Latvijā
No 1.oktobra plāno sākt ikviena HIV pacienta ārstēšanu bez ierobežojumiem
Kaut arī starptautisku ekspertu rekomendācijas paredz HIV ārstēšanu nodrošināt ikvienam pacientam, patlaban Latvijā HIV pacientiem ārstēšanu sāk ar imunitāti, kas kļuvusi mazāka par 500 šūnām. No 1.oktobra plānots uzsākt pacientu ārstēšanu uzreiz pēc tam, kad tests uzrādījis pozitīvu rādījumu, informēja Veselības ministrija.
Aizdomas par seksuālo vardarbību bērnu aprūpes iestādē
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) saņēmusi informāciju par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē. Lai gan, sīkākas detaļas netiek izpaustas, zināms, ka iestāde inspektoru redzeslokā nonākusi jau iepriekš. Lai novērstu iespējamos riskus, inspekcija plāno nekavējoties veikt bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi.
Vecrīgā daļēji nobrucis grausts; aicina tam netuvoties
Daļēji nobrucis grausts Peitavas ielā 7, Vecrīgā, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte. No ēkas sienas atdalījušies vairāki ķieģeļi un šobrīd sienai nav nekādu stiprinošu konstrukciju. Rīgas domes īpašuma departamenta pārstāvji uzskata, ka situācija ir bīstama un ēkas daļa var sabrukt jebkurā brīdī.
Asistentu skaits skolēniem ar invaliditāti ik gadu nemainīgs; praksi plāno ieviest arī augstskolās
Nupat sācies jau septītais mācību gads, kad bērniem ar funkcionalitātes traucējumiem pieejami asistenti, kas par tiem parūpējas izglītības iestādēs. Asistents palīdz bērnam praktiskās lietās – saģērbties, pārvietoties pa skolu vai pusdienot. Šobrīd asistenti pieejami tikai skolēniem, bet Izglītības un zinātnes ministrija rosina, ka asistentus vajadzētu arī studentiem ar īpašām vajadzībām. 
VARAM: Trešdaļa iedzīvotāju nezina par valsts iestāžu e-pakalpojumiem
Trešā daļa iedzīvotāju aizvien nezina par iespēju izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Publisko pakalpojumu departamenta direktora vietnieks, Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.
Masīva kampaņa vēlētāju ietekmēšanai no ārvalstīm līdz šim nav novērota
Gaidot 13.Saeimas vēlēšanas, līdz šim nav konstatēta masīva informatīva kampaņa ar mērķi ietekmēt vēlētāju noskaņojumu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts kancelejas direktora vietnieks hibrīdapdraudējuma novēršanas politikas jautājumos Kaspars Ozoliņš. Viņš gan brīdināja, ka jābūt gataviem šādai iespējamībai.
Smiltēns: Pensiju kapitālu uzkrāj katra persona pati
Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes loceklis un premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka jāpatur progresīvā ienākuma nodokļa sistēma, bet jāatsakās no progresīvā neapliekamā minimuma, skolās visiem jāmācās latviski, KNAB budžets jādubulto, bet ES armija varētu pat vājināt NATO.
Kustībai «Iespējamā misija» pasniegs Eiropas Pilsoņu balvu
Šodien svinīgā ceremonijā "Iespējamās misijas" komandai pasniegs Eiropas Pilsoņu balvu. Kā norāda Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, balva ir kā Eiropas cilvēcības Nobela prēmija un to ik gadu saņem līdz 50 cilvēku vai organizāciju.
Partiju vizītkartes: 11. saraksts - Latvijas Reģionu apvienība
Latvijas Reģionu apvienības dzimšanas gads – 2014. Apvienību veido partija „Reģionu alianse” un „Vidzemes partija”, šogad tai pievienojās partija ”Ogres novadam”. 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās apvienība nepārvarēja 5% barjeru, un uz Briseli tās pārstāvis netika. Veiksmīgākas bija 12. Saeimas vēlēšanas. Par pārsteigumu daudziem politikas vērotājiem pirms četriem gadiem parlamentā ievēlēja astoņus Latvijas Reģionu apvienības biedrus. Visvairāk „plusu” ieguva aktieris Artuss Kaimiņš. Aptuveni pēc gada nesaskaņu dēļ viņš izstājās no apvienības frakcijas. Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadību uzņēmās Dainis Liepiņš. 2016. gadā viņu no Saeimas sastāva izslēdza. Tiesa nosprieda, ka politiķis sniedzis nepatiesas ziņas amatpersonas deklarācijā.
Liepājā piecu skolu modernizācijas projektu īsteno par 7 miljoniem eiro
Paralēli mācību darbam piecās Liepājas skolās turpinās apjomīgi būvdarbi. Liepājā šobrīd tiek īstenots līdz šim  vērienīgākais skolu modernizācijas projekts, kura kopējais finansējums pietuvojas septiņiem miljoniem eiro. Projekta galvenais mērķis ir radīt skolēnu mācību darbam mūsdienīgu vidi, ieviešot arī modernu aprīkojumu. Lai nodrošinātu mācību darbu, skolēnu izvietoti citās mācību iestādēs vai rastas iespējas, kā nodalīt mācību procesu no būvdarbiem.
Tiesiskums partiju programmās: daudz saukļu, maz satura
Partiju programmās tiesiskuma jautājumos aiz skaļajiem saukļiem ir diezgan konkrēta maz satura – secina Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, turpinot analizēt politiķu solījumus pirms Saeimas vēlēšanām. Noziedzība, korupcija, ēnu ekonomika, problēmas tiesu sistēmā un maksātnespējas jomā.  Lai gan partiju programmās var atrast apņēmību visas šīs lietas risināt, solījumi galvenokārt ir vispārīgi. Tomēr pat gadījumos, kad partija ir nospraudusi kādu konkrētu mērķi, bieži vien ir grūti saprast, kā tieši tā iecerējusi rezultātu sasniegt.
Partijas iesaistās priestera Zeiļas atbalsta kampaņā
Dzimumnoziegumos aizdomās turētā Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes prāvesta Pāvela Zeiļas aizturēšana kļuvusi par priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu, vēsta Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto”.
Velosipēdus zog vairāk
Līdz ar skolas sākšanos un tumšāka rudens laika tuvošanos aktivizējas arī velosipēdu zagļi.
Joprojām remontē vairāk nekā 40 mācību iestādes
Mācību gada pirmais mēnesis jau pusē, taču vairāk nekā 40 mācību iestādēs aizvien notiek būvdarbi un ēkas nav atzītas par drošām. Viena no šīm skolām ir jaunatklātā Bārbeles zēnu pamatskola. Skolas pārbūvē iesaistīti brīvprātīgie, un iepriekšējais būvnieks darbus pametis. Šī situācija satraukusi daudzus, arī atbildīgo būvinspektoru.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti