Krievija izraidīs aizturēto Latvijas reperi «Platina» jeb Robertu Plaudi

Krievijas tiesa nolēmusi izraidīt Latvijas valstspiederīgo Robertu Plaudi – reperi ar skatuves vārdu "Platina". Jau ziņots, ka Plaudis tika aizturēts Krievijā, Tomskas pilsētā pagājušajā piektdienā, kad viņš uzstājās kādā naktsklubā. Lēmums par izraidīšanu pieņemts šodien un izraidīšana notikšot vistuvākajā laikā. To Latvijas Televīzijai apstiprināja mūsu Ārlietu ministrijā.

Plaudis ir krievu valodā dziedošs reperis, Krievijā uzstājies daudzkārt. Šoreiz bija jau nedēļu pavadījis turnejā un todien, koncertējot Tomskā, viņam bija 28. dzimšanas diena, kad priekšnesuma laikā ieradās Krievijas specvienības darbinieki un tieši uz skatuves viņu aizturēja, un līdz šim reperis turēts izolatorā.

 Portāls "Meduza" ziņoja, ka Plaudis saņēmis administratīvus sodus gan par ieceļošanas noteikumu pārkāpšanu, gan nelikumīgu strādāšanu, gan atteikšanos veikt medicīniskus testus reibuma noteikšanai un lemts arī par iespējamu likumpārkāpumu saistībā ar narkotiku propagandu.

Ar mērķi to pārbaudīt par reperi savulaik esot bijusi uzrakstīta arī sūdzība no organizācijas "Droša interneta līga", bet nav zināms, vai aizturēšana varētu būt saistīta ar šo sūdzību.

Kā apstiprināja Latvijas Ārlietu ministrija, tiesa par iemeslu repera izraidīšanai atzina faktu, ka viņš Krievijā koncertēja, lai gan bija ieradies ar tūrista vīzu.

Jau ziņots, ka Krievijā iebraucēji no ārvalstīm ir pakļauti dažādiem drošības riskiem un tādēļ labāk turp nedoties. Turklāt konsulārās palīdzības sniegšana pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir apgrūtināta. Kārtējo reizi par to brīdina Latvijas Ārlietu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti