Latvijā
«Sprūda lieta»: Par Ķīšezera zemes afēru apsūdz arī bijušo Tieslietu ministrijas amatpersonu Lūsi
Bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam, kas nesen atbrīvots no apcietinājuma pret 0,5 miljonu eiro drošības naudu, neilgi pirms tam celta apsūdzība arī par pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos. Šī krimināllieta tagad ir apvienota ar “Trasta komercbankas” (TKB) likvidācijas lietu, jo centrālais varonis abās ir Māris Sprūds, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Depozīta ieviešanai atkal iebilst ar argumentiem – liela steiga, nav īstais laiks
Šobrīd nav īstais laiks; tas izmaksās dārgi; mums jau ieviesta cita šķirošanas sistēma. Šādi, reiz jau dzirdēti argumenti atkal tiek piesaukti, lai mēģinātu nobremzēt idejas par iepakojumu depozīta virzīšanu. Jau šomēnes uz valdības galda būtu jāparādās likumprojektiem, kas paredzētu iepakojuma depozīta sistēmas iedarbināšanu 2020.gadā.
Valstij nav plāna cīņai ar vēzi; slimniekus mēdz apstarot pārāk daudz
Tā kā valstī nav konkrēta plāna, kā ārstēt vēža pacientus individuāli, daļu slimnieku mēs “pārārstējam” jeb apstarojam vai dodam ķīmijterapiju pārāk daudz - to, ka dažkārt tā ir pat ceturtā daļa vēža pacientu, godīgi atzīst Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.
Jēkabpils bērni Latvijai dāvā animācijas filmu
Īpašu un sirsnīgu dāvanu Latvijai simtgadē izveidojuši Jēkabpils bērni. Pilsētas Kultūras pārvaldes īstenotā projekta laikā bērnudārzu audzēkņi un mazāko klašu skolēni radījuši animācijas filmu ar nosaukumu “Kur dzīvo Latvija?”, un tikko šis radošais darbs piedzīvojis pirmizrādi.
Aicina nesteigties ar riepu maiņu
Lai gan likums no 1.marta ļauj ziemas riepas nomainīt uz vasaras, Ceļu satiksmes drošības direkcijā aicina ņemt vērā laikapstākļus.
«Panorāmai 60»: Trauksmainā un aizraujošā Atmodas laika redaktors Jānis Gavars
Trūka viss. Redakcijai bija tikai divas automašīnas un katrai pa vienai kannai degvielas. Operatori ķīvējās, kurš varēs filmēt ar vienīgo moderno video kameru. Tādos deficīta apstākļos tapa “Panorāmas” sižeti 1980. gadu beigās un 1990. gadu sākumā. Taču tas bija ļoti skaists, trauksmains un ļoti nozīmīgs laiks arī “Panorāmas” vēsturē . Kā uzsver “Panorāmas” toreizējais galvenais redaktors Jānis Gavars - Atmodas laikā un arī tagad “Panorāma” ir domas virzītājs un cilvēku iedrošinātājs.
Gripa šogad pārsteidz infektologus un plosīšoties līdz aprīlim
Šī gada gripa Latvijā pārsteigusi pat pieredzējušus vīrusu pētniekus. Cilvēki daudz vairāk slimo ar B tipa gripu, nevis A tipa, kā tas notiek parasti. Tāpat saslimušo skaits nav pārāk liels, kas vedina domāt, ka epidēmija šādi, lēzeni, Latvijā ilgs līdz pat aprīļa vidum.
Valmierā apsver lasīšanu ar suni iekļaut bibliotēkas darbā
Vēl pirms astoņiem gadiem to sauca par eksperimentu, bet nu lasīšana kopā ar suni Latvijā kļūst arvien populārāka. Valmieras bibliotēkā, kur šī lasīšanas veicināšanas tradīcija aizsākta, aizvadīts pirmais seminārs par kanisterapijas iekļaušanu bibliotēkas darbā. Tajā tikās pedagogi, bibliotekāri, kinologi un kanisterapeiti, lai uzzinātu, kā ar dzīvnieka palīdzību attīstīt  un veicināt  bērnu lasītprasmi.
Kā lietuvieša «Orvydas» dēls kļuva par «Orvīdu»
Kāda lietuvieša un latvietes jaundzimušā dēla uzvārds no lietuviskā “Orvydas” latviešu valodā un Latvijas dokumentos ir pārvērsts par “Orvīdu”. Kamēr lietuvieša draudzene Līga par to ir neizpratnē, ierēdņi nosaka, ka šāda prakse ir atbilstoša gan likuma prasībām, gan būtībai un ikdienas dzīvei.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti