Latvijā
Studentu izstrādāts portfolio jauniešiem ar īpašām vajadzībām palīdz darba meklējumos
Lai arī par darbinieku trūkumu sūkstās daudzos uzņēmumos, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iesaistīties darba tirgū vēl arvien ir grūti. Viena no problēmām ir tā, ka darba devēji baidās, vai cilvēks ar īpašām vajadzībām spēs veikt konkrēto darbu, vai nebūs veselības problēmu. Un nereti arī paši cilvēki ar invaliditāti sarunās ar darba devēju nespēj sniegt par sevi nepieciešamo informāciju. Bet Alsviķu profesionālās skolas audzēkņiem tagad kā palīgs būs speciāls portfolio, kuru izstrādāt palīdzējuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki. Jau ir notikušas divas darba biržas, kurās skolas audzēkņi tikās ar darba devējiem.
Policija veikusi kratīšanas saistībā ar Āgenskalna tirgu
Valsts policija saistībā ar  Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim, par ko februārī tika ierosināts kriminālprocess,  veikusi vairākas operatīvās darbības, Latvijas Televīzijai apstiprināja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.
Rēzeknē Sarkanais Krusts paplašina darbību
Līdz šim pavasarim Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes nodaļā darbs bija saistīts ar vecu un vientuļu cilvēku, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzību aprūpi, palīglīdzekļu nomu un asins donoru piesaisti. Pašlaik nodaļā atvērta veselības istaba un pieejama humānā palīdzība. Turklāt tagad vienuviet – Sarkanā Krusta nodaļas galvenajā ēkā – būs pieejamas pārtikas un higiēnas pakas trūcīgajiem cilvēkiem.
Liepājā attīstīs dzīvojamo fondu
Latvijas dzīvojamais fonds noveco, un bieži vien jaunajām ģimenēm saņemt pašvaldības piedāvātu dzīvokli nav iespējams garu rindu dēļ. Lai problēmu risinātu, Liepājas pašvaldība par 70 000 eiro remontēs tai piederošos dzīvokļus un izstrādās dzīvojamā fonda koncepciju.  
Nesteigsies ar jaunu neapliekamā minimuma paaugstināšanu pensijām
Pie diskusijām par pensionāru neapliekamā minimuma paaugstināšanas jāatgriežas, taču par konkrētu paaugstināšanas grafiku varēs runāt vien pēc dažiem gadiem, kad būs izpildīta apņemšanās neapliekamo minimumu palielināt līdz 300 eiro mēnesī. Tā otrdien,15.maijā, nospriests Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kura izskatīja pirms pusotra gada Saeimā iesniegto sabiedrisko iniciatīvu, kas paredz atteikties no pensiju aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).
Mediķu pagarinātā darba laika atalgojumu atzīst par neatbilstošu Satversmei
Ārstniecības likumā noteiktā mediķu pagarinātā normālā darba laika atalgojums neatbilst Satversmē noteiktajam vienlīdzības principam, lēmusi Satversmes tiesa. Lietu ierosināja pēc tiesībsarga sūdzības. Satversmes tiesas spriedums nozīmē to, ka no nākamā gada 1.janvāra mediķiem tāpat kā visiem strādājošajiem par virsstundu darbu pienākas taisnīga atlīdzība jeb dubulta samaksa, uzsver Tiesībsarga birojā.
Ziepniekkalnā iesildīs sarunu festivālu «Lampa»
Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājas pagalmā nākamajā sestdienā, 26.maijā, notiks iesildošais pasākums sarunu festivālam "Lampa", kas risināsies pēc pusotra mēneša, informē festivāla rīkotāji.  
Jaunākie
Populārākie
Interesanti