Latvijā
Aizputes Brīvības iela – pilsētā garākā iela ar parku, mototrasi un arī mūža mājām
Brīvības iela Aizputē ir garākā pilsētas iela, kurā māju nemaz nav tik daudz. Katram ielas iemītniekiem ir savs sajūtu stāsts par Brīvības ielu – vienam tā ir vieta, kur gleznot, citam mājas, kur gūt mieru un iekšējās brīvības sajūtu, citam tās ir mūža mājas. Tieši Brīvības ielā atrodas Misiņkalna kapi, kur atdusas tautā iemīļotais mūziķis Mārtiņš Freimanis.
16.marta pasākumi notiks Rīgā, Lestenē un Jēkabpilī
Rīgas dome šogad atļāvusi "Daugavas vanagu" un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" pieteiktos leģionāru atceres pasākumus. Savukārt "Latvijas Antinacistiskās komitejas" pieteiktais pasākums ir atļauts, tomēr nosakot, ka tas nedrīkst notikt vienlaikus ar citu rīkotāju pieteiktajiem pasākumiem.
Bērnu slimnīcā pieciem bērniem veiktas sarežģītas sirds operācijas
Bērnu slimnīcā ļoti lepojas ar piecām augstākās sarežģītības pakāpes sirds operācijām, kuras kopā veica mūsu ārsti un kardioķirurgi no Itālijas, Lietuvas un Lielbritānijas. Operēto bērnu vecums ir no četriem līdz 17 gadiem, un pēc smagās operācijas četri no viņiem jau izrakstīti un devušies mājās. Turpmāk viņi varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un pat nelietot specifiskus medikamentus.
Zinātņu akadēmijas konsīlijs: «čekas maisi» ir jāizvērtē un jāatver
"Čekas maisi" ir jāatver, taču to nedrīkst darīt vienkāršoti, bez nopietna vēsturiskā konteksta izvērtējuma. Šis daudzkārt jau dzirdētais apgalvojums iekļauts arī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rīkotā konsīlija slēdzienā. Par to vienojušies visi eksperti. Viņi secinājuši, ka pagātnes izvērtējumam jābūt stratēģiskā līmenī, ir jāvērtē sistēmas, nevis tikai indivīda atbildība.
Sēļos būs sabiedriskais transports pēc pieprasījuma
Kā labāk risināt mobilitātes jautājumus laukos, kad arvien vairāk samazinās sabiedriskā transporta maršrutu skaits? Lai meklētu alternatīvas iespējas, Vidzemes plānošanas reģionā sākts projekts "Transports pēc pieprasījuma". Tas nozīmē, ka, piezvanot dispečeram, cilvēks varētu pieteikt dienu un laiku, kad vēlas nokļūt, piemēram, novada centrā. Viena no teritorijām, kur paredzēts to izmēģināt, ir Mazsalacas novada Sēļu pagasts. 
Vāc parakstus par ceļa Ventspils–Kuldīga posma remontu
Ventspils novadā ļoti sliktā stāvoklī ir reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga posms. Iedzīvotāji apvienojušies, lai savāktu parakstus par ceļa remontu jau tuvākajā laikā. Iedzīvotāju viedoklim pievienojušies arī autopārvadātāji.
Pret traktoru zādzībām mudina cīnīties ar pretaizdzīšanas ierīcēm
Lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits Latvijā aizvien palielinās. Zemnieki uzskata, ka tie ir nevis atsevišķi gadījumi, bet gan organizēta un labi izplānota zagšana. Iepriekšējo sešu gadu laikā zemniekiem nozagti 240 traktori, kā arī citas lauksaimniecības tehnikas vienības. Ko darīt, lai zādzību skaits mazinātos – to ceturtdien, 15. martā, lauksaimnieku organizācijas pārrunāja ar Valsts policijas atbildīgajām amatpersonām, kas mudināja pret zādzībām cīnīties ar pretaizdzīšanas ierīcēm.
Par naida runu pret melnādainu cilvēku tiesa piespriež cietumsodu
Par melnādainu cilvēku pielīdzināšanu pērtiķiem un citām nejaucībām, kas adresētas citas rases pārstāvjiem, kādu vīrieti tiesa sodījusi ar reālu brīvības atņemšanu. Par spriedumu gan vēl var iesniegt kasācijas sūdzību. Izmeklēšanas iestāžu un arī tiesu statistika rāda, ka kriminālprocesu skaits par naida un nesaticības izraisīšanu pēdējo gadu laikā nav pieaudzis.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti