notikušo nav pārāk runīgi.
Pēc Rubeņa aiziešanas no amata Lutera draudzē baidās par pārējiem mācītājiem; paraksta atbalsta vēstuli
Ziņa, ka viens no mīlētākajiem teologiem Juris Rubenis nolicis mācītāja krustu un uzrakstījis atlūgumu, bija kā auksta duša gan viņa bijušajiem kolēģiem Lutera draudzē Torņakalnā, gan draudzes locekļiem. Viņi uzskata, ka notiekošais Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir bīstams signāls. Tos, kas aicina skatīties plašāk un domāt plašāk, izstumj. Baidoties, ka Rubeņa liktenis draud arī pārējiem Torņakalna draudzes mācītājiem, šodien draudze padome un draudzes locekļi parakstījuši atbalsta vēstuli saviem mācītājiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti