Latvijā
Nedēļas nogalē piedzīvoti vairāki traģiski ugunsgrēki
Šogad ugunsnelaimēs kopumā ir gājis bojā 71 cilvēks, bet pēdējo divu dienu laikā ugunsgrēkos Latvijā miruši trīs cilvēki. Vairumā gadījumu ugunsgrēki ir saistīti ar cilvēku neuzmanību un neapdomību. Piemēram, neuzmanīgu apiešanos ar uguni, smēķēšanu vai apkures ierīču nepareizu lietošanu.
Mainīgie laikapstākļi nāk ar dažādām traumām
Šī nedēļa un tās izskaņa parādīja, ka mainīgo laika apstākļu dēļ pieaug dažādu traumu skaits. Proti, cilvēki paslīdējuši, krituši un guvuši lūzumus vai citas traumas. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aicina cilvēkus pārvietoties uzmanīgi, ja nepieciešams, atbalstam izmantot spieķi.
Līvānu novadā uzsākta ārstniecības augu ekstraktu izgatavošana
Līvānu novada Sutros šogad izveidots jauns uzņēmums, kas izgatavo ārstniecības augu ekstraktus. Ideja par augu ekstraktu izgatavošanu radās Zanei Grigalei-Soročinai, kas vēlējusies radīt nodarbošanos saviem vecākiem. Uzņēmums saņēmis gan Latgales reģiona uzņēmēju gada balvu nominācijā “Gada inovācija” un Līvānu novada domes atzinību.
Vecāki bažīgi par emocionālo vardarbību Jelgavas skolā
Bļaušana, nemitīgi aizkaitināts balss tonis un nelaišana uz labierīcībām mācību stundas laikā – šādus bērnu tiesību pārkāpumus Jelgavas 1. internātpamatskolā audio ierakstā fiksējuši kāda pirmklasnieka vecāki. Par nokaitētu emocionālo atmosfēru skolā vecāki sūdzējušies ilgstoši, taču palikuši nesaklausīti. Konkrētā skola līdz šim bijusi arī atbildīgo dienestu redzeslokā.
Augstceltņu dzēšanu apgrūtina VUGD rīcībā esošo kāpņu garums
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku darbu augstceltņu dzēšanās apgrūtina nepieciešamā aprīkojuma trūkums. Garākās dienesta rīcībā esošās kāpnes sasnoedz 42 metrus, bet auto pacēlājs - 43 metrus, vēstīja LTV raidījums "4. studija".
Doma laukumā tubisti ieskandina Ziemassvētkus
Gaidot Ziemassvētkus, vienā no svētku epicentriem Rīgā - Doma laukumā - sestdien bija dzirdamas visu laiku populārākās Ziemassvētku dziesmas tubu skaņās. Jau ceturto gadu vairāku mūzikas skolu audzēkņi un profesionāli tubisti adventa laikā sanāk kopā, lai iepriecinātu rīdziniekus un pilsētas viesus.
Ārzemju studenti pēta mediju vidi un valodas Latgalē
Kāda ir mediju vide un medijpratība Latgalē? To Rēzeknē skaidroja 50 studenti no no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas. Topošie speciālisti pētīja ne tikai viltus ziņu fenomenu, bet arī Latgales iedzīvotāju attieksmi pret Eiropu un latgaliešu valodu medijos.
Iedzīvotājus satrauc Eiženijas ielas ozolu liktenis
Eiženijas ielas iedzīvotājus Rīgā uztrauc šeit augošo ozolu liktenis. Rajonā notiek būvdarbi, bet kāds ozols ir stipri nonīcis. Rīgas dome uzskata, ka ozoliem pāri netiek nodarīts, savukārt iedzīvotāji vēlas, lai vienam no tiem tiktu piešķirts dižkoka statuss, kas nozīmētu lielāku aizsardzību, vēstīja LTV raidījums "4 studija".
Politologi: Prezidentam jāmeklē kompromisa premjera kandidāts
Partijas „KPV LV” premjera kandidāta Alda Gobzema ierosinātais bezpartijisku ministru valdības sastāvs netiks atbalstīts un Valsts prezidentam būtu jāizvēlas nākamais Ministru prezidenta amata nominants. Tā uzskata Latvijas Radio aptaujātie politologi. Viņuprāt, ir maz ticams, ka Vējonis varētu ieklausīties Gobzema aicinājumā un rīkot ārkārtas vēlēšanas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti