Panorāma

Evika Siliņa (JV): Paļaujos uz izmeklētāju darbu

Panorāma

Pašvaldības: Kohēzijas fondu sadalē jāņem vērā ģeopolitika

Spiegošanā apsūdzētais taksists savu vainu daļēji atzīst

Spiegošanā apsūdzētais taksists savu vainu daļēji atzīst

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais taksists Sergejs Sidorovs, kurš nodevis ziņas tā saucamajiem "Baltijas antifašistiem", savu vainu daļēji atzīst. Viņš norāda, ka tik tiešām ar šīs organizācijas pārstāvi "Telegram" kanālā komunicējis, taču viņa nodoms neesot bijis vērsties pret Latvijas valsti.

Taksists Sergejs Sidorovs pagājušā gada pirmajā pusē vairākkārtīgi tā saucamajiem "Baltijas antifašistiem", kuriem izveidoti vairāki kanāli sociālajā tīklā "Telegram", nodevis dažādas ziņas par ikdienas norisēm Latvijā. Piemēram, Sidorovs ziņojis par militāru kuģu atrašanās vietām, norādījis informāciju par dronu poligonu Baložos un sniedzis vēl citas ziņas. Kā uzsvērts apsūdzībā, Sidorovs informāciju prokremliskajiem aktīvistiem nodevis ideoloģisku motīvu vadīts, apzinoties, ka ziņas tālāk tiks nodotas Krievijas dienestiem.

Prokurore Zane Lodziņa stāstīja, ka Sidorovam ir uzrādīta apsūdzība par diviem noziedzīgiem nodarījumiem: "Sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu par spiegošanu, un šī noziedzīgā nodarījuma laikā viņš vāca informāciju par sabiedrībā nozīmīgiem procesiem, tai skaitā arī militārā jomā. Savukārt attiecībā uz naidu – tās ir publikācijas "Telegramā"."

Pirmdien, 22. aprīlī, notika tiesas otrā sēde. Sidorovs savu vainu atzina daļēji, skaidrojot, ka ziņas ir sūtījis. Tomēr tas neesot darīts pretvalstiskos nolūkos un tajās nav bijusi norādīta kāda slepena informācija. Viņš vienkārši esot sarakstījies ar Viktoriju Matuli, kurai arī celta apsūdzība par darbību tā saucamajos "Baltijas antifašitos".  

Lai gan Sidorovs ikdienā strādā par taksistu un tam ir nepieciešamas valsts valodas zināšanas, tiesas procesā viņam nepieciešama tulka palīdzība no latviešu uz krievu valodu.

Taksists Sergejs Sidorovs tiek tiesāts par spiegošanu.
Taksists Sergejs Sidorovs tiek tiesāts par spiegošanu.

"Antifašistos. Biju tajā grupā, bet neko nerakstīju, es sarakstījos ar meiteni un viss. Jā, sarakstījos, bet tur nekā tāda nebija, ka celtu dumpi, vai ko tādu, nekas nebija," viņš teica.

Sidorovs bez spiegošanas apsūdzēts arī nacionālā un etniskā naida izraisīšanā. Kā atzīmē prokuratūra, viņš rakstījis, ka latvieši esot fašisti. Tagad apsūdzētais taisnojas, ka tā nav tiesa.

"Man tēvs bija latvietis, vecmāmiņa latviete, es biju Latvijas armijā, tēvs man bija Zemessardzē, kā bērns gāju latviešu bērnudārzā, kāda vispār var būt runa par to? Tur nekā nebija," apgalvoja Sidorovs.

Sidorovs uz šodienas sēdi bija uzaicinājis piedalīties arī liecinieku. Tomēr viņš uz sēdi neieradās un nākamreiz, visdrīzāk, tiks atvests ar piespiedu līdzekļiem.

Šodien Sidorovu uz tiesas sēdi "atbalstīt" bija ieradies arī prokrieviskais politiķis Aleksandrs Giļmans, kurš, kā pats norādīja, esot Sidorova paziņa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti