Latvijā
Vaives pagasta zemnieks tiesājas ar slaukšanas iekārtu piegādātāju
Vaives pagasta zemnieku saimniecībai “Kundziņi” bez gaidītā rezultāta beigusies tiesāšanās ar slaukšanas iekārtu piegādātāju SIA “DeLaval”. Saimnieks uzskata, ka iekārtas nepareizas darbības dēļ radušies vairāk nekā 90 tūkstošu eiro zaudējumi. Speciālisti gan uzsver, ka slaukšanas sistēmas ietekme uz lopu veselību un piena kvalitāti var nebūt vienīgais iemesls, un jāvērtē arī barība, lopu turēšanas un citi apstākļi.
Talsu pusē mednieki spiesti paši dedzināt vai aprakt mēra skartās mežacūkas
Līdz ar Satiksmes ministrijas lēmumu aizliegt ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) iespējami slimo meža cūku transportēšanu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un mednieki mežā atrastos mežacūku liemeņus spiesti turpat sadedzināt vai aprakt. Talsu pusē mednieki jau mēģinājuši līdzīgi likvidēt vairākas atrastās mežacūkas, tomēr tas nav risinājums, lai apturētu bīstamās slimības izplatību.
Ogrē sadārdzinās lifta-pacēlāja izbūve
40 gadus pēc izbūves gājēju tunelis Ogrē būs pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Iecerētā lifta-pacēlāja izbūve gan nesokas tik raiti, kā plānots, un kopš pagājušā gada, kad remontu sāka, sadārdzinājums ir par 115%. Pašvaldībā uzskata, ka iemesls visām ķibelēm ir neprecīzā informācija vēsturiskajos projektos.
Ar Skanstes tramvaja projektu saistītie riski arvien pieaug
Rīgas domei līdz šā gada rudenim jāizvērtē, cik reālistiski ir Skanstes teritorijas attīstības plāni. To pēc iepazīšanās ar informāciju par situāciju tā dēvētā Skanstes tramvaja projekta īstenošanā otrdien, 13.martā, nolēmusi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija.
Satversmes tiesā zemes piespiedu nomas ierobežojumus aizstāv arī Latvijas Banka
Satversmes tiesa uzklausījusi visas pieaicinātās personas lietā par Saeimas pērn pieņemto piespiedu zemes nomas maksas ierobežojumu atbilstību Satversmei. Likumdevējam labvēlīgs vērtējums izskanējis no Latvijas Bankas, kas uzskata – zeme zem daudzdzīvokļu ēkām ir pārvērtēta un līdzšinējie nomas maksas procenti pārāk lieli.
Plānajā ledū jau pirmie ielūzušie
Atkušņa dēļ daudzviet jau nokusis sniegs, un arī ledus kļūst nedrošāks. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nācies sniegt palīdzību šogad pirmajiem ledū ielūzušajiem.
Valdība neredz vajadzību grozīt likumu «mājas-kuģa» situācijas risināšanai
Ministru kabineta ieskatā, lai risinātu "mājas-kuģa" situāciju Pāvilostā, grozījumi Zvejniecības likumā un citos normatīvajos aktos nav nepieciešami, teikts otrdien valdības atbalstītajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā atbildes vēstulē Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.
Zemgalē applūdis vietējās nozīmes autoceļš
Kūstot sniega masām, kas uzkrājušās laukā, applūdis un daļēji izskalots autoceļš Annenieki–Jaunpils (V1457) tā 1,7. kilometrā. Otrdien pēcpusdienā autoceļš slēgts satiksmei, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
Pretēji iepriekš lemtajam Saeimas komisija piekrīt ierobežot «vietvarvēstis»
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti vienojās noteikt, ka pašvaldības informatīvos izdevumus varēs izdot tikai reizi mēnesī. Iepriekš komisija izdevumu biežumu lēma atstāt pašvaldību ziņā, tomēr pēc Kultūras ministrijas un reģionālās preses pārstāvju iebildumiem deputāti domas mainījuši. Tāpat paredzēts, ka “vietvarvēstīm” jābūt bezmaksas un tajās nedrīkstēs iekļaut reklāmu.
Māte ceļ trauksmi par iespējamu bērnu pazemošanu Ozolnieku dārziņā
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) vērsusies kāda bērna māte, kas lūdz izmeklēt iespējamu vardarbību un citus pārkāpumus kādā no Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestādēm. Domē sākotnēji iespējamu pārkāpumu esamību noliedza, taču pēc Latvijas Radio un citu mediju intereses pašvaldība ir iesaistījusies situācijas risināšanā, un otrdien, 13.martā, plānota īpaša sapulce bērnu vecākiem.
Jūrmala plāno bezmaksas sabiedrisko transportu visiem jūrmalniekiem
Jūrmalas domes Transporta un mājokļu jautājumu komiteja otrdien, 13.martā, atbalstīja ieceri turpmāk kūrortpilsētā sabiedrisko transportu visiem nodrošināt bez maksas. Vienīgais nosacījums – braucējam nepieciešama "Jūrmalas iedzīvotāja karte", ko vietējie var dabūt par velti, bet pārējie – par gandrīz 350 eiro gadā. Tādējādi Jūrmala būs otra pašvaldība aiz Rēzeknes, kas sabiedrisko transportu uzsauc par nodokļu maksātāju naudu. Opozīcija gan ceļ iebildes, norādot, ka kūrortpilsētā ir daudz citu vajadzību.
Uz grants autoceļiem visos reģionos ir iestājies šķīdonis
Turpinoties atkusnim, tuvākajās dienās uz grants autoceļiem visā valsts teritorijā var iestāties šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudēs nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktināsies. Lai šie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumus, liedzot pārvietošanos transportam, kas smagāks par 10 tonnām, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.  
Bebrenes profesionālā skola piedāvās iegūt zirgkopja izglītību
Ilūkstes novada Bebrenes vispārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā jau ar nākamo mācību gadu plānota jauna izglītības programmu zirgkopībā, kas gan pēc pamatskolas, gan jau vidusskolu apguvušajiem ļaus apgūt lopkopības tehniķa profesiju ar specializāciju zirgkopībā. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti