Latvijā
Iecavā grasās slēgt internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu
Arī Iecavas novadā plānota skolu tīkla reorganizācija, kuras laikā plānots slēgt divas skolas - Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu, kā arī atvērt jaunu skolu – Iecavas pamatskolu, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle.
Ģimenes ar diviem bērniem Daugavpilī varēs īrēt pašvaldības divistabu dzīvokļus
Daugavpils dome ir veikusi izmaiņas saistošajos noteikumos par pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā. Šobrīd pašvaldības dzīvokļi tiek izīrēti personām, kuru īrētā dzīvojamā telpa ir avārijas stāvoklī, un vēl vairāku kategoriju cilvēkiem, kas ir sociāli neaizsargāti, kā, piemēram, invalīdi vai bāreņi, vai daudzbērnu ģimenes.
Arī Jaunā konservatīvā partija nebūtu gatava strādāt Pabrika valdībā
Pēc valdības veidošanas sarunu izgāšanās, kad “Attīstībai/Par!”, Nacionālā apvienība, “Jaunā Vienotība” pameta koalīcijas sarunas un prezidents nolēma atsaukt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna nomināciju premjera amatam, JKP arī paziņoja, ka nebūs gatava strādāt “Attīstībai/Par!” pārstāvja Arta Pabrika valdībā.
Politologi: valdības veidošana būs sarežģīta, bet par krīzi vēl runāt nevar
Politikas procesu analizētāji uzsver - valdības veidošanas sarunu rezultāts, ka trīs partijas pameta koalīcijas sarunas un prezidents nolēma atsaukt Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna nomināciju premjera amatam, bija gaidāms. Un jau tagad iespējams prognozēt, ka arī turpmāk valdības veidošanas process būs tikpat sarežģīts.  
Lažas skolā izdzied 100 dziesmas Latvijai
Aizputes novada Lažas speciālajā internātpamatskolā par godu Latvijas simtgadei audzēkņi ar pedagogiem vienojušies kopīgā muzicēšanā. Desmit dienu laikā ik starpbrīdi izdziedātas populāras un iemīļotas dziesmas, radot savu simt dziesmu izlasi.      
Tiesa pēc būtības skata «Gaismas pils» būvnieku prasību par 12 miljonu eiro piedziņu
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 14. novembrī, pēc būtības sāka skatīt civillietu, kurā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieki no valsts vēlas piedzīt 12 miljonus eiro. Prasītāju ieskatā tā ir summa, kas viņiem nav samaksāta par darbu. Parāds radies, nepareizi piemērojot būvniecības izmaksu indeksu, uzskata "Gaismas pils" būvnieki.
Remonta laikā uz Salu tilta pieaug avāriju skaits
Sieviete, kuras vadītā automašīna trešdienas, 14.novembra, rītā avarēja, uz jumta iegāžoties Salu tilta remonta joslā, ar galvas un krūškurvja sasitumiem nogādāta slimnīcā. Darbu uzraugi neatzīst, ka avārijas cēlonis ir nepareizi izvietotas ceļa zīmes un brīdinājumi. Daudzi autovadītāji pārkāpj noteikumus, braucot pārāk ātri. Un tieši cilvēciskais faktors ir iemesls, kāpēc gandrīz par trešdaļu palielinājies avāriju skaits uz Salu tilta.  
Bordāns neturpina centienus izveidot valdību; Vējonis atsauks viņa kandidatūru
Prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) pēc nedēļu ilgām sarunām un trīs politisko spēku – “Attīstībai/Par!”, Nacionālās apvienības (NA) un “Jaunās Vienotības” – lēmuma izstāties no sarunām par nākamo valdību vairs neturpinās centienus izveidot valdību. Prezidents Raimonds Vējonis plāno ceturtdien, 15. novembrī, atsaukt Bordāna kandidatūru.
Vējonis cer uz politiķu atbildīgumu un spēju atrast valdības sadarbības modeli
Valsts prezidents Raimonds Vējonis cer, ka politiķi būs atbildīgi un spēs atrast modeli, kādā varēs sadarboties. Tā prezidents pauda trešdien, 14. novembrī, pirms tikšanās ar nominēto premjera kandidātu Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), kurš trešdien saņēma triju partiju atteikumu turpināt sarunas par valdību.
Pašvaldības prezidentam pauž bažas par Bordāna valdības darbu iecerēm
Premjerministra amatam aicinātā Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) valdības deklarācijas projektā daudzi no izvirzītajiem mērķiem var nevēlami ietekmēt pašvaldību un līdz ar to arī visas valsts turpmāko darbību un attīstību, teikts Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.
FOTO: Lietošanā nodod jauno Pārdaugavas tiesas namu
Trešdien, 14. novembrī, ekspluatācijā svinīgi nodots jaunais Pārdaugavas tiesas nams Mazajā Nometņu ielā 39. Paredzēts, ka tiesa uz jauno ēku pilnībā pārcelsies nākamā gada sākumā, kad arī plānota tiesas ēkas oficiālā atklāšana, informēja valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).
Aptauja: Viens Latvijas iedzīvotājs pērn vidēji dienā mēroja 30 kilometrus
Pagājušajā gadā 79% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem veica vismaz vienu pārvietošanos dienā ārpus mājas. Vidēji dienā viens Latvijas iedzīvotājs mēroja 30 kilometrus un ceļā vidēji patērēja 80 minūtes. Visbiežākais pārvietošanās iemesls bija darbs (34%), kā arī iepirkšanās (2 %) un atpūta (20%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptauja par iedzīvotāju pārvietošanos.
Trīs partijas aicina Vējoni nominēt citu premjera kandidātu
Trešdienas, 14. novembra, rītā izjukušas valdības veidošanas sarunas, ko vadīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns, un trīs partijas – “Attīstībai/ Par!”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” – aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni izvirzīt citu kandidātu premjera amatam.
Valsts varētu atbalstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācību un minimālo ekipējumu
Latvijā ir aptuveni 40 brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību. Ne visas arī aktīvi strādā, tomēr tās, kas to dara, ir liels ugunsdrošības atbalsts vietās, kur Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) depo ir tālu. Brīvprātīgie ugunsdzēsēji no valsts nesaņem nekādu finansējumu, un to darbība atkarīga no pašvaldību un ziedotāju labvēlības. VUGD sola nākamgad sākt izmēģinājuma projektu, kurā atsevišķas brīvprātīgo biedrības saņems finansiālu atbalstu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti