Latvijā
Rīgas domes opozīcijai neizdodas iecere priekšvēlēšanu laikā palielināt algas policistiem un sociālajiem darbiniekiem
Rīgas domes opozīcijas partijas “Latvijas attīstībai” deputāts Viesturs Zeps domes sēdē aicināja kolēģus algu palielināšanai izmantot no rezerves fonda neizmantotos nepilnus divus miljonus eiro. Zepa plāns paredzēja audzēt algas pašvaldības policistiem, amatierkolektīvu speciālistiem, pirmsskolas skolotāju palīgiem, kā arī sociālajiem darbiniekiem.
Kučinskis: Ja būs vajadzīgs drošībai – kaut aizņemsimies, drošība tiks stiprināta
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Māris Kučinskis intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka mazo pensiju saņēmējiem varētu palīdzēt pašvaldības, pamatizglītībai ir jābūt latviešu valodā, bet KNAB stiprināšana ir viņa un ZZS prioritāte, obligātā dienesta vietā ir jāstiprina Zemessardze, bet masveida migrācija nav atbalstāma.
Saeimā nesteidz apstiprināt Pašvaldību referendumu likumprojektu; NVO aizdomas par vēlmi to apturēt
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija nolēmusi atlikt Pašvaldību referendumu likumprojekta skatīšanu pēc vēlēšanām, noskaidroja Latvijas Radio. Lai gan likums jau bija gatavs trešajam lasījumam, vasarā savus apjomīgus priekšlikumus iesniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), iebilda arī pašvaldību pārstāvji. Līdz ar to sabiedriskajām organizācijām radās šaubas, vai šādi politiķi nevēlas vispār apturēt pašvaldību referendumu likumprojektu kā tādu.
Sventājas upes ielejā meklēs veidus, kā pasargāt dabas vērtības un vienlaikus saimniekot
Rucavas novadā Sventājas upes ieleja ir īpaši aizsargājamā teritorija, taču apsaimniekošanas trūkumu dēļ tā ir aizaugusi ar kokiem un krūmiem, savukārt upē bebri sagāzuši kokus, kas traucē attīstīt laivošanas tūrismu. Dabas aizsardzības pārvaldes aizsargājamo dabas teritoriju plāns, kura tapšanā aicina aktīvi iesaistīties iedzīvotājus, ļaus apzināt problēmas un meklēt risinājumus, kā pasargāt dabas vērtības un vienlaikus apsaimniekot teritoriju.
Dolgopolovs: Gerharda priekšlikumi torpedēja Pašvaldību referendumu likumu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) torpedēja Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, iesniedzot priekšlikumus trešajam lasījumam, intervijā Latvijas Radio stāstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs ("Saskaņa").
Partiju vizītkartes. 13. saraksts – «Jaunā Vienotība»
Partiju apvienību kopā ar vairākām reģionālajām partijām šogad izveidoja ilggadējā varas partija „Vienotība”. „Vienotība” radās 2010. gadā. Toreiz pirms 10. Saeimas vēlēšanām spēkus apvienoja partijas „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība citai politikai”. Vēlāk apvienība pārtapa partijā un „Vienotību” pārstāvošais Valdis Dombrovskis saglabāja Ministru prezidenta amatu arī pēc 11. Saeimas vēlēšanām.
Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas tumšgalves šķirnes aitas
Šorīt rubrikā par vēl kādu Latvijas vārdā nodēvētu lauksaimniecības dzīvnieku, kas jau pirmās neatkarīgās Latvijas laikā rūpējās, lai ikvienam kājas būtu siltumā. Par aitu šķirni 'Latvijas tumšgalve' stāsta Latvijas Lauksaimniecības Universitātes profesore Daina Kairiša
Apsver vēlēšanu aģitācijas «klusuma periodu» sociālajos tīklos
Lai gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) stāsta, ka sadarbība ar lielajiem sociālajiem tīkliem, piemēram, “Facebook” un “Twitter” partiju aģitācijas kontrolē esot laba, tomēr atzīst – situācija ir sarežģīta. Ne visu vajadzīgo informāciju var vienkārši iegūt.  Tādēļ KANB apsver iespēju pēc šīm vēlēšanām rosināt likumdošanas izmaiņas, lai turpmāk mēnesi pirms vēlēšanām partiju reklamēšanās sociālajos tīklos būtu liegta.     
NATO bataljonam Latvijā plāno pievienoties arī Melnkalne
Latvijā izvietotajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai plāno pievienoties arī Melnkalne. To otrdien, 18.septembrī, žurnālistiem paziņoja NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks, ģenerālis Džeimss Everards.
Lūdz naudu bijušās Ventspils mūzikas skolas pārbūvēšanai par kopmītnēm
Ventspilnieki vērsušies Finanšu ministrijā ar rosinājumu izskatīt iespēju rekonstruēt bijušo mūzikas skolas ēku vecpilsētā, lai tur ierīkotu kopmītnes Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils tehnikuma audzēkņiem. Līdz ar to izdotos saglabāt vēsturisko ēku, kā arī nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus audzēkņiem, kuri mācās Ventspilī, bet dzīvo attālākos novados.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti