Latvijā
«Latvijas attīstībai» un «Izaugsmei» biedri dod jāvārdu apvienības veidošanai
Politiskās partijas „Latvijas attīstība” un „Izaugsme” sestdien, 17.martā, savos kongresos nolēmušas apvienot spēkus, lai kopīgi startētu oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Nākamnedēļ par pievienošanos šai politiskajai apvienībai, kas sevi pozicionē kā alternatīvu pašreizējām valdošās koalīcijas partijām, lems pērnvasar izveidotā „Kustība „Par!””. Patlaban neviena no apvienību veidojošajām partijām nebauda plašu atbalstu, taču to vadītāji cer, ka, apvienojoties, tām izdosies pārvarēt 5% barjeru.
Konfiscē likumīgi pirktu, Zviedrijā nozagtu traktoru; zemnieks gatavs tiesāties
Vai valsts ārzemju pilsoņus aizsargā vairāk nekā savējos? Šāds jautājums radies zemniekam Imantam Trukšānam, kura pirms diviem gadiem Lietuvā iegādāto traktoru konfiscējusi policija. Tas izrādījies zagts un tagad tiks sūtīts atpakaļ traktora likumīgajam īpašniekam Zviedrijā. Zemnieka aizstāvis uzskata – starptautiska konvencija, kurai pievienojusies arī Latvija, nepieļauj šādu valsts rīcību.
Kuldīgā jaunieši apgūst aukles profesiju
Tā kā pieaug pieprasījums pēc profesionālām auklēm, tad šādu izglītības programmu ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu izveidojis Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums. Pēc mācībām pirmie absolventi ieguvuši profesionālās vidējās izglītības apliecinājumu.
Socioloģe: Vāja labklājības sistēma mazina Latvijas aizsardzības spējas
Vāja labklājības sistēma Latvijā vājina valsts militāras aizsargspējas – pie tāda secinājuma nonākusi socioloģijas zinātņu doktore, Londonas Ekonomikas augstskolas lektore Liene Ozoliņa. Viņa atgriezusies no pasaules antropologu konferences Vašingtonā, kur viena no diskusijām  - “Jaunās kara frontes Eiropā” - bija veltīta Baltijai. Mančestras Universitātes izdevniecība šogad plāno izdot viņas grāmatu par pilsoņu attiecībām ar valsti.
16. marta pasākumi šogad aizritējuši mierīgi; divi aizturētie
16. marta pasākumi gan Rīgā, gan Lestenē šogad aizritējuši mierīgi. Pēc Valsts policijas aplēsēm, pie Brīvības pieminekļa leģionāru piemiņas gājiena laikā pulcējās aptuveni 1500 cilvēku, un aizturētas tikai divas personas, kas ir mazāk nekā pērn, kad bijuši pieci aizturētie.
Aizputes Brīvības iela – pilsētā garākā iela ar parku, mototrasi un arī mūža mājām
Brīvības iela Aizputē ir garākā pilsētas iela, kurā māju nemaz nav tik daudz. Katram ielas iemītniekiem ir savs sajūtu stāsts par Brīvības ielu – vienam tā ir vieta, kur gleznot, citam mājas, kur gūt mieru un iekšējās brīvības sajūtu, citam tās ir mūža mājas. Tieši Brīvības ielā atrodas Misiņkalna kapi, kur atdusas tautā iemīļotais mūziķis Mārtiņš Freimanis.
16.marta pasākumi notiks Rīgā, Lestenē un Jēkabpilī
Rīgas dome šogad atļāvusi "Daugavas vanagu" un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" pieteiktos leģionāru atceres pasākumus. Savukārt "Latvijas Antinacistiskās komitejas" pieteiktais pasākums ir atļauts, tomēr nosakot, ka tas nedrīkst notikt vienlaikus ar citu rīkotāju pieteiktajiem pasākumiem.
Bērnu slimnīcā pieciem bērniem veiktas sarežģītas sirds operācijas
Bērnu slimnīcā ļoti lepojas ar piecām augstākās sarežģītības pakāpes sirds operācijām, kuras kopā veica mūsu ārsti un kardioķirurgi no Itālijas, Lietuvas un Lielbritānijas. Operēto bērnu vecums ir no četriem līdz 17 gadiem, un pēc smagās operācijas četri no viņiem jau izrakstīti un devušies mājās. Turpmāk viņi varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un pat nelietot specifiskus medikamentus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti