Latvijā
Godam nes Latvijas vārdu: Suvenīru dzērieni un cigaretes
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Jansone šodien rubrikā stāsta par kādiem suvenīriem, kas kaitē veselībai, taču arī to iepakojuma dizainā tika izmantoti tautiski elementi un dots nosaukums ‘’Latvija’’.
 
Kariņš: Jāizrunā līdz galam, kādai jābūt nodokļu sistēmai, jo tas, kas šobrīd ir, nedarbojas
Partiju apvienības „Jauna Vienotība” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš Intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka izglītības kvalitāti varētu uzlabot, konsolidējot augstskolas, bet valsts skolās un bērnudārzos mācībām jānotiek valsts valodā, neapliekamajam minimumam jābūt 12 000 eiro gadā, un algām jāaug līdz ar ekonomikas izaugsmi, bet no mikrouzņēmumu sistēmas jāatsakās un darbaspēka problēmas jārisina, veicinot lielāku algu maksāšanu.
Notiks akcija «Diena bez smagiem ceļu satiksmes negadījumiem»
Jau trešo gadu pēc kārtas visās Eiropas Savienības (ES) valstīs norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa EDWARD jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.
Pieļauj ļaunprātīgu dedzināšanu atkritumu poligonā «Dziļā vāda»
Krustpils novada Mežāres pagasta atkritumu poligonā “Dziļā vāda” izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Sadzīves atkritumi sāka degt svētdienas pēcpusdienā, bet ugunsdzēsēji notikuma vietā strādāja vēl pirmdienas vakarā, lai novērstu gruzdēšanu. Kā vienu no ugunsgrēka iespējamajiem cēloņiem poligona vadība min ļaunprātīgu dedzināšanu.
Vairākās talkās Papes dabas parku atbrīvos no padomju «mantojuma»
Papes dabas parka teritorijā atrodas unikālas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kas saglabājušās neskartajā vidē un kas piesaista ekotūristus no daudzām valstīm. Taču daļā no piejūras un ezera teritorijas savulaik atradies padomju armijas militārais poligons, par ko vēl aizvien liecina apjomīgie riepu kalni. Šoruden Dabas aizsardzības pārvalde vairākās talkās plāno atbrīvot dabas parku no nevēlamā piesārņojuma.
Liepājas vicemērs Kronbergs atkāpjas no amata
Pirmdien, 17.septembrī, par atkāpšanos no vicemēra amata paziņojis Liepājas domes deputāts Ģirts Kronbergs (Latvijas Reģionu apvienība (LRA)), kurš kandidē Saeimas vēlēšanās no LRA.
No 1.oktobra plāno sākt ikviena HIV pacienta ārstēšanu bez ierobežojumiem
Kaut arī starptautisku ekspertu rekomendācijas paredz HIV ārstēšanu nodrošināt ikvienam pacientam, patlaban Latvijā HIV pacientiem ārstēšanu sāk ar imunitāti, kas kļuvusi mazāka par 500 šūnām. No 1.oktobra plānots uzsākt pacientu ārstēšanu uzreiz pēc tam, kad tests uzrādījis pozitīvu rādījumu, informēja Veselības ministrija.
Aizdomas par seksuālo vardarbību bērnu aprūpes iestādē
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) saņēmusi informāciju par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādē. Lai gan, sīkākas detaļas netiek izpaustas, zināms, ka iestāde inspektoru redzeslokā nonākusi jau iepriekš. Lai novērstu iespējamos riskus, inspekcija plāno nekavējoties veikt bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi.
Vecrīgā daļēji nobrucis grausts; aicina tam netuvoties
Daļēji nobrucis grausts Peitavas ielā 7, Vecrīgā, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte. No ēkas sienas atdalījušies vairāki ķieģeļi un šobrīd sienai nav nekādu stiprinošu konstrukciju. Rīgas domes īpašuma departamenta pārstāvji uzskata, ka situācija ir bīstama un ēkas daļa var sabrukt jebkurā brīdī.
Asistentu skaits skolēniem ar invaliditāti ik gadu nemainīgs; praksi plāno ieviest arī augstskolās
Nupat sācies jau septītais mācību gads, kad bērniem ar funkcionalitātes traucējumiem pieejami asistenti, kas par tiem parūpējas izglītības iestādēs. Asistents palīdz bērnam praktiskās lietās – saģērbties, pārvietoties pa skolu vai pusdienot. Šobrīd asistenti pieejami tikai skolēniem, bet Izglītības un zinātnes ministrija rosina, ka asistentus vajadzētu arī studentiem ar īpašām vajadzībām. 
VARAM: Trešdaļa iedzīvotāju nezina par valsts iestāžu e-pakalpojumiem
Trešā daļa iedzīvotāju aizvien nezina par iespēju izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Publisko pakalpojumu departamenta direktora vietnieks, Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti