Latvijā
Kavēsies Ziemassvētku dāvanu un apsveikumu nogādāšana uz ASV
Trešdienas, 12. decembra, vakarā Latvijas Pasta sadarbības partneri informējuši uzņēmumu, ka pārslodzes dēļ aviokompānija, kas parasti tiek izmantota pasta sūtījumu nogādāšanai uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), uz laiku noteikusi sūtījumu pieņemšanas aizliegumu.
«Jaunā Vienotība» piektdien rīkos konsultācijas par valdības veidošanu
Partiju apvienība “Jaunā Vienotība” piektdien, 14. decembrī, rīkos divpusējas tikšanās ar piecām 13. Saeimā pārstāvētām labēji centriskām politiskām partijām par iespēju izveidot valdību tās pārstāvja Krišjāņa Kariņa vadībā, paziņojumā medijiem informēja “Jaunā Vienotība”.  
Tiešraidē būs skatāma konference par mediju un politisko kampaņu ietekmi uz vēlēšanām
Piektdien, 14. decembrī, starptautiskā konferencē “Ceļā uz drošām vēlēšanām”, kurā piedalīsies virkne politikas veidotāju, mediju pārstāvju, kā arī NVO un valsts institūcijas, tiks pārrunāta mediju un politisko kampaņu ietekme uz vēlēšanu procesu, kā arī publiskoti unikālas pēcvēlēšanu aptaujas dati, kas apgāž virkni līdzšinējo pieņēmumu. Konference būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv.
Saeima skatīs likumu par nekustamā īpašuma mākleru uzraudzību
Iespējams, jau no nākamā gada 1. februāra nekustamā īpašuma mākleru darbību regulēs īpašs likums. Tas noteiks, ka mākleriem – gan fiziskām, gan juridiskām personām - ir jāreģistrējas īpašā reģistrā, kā arī jāveic klientu izpēte. Saeima ceturtdien, 13. decembrī, atbalstīja attiecīgā likumprojekta pārņemšanu no iepriekšējā parlamenta.
Aizbildinoties ar valsts budžeta nepieņemšanu, Rīga tomēr neuzsauks ēdināšanu visiem bērnudārzniekiem
Rīgas dome ir atlikusi ieceri no nākamā gada izpildīt varas partiju pirms pašvaldību vēlēšanām doto solījumu, ka turpmāk visi pirmsskolu bērni galvaspilsētā varēs ēst bez maksas. Mērija skaidro, ka bērnudārzniekiem ēdināšanu nevarēs apmaksāt, jo valsts nav pieņēmusi budžetu, kā dēļ arī Rīga savu tēriņu plānu ar līdz šim nebijušiem izdevumiem nevarot pieņemt. Šā iemesla dēļ ar budžetu pieņemšanu vilcinās arī citas pašvaldības. Taču Finanšu ministrija norāda – tas ir tikai pašas domes prioritāšu jautājums, jo jaunu iniciatīvu finansēšana nav aizliegta.
LTV7 būs redzamas BBC ziņas krievu valodā
Lielbritānijas raidsabiedrības BBC ziņas krievu valodā turpmāk būs redzamas arī LTV ēterā. Trešdien, 12. decembrī, LTV7 notika pirmais tiešraides pieslēgums Londonai. Šādi pieslēgumi turpmāk notiks katru trešdienu ikdienas ziņu ietvaros plkst. 19.00, informēja LTV.
Deputāti atbalsta uzdevumu valdībai mediķu algas palielināt par 20%
Saeima steidzamības kārtā pirmajā un otrajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz, ka valdībai, sagatavojot valsts budžeta projektu, nākamajos trīs gados ik gadu jāparedz līdzekļi mediķu algu paaugstināšanai par 20%.
Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību VARAM konkursā atzīts Olaines novads
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" galveno titulu un 30 tūkstošus eiro balvu ieguvis Olaines novads, informēja VARAM. Pirmo vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā un 15 tūkstošus eiro balvu izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, bet 21 reģionālās nozīmes attīstības centra novadu grupā - Preiļu novads, 89 novadu grupā - Ikšķiles novads.
Strīķe: Kariņa valdību varētu izveidot nedēļas laikā
Ņemot vērā, ka daudzas programmatiskās lietas jau ir izrunātas, aktīvi diskutējot, valdību "Jaunās Vienotības" politiķa Krišjāņa Kariņa vadībā varētu izveidot nedēļas laikā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.
Kontroles dienesta jaunā vadītāja ar bažām raugās uz ilgo valdības veidošanu
Šis gads kļuvis par īstu pārbaudījumu gadu Latvijā strādājošajām bankām. „ABLV” banka, kas vēl pērn gozējās lielāko banku saraksta galvgalī, ir sākusi pašlikvidācijas procesu, strauju nerezidentu noguldījumu aizplūšanu piedzīvojušas vairākas citas bankas, kas ilgus gadus specializējušās tieši NVS (Neatkarīgo Valstu Sadraudzības) izcelsmes klientu apkalpošanā. Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam „Moneyval” Latvijai noteikusi pastiprinātas kontroles režīmu un izdevusi vairākas rekomendācijas, kuru neieviešana draud ar nonākšanu tā dēvētajā pelēkajā sarakstā. Kopš šā gada vasaras Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu vada Ilze Znotiņa.
Dome Daugavpils slimnīcai piešķir 670 000 eiro, daļu izmaksās prēmijās
Daugavpils pilsētas domes deputāti ar balsu vairākumu atbalstījuši 670 000 eiro piešķiršanu Daugavpils reģionālajai slimnīcai. No šiem līdzekļiem 370 000 eiro plānots izmantot ārstniecības iestādes darbinieku prēmēšanai. Līdzīgas prēmijas līdz šim izmaksātas arī pārējo pašvaldības kapitālsabiedrību darbiniekiem. Pārējie 300 000 eiro tiks novirzīti slimnīcas darbības nodrošināšanai.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti