Latvijā
Stambulas konvencijas izvērtēšanā piedāvās iesaistīt Satversmes tiesu
Jau vairākas nedēļas par kaismīgu diskusiju objektu atkal kļuvusi tā dēvētās Stambulas konvencijas ratifikācija. Pirms teju diviem gadiem parakstītās konvencijas ratifikāciju Saeimā neatbalsta divas no trim valdošās koalīcijas partijām - Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). ZZS savu viedokli par šīs konvencijas ratifikācijas nepieciešamību mainīja pēc tikšanās ar Romas katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču, kurš premjera pārstāvētās partijas Saeimas frakciju pārliecinājis, ka konvencija varētu būt pretrunā ar Latvijas Satversmi.
Rēzeknē «Clean R» netiek galā ar trotuāru tīrīšanu
Rēzeknes pilsētas trotuārus jau otro ziemu tīra uzņēmums “Clean R”. Pirms tam Rēzeknes pilsētā bija kārtība, ka galvenās pilsētas ielas par pašvaldības budžeta līdzekļiem tīrīja uzņēmums, savukārt par pārējām ielām atbildīgi bija piegulošo māju iedzīvotāji. Ieviešot jauno kārtību, uzņēmums jau pirmajā darbības gada nedēļā ar saviem pienākumiem netika galā, arī šogad Rēzeknē, intensīvāk sniegot sniegam, ir radusies situācija, ka pilsētas trotuāri nav kvalitatīvi iztīrīti. Rēzeknes pilsētas dome uzņēmumam “Clean R” uzlikusi naudas sodu 3600 eiro apmērā.
Durvis aizvērs arī Viļakas novada Upītes pamatskola
Upītes ciems Viļakas novadā ir nozīmīgs Ziemeļlatgales nemateriālās kultūras saglabāšanas centrs, lielu daļu šim reģionam raksturīgo vērtību skolēni apgūst tieši Upītes pamatskolā. Skolēnu skaits šajā skolā strauji sarūk, un nupat Viļakas novada pašvaldībā pieņemts lēmums par mācību iestādes slēgšanu. Sabiedrībā tas gan raisīja  diskusiju, jo lēmums pieņemts, to neapspriežot ar iedzīvotājiem un skolas mācībspēkiem. Neesot arī plašāk meklētas alternatīvas, kā skolu vēsturiski nozīmīgajā ciemā tomēr saglabāt.
Lielo izmaksu dēļ Ādažos skolas būvniecību sadala pa kārtām
Pēc gandrīz divu stundu karstām diskusijām ārkārtas sēdē Ādažu novada domes deputāti nolēma jau šogad sākt jaunās skolas ēkas būvniecību. Pagaidām gan būvēs tikai pirmajā kārtā ietilpstošās mācību klases un telpas atbalsta personālam. Otro un trešo kārtu plānots atlikt uz pāris gadiem, bet ne ilgāk par 2022.gadu.
KNAB uzrotī piedurknes slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas izķeršanai
Pašvaldību vēlēšanas pagājušajā gadā parādīja, ka arī Latvijā politiskajās kampaņās arvien lielāku lomu ieņem internets. Tas radījis galvassāpes Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), starp kura uzdevumiem ir politiskajai reklāmai tērētās naudas uzskaite. Paredzams, ka šogad pirms Saeimas vēlēšanām kampaņas būs krietni apjomīgākas nekā pērn. Tāpēc uzraudzīt priekšvēlēšanu aģitāciju internetā KNAB šogad ir izvirzījis par prioritāti.
Revidenti konstatē haosu pašvaldību kapu saimniecībā; maksājumu likumību vētīs tiesa
Kapsētu infrastruktūra Latvijā ir diezgan labā stāvoklī, taču kapu saimniecībā kopumā valda haoss. Tā revīzijā konstatējusi Valsts kontrole. Informācija par apbedīšanas iespējām ir grūti pieejama, kapa vietas ieguves nosacījumi nav skaidri, bet maksājumi nereti ir nesaprotami un pat nepamatoti. Tādējādi daudzās pašvaldībās savus tuviniekus nav iespējams apbedīt cieņpilni.
Tiesa pagaidām neļauj Jelgavā būvēt lielveikalu «Depo»
Jelgavas Administratīvās rajona tiesa otrdien, 6.februārī, noraidījusi trešās personas SIA “Auras centrs” lūgumu atjaunot būvatļauju lielveikala "Depo" būvei Cukura ielā 2, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga.
KNAB sācis lietvedību par «Bi2» koncertu Lucavsalā
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par Rīgas domes apmaksāto Krievijas rokgrupas “Bi 2” koncertu Lucavsalā. Lai gan koncerta laikā atklāta aģitācija nenotika, birojam ir aizdomas, ka aģitācijai, iespējams, izmantots pašvaldības administratīvais resurss.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti