Latvijā
Tiesībsarga konference par dezinformāciju un informācijas pieejamību
Ar tēmām par dezinformāciju un informācijas pieejamību katastrofu gadījumos Tiesībsarga birojs atklās savu ikgadējo konferenci, kas ilgs no otrdienas, 11.decembra, līdz ceturtdienai, 13.decembrim. Konference bija skatāma arī LSM.lv tiešraidē. Konferences otrajā dienā fokuss būs uz bērnu tiesībām un labklājību garīgās veselības jomā, bet trešajā dienā  - “sistēmas bērnu” dzīve pēc pilngadības. 
Cīravas pils lēnām iet bojā; īpašnieks nerīkojas
Aizputes novada Cīravas pils, kas pieder Itālijas pilsonim un iekļauta arhitektūras pieminekļu mantojuma sarakstā, lēnām iet bojā. Tā ir atzīta ne tikai par vidi degradējošu, bet pat par cilvēkiem bīstamu, taču nojaukt to nedrīkst, un īpašniekam uzdots to steidzami sakārtot, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta "Kursas Laiks" žurnāliste Liene Andersone-Kolosova.
Pabriks: Gobzems nebija derīgs premjera amata kandidāts; valdību var izveidot līdz Ziemassvētkiem
Iepriekš premjera amatam nominētais “KPV LV” kandidāts Aldis Gobzems “nebija derīgs Latvijas premjera amata kandidāts”, bet politiķiem jānorok kara cirvji un jāapsēžas pie sarunu galda, un valdību ir iespējams izveidot līdz Ziemassvētkiem, jo valsts nevar atļauties gaidīt, intervijā Latvijas Radio pauda apvienības “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts Artis Pabriks.
Pavļuts: Nekas nav mazinājis Pabrika piemērotību premjera amatam
Divu mēnešu laikā pēc 13. Saeimas vēlēšanām divos neveiksmīgajos mēģinājumos izveidot valdību ir pieļauts daudz kļūdu, dedzināti tilti, bet trešajā reizē valdību var izveidot, un nekas līdz šim notikušais nav mazinājis apvienības “Attīstība/Par!” pārstāvja Arta Pabrika piemērotību premjera amatam, LTV “Rīta panorāmai” sacīja apvienības  priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
Ludzā cīnās par vecpilsētas saglabāšanu
Šaurās ieliņas un 19. gadsimtā celtās koka un ķieģeļu vienstāva un divstāvu ēkas ar slēgtiem pagalmiem jau vairākus gadsimtus ir neatņemama Ludzas pilsētas ainavas daļa, bet tās vecpilsēta ir viens no pieciem pilsētbūvniecības pieminekļiem valstī. Lai saglabātu šo vēsturisko apbūvi, vietējā pašvaldība gan kontrolē vecpilsētas pārbūvi, gan arī līdzfinansē lielāku ēku pārbūvi.
Vairāki deputāti rosina sašaurināt diasporas definīciju
Aptuveni mēnesi pēc likuma apstiprināšanas vairāki deputāti rosinājuši tajā sašaurināt diasporas definīciju. Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Armands Krauze norādīja – jaunais Saeimas sastāvs ir konservatīvāks par iepriekšējo, tāpēc deputāti varētu atbalstīt diasporai piederīgo loka sašaurināšanu.
IZM: Rīgas skolu noslāņošanos problēmu risinās jaunā kārtība; Ušakovs sola pievērst uzmanību
Sociālā noslāņošanās galvaspilsētas skolās pastāv, izrādījās, ka no 10 nesekmīgākajām Rīgas skolām tikai viena ir latviešu, izpētīja centrs “Re:Baltica”. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzskata, ka politikas veidošanas līmenī ir izdarīti visi priekšdarbi, lai problēmas risinātu, bet tālākais ir vietvaras ziņā. Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”)  atzina, ka skolu noslāņošanās problēma viņu uztrauc, un solīja to risināt.
Arī Kuldīgas novadā mēģina risināt mājokļu trūkuma problēmu
Šobrīd Latvijā ir ļoti lēna daudzdzīvokļu dzīvojamā fonda atjaunošanās. Statistikas dati liecina, ka gadā tiek uzbūvēti tikai 0,2% no kopējā dzīvokļu skaita. Tāpēc ar dzīvojamā fonda trūkumu Latvijā sastopas ne viena vien pašvaldība. Viens no tiem ir arī Kuldīgas novads. Kā šeit šī problēma tiek risināta?
Mainīgie laika apstākļi grants ceļus daudzviet pārvērš par slidotavām
Laika apstākļi, kad dienā līst, bet naktī piesalst, vairāk nekā 11 000 kilometru garos Latvijas grants ceļus daudzviet pārvērš par slidotavām. Bez īpašām ķēdēm un radžu riepām tie kļūst neizbraucami. Ceļu uzturētāji skaidro, ka greiderēšana un smilšu kaisīšana līdz nedaudz. Tikai asfalta uzklāšana var atrisināt grants ceļu slikto stāvokli, taču tam trūkst ne vairs miljoniem, bet miljardiem eiro.
Valsts prezidents atsauks arī Gobzema nomināciju premjera amatam
Tā kā divu nedēļu laikā “KPV LV” līderim Aldim Gobzemam neizdevās vienoties ar 13. Saeimā iekļuvušajām partijām par valdības izveidošanu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis atsaukt viņa nominēšanu premjera amatam, medijiem sacīja Vējonis.
Rīgas dome pati sakārtos degušo graustu Kalnciema ielā
Kalnciema ielā 2B degušā grausta sakārtošanu pēc avārijas stāvokļa likvidēšanas organizēs Rīgas dome, pirmdien lēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā. Jau iepriekš apstiprināts, ka bīstamības novēršanu un bīstamo daļu demontāžu otrdien, 11. decembrī, sāks pašvaldības pieaicinātie speciālisti.
Tiesai nodod lietu pret bijušā bērnunama «Līkumi» direktoru Boķi
Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors pirmdien, 10. decembrī, pieņēmis lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, kurā pie kriminālatbildības saukts atstādinātais ģimenes atbalsta centra “Saulstari” (kādreizējais nosaukums “Līkumi) vadītājs Juris Boķis.
Atkārtoti vērtēs ideju par biežākām tehniskajām apskatēm pasažieru komercpārvadātājiem
Ņemot vērā Ekonomikas ministrijas, Konkurences padomes, kā arī tā dēvētās kopbraukšanas pakalpojumu nozares pārstāvju iebildumus, uz laiku atlikta Satiksmes ministrijas sagatavoto Ceļu satiksmes drošības likuma grozījumu tālāka virzība. Satiksmes ministrijas izstrādātais likumprojekts paredzēja noteikt, ka automašīnām, kas tiek izmantotas pasažieru komercpārvadājumos, tehniskā apskate jāveic divas reizes gadā. Patlaban šāda prasība tiek attiecināta uz taksometriem, bet ne uz automašīnām, kas tiek izmantotas tā dēvēto kopbraukšanas pakalpojumu sniegšanai.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti