Latvijā
Gobzema valdības tapšana: zināmi potenciālie ministru amata kandidāti
Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems ("KPV LV") sagatavojis plānu ar savas iespējamās valdības ministru amata kandidātiem. Amati valdībā plānoti piecu politisko spēku – "KPV LV", Jaunās konservatīvās partijas (JKP), Nacionālās apvienības (NA), Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), kā arī "Jaunās Vienotības" - pārstāvjiem, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).
Maizītis: Gobzema pielaides lietā ir liels pārbaudāmās informācijas apjoms; lēmumu var ietekmēt izslēgšana no advokatūras
Valsts pielaides saņemšanai pārbaudāmās informācijas apjoms par "KPV LV" premjera amatam nominēto Aldi Gobzemu ir daudz lielāks nekā par Arti Pabriku ("Attīstībai/Par!") vai Jāni Bordānu (Jaunā konservatīvā partija (JKP)), tādēļ nav iespējams pateikt, kad būs kādi rezultāti, intervijā "Latvijas Radio" raidījumam "Krustpunktā" teica Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis. Lēmumu var ietekmēt arī Gobzema izslēgšana no advokatūras.
Paplašina NMPD brigādē strādāt tiesīgo personu loku
Lai paplašinātu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādē strādāt tiesīgo personu loku, tādējādi risinot personāla nodrošinājumu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā, veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, informēja Veselības ministrijā. Grozījumi uzskatāmi par vienu no risinājumiem, lai novērstu NMPD Rīgas reģionā izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju. 
Digitālo mācību līdzekļu veidošanai atvēlēti 2 miljoni eiro; grāmatizdevēji bažīgi par ierobežojumiem
Drīzumā plānots izsludināt konkursu, kurā komersanti varēs iegūt finansējumu dažādu digitālo mācību līdzekļu izstrādei. Kopā tam atvēlēti gandrīz divi miljoni eiro, par kuriem būtu jāizstrādā vismaz 50 jauni digitālie mācību līdzekļus jaunā mācību satura ieviešanai pirmsskolas un pamatizglītības klasēs. Katrs komersants varēs iegūt finansējumu ne vairāk par 200 tūkstošiem eiro. Digitālo mācību līdzekļu veidotāji bažījas, ka tas varētu būt ierobežojums, lai izveidotu plaša mācību loka digitālos mācību līdzekļus.
Labdarības maratona «Dod pieci!» dīdžejiem pievienosies Marta Grigale
Šogad gaidāmas izmaiņas labdarības maratona "Dod pieci!" dīdžeju sastāvā. "Dod pieci!" veterāniem Tomam Grēviņam un Magnusam Eriņam īpašajā stikla studijā no 17. līdz 23. decembrim pievienosies arī pieci.lv ētera personība un dziedātāja Marta Grigale. Līdz šim maratona vadība bijusi puišu rokās, un Marta ir pirmā sieviete, kura 24/7 režīmā pavadīs nedēļu stikla studijā.
ĀM: ANO migrācijas deklarācija nav juridiski saistoša, valstis apņemsies meklēt globālus risinājumus
 ANO politiskā deklarācija "Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju" nav nedz pakts, nedz līgums, bet globāla deklarācija, ka apņemas risināt visus ar migrāciju saistītos jautājumus, intervijā Latvijas Radio stāstīja Ārlietu ministrijas Komunikācijas direkcijas vadītājs Gints Jegermanis. Viņš vēlreiz apliecināja, ka dokuments nav juridiski saistošs, bet tā ir politiska apņemšanās - līdzīgi kā šī gadsimta sākumā bija deklarācija par tūkstošgades mērķiem.
Daugavpils novadā durvis slēdz pēdējās aptiekas
Pēc 65 gadu pastāvēšanas darbu izbeigusi Kalupes aptieka Daugavpils novadā. Šobrīd visā novada 19 pagastos palikusi tikai viena aptieka - Višķu pagastā, taču arī tai draud līdzīgs liktenis, atzīst novada domes vadītāji. Lauku aptiekas slēdzas ciet, jo mazinās cilvēku skaits un attiecīgi finansiālais apgrozījums aptiekās, turklāt aug prasības aptiekām, bet farmaceiti noveco un to vietā laukos jaunie nākt nevēlas. Tikmēr lauku cilvēki paliek bez iespējas tuvāk mājām iegādāties nepieciešamās zāles.
Papildu naudas trūkumu mediķu virsstundām skaudri izjutīs jaunie ārsti
Neziņā par to, vai un cik daudz naudas būs virsstundu apmaksai medicīnā strādājošajiem, Rīgas Austrumu slimnīcā jau sāk līgumu pārslēgšanu, paredzot ārstiem un māsām tikai vienu slodzi, ne vairāk. Savukārt pacientiem tas nozīmē to, ka plānveida operācijas var tikt pārceltas. Visskaudrāk notiekošais skar jaunos ārstus. Daudzi rezidenti šobrīd ir liela jautājuma priekšā – palikt izvēlētajā profesijā vai ne.
«Aizliegtais paņēmiens»: Latvijas jaunās simtgades pirmais koncerts producēts bez konkursa
Pirmā jaunās simtgades koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” kopējās autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 tūkstošus eiro, un konkurss par šī koncerta producēšanu nav bijis rīkots. Mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums bijis Jāņa Šipkēvica ziņā. Kultūras ministrijā informēja, ka koncerts apstiprināts svētku radošajā padomē, kurā līdz pasūtījuma iegūšanas brīdim vienīgais pārstāvētais mūziķis bijis pats Šipkēvics.
Ķekavas novadā uzstādīta laterna ar saules un vēja enerģiju
Ķekavas novadā uzstādīta pirmā laterna, kas apgaismojumu rada, izmantojot tikai saules un vēja enerģiju. Pašlaik notiek saskaņošana ar uzņēmumu “Latvijas Valsts ceļi” par vēl vienas “zaļās laternas” izbūvi. Vienas laternas uzstādīšana izmaksājusi nedaudz vairāk par 5000 eiro, tāpēc šāds risinājums ir derīgs vien mazapdzīvotās vietās, kur tuvumā nav elektrotīklu.  
Rendā atjaunots tilts pār Abavu
Pabeigti tilta pār Abavu Rendā pārbūves darbi, pēc kuriem tilts kļuvis drošāks un palielināta tā izturība. Šis ir viens no 25 tiltiem Latvijā, kas šogad atjaunoti par valsts līdzekļiem.
Bezvēsts pazudušo meklēšanā palīdzēs īpaša lietotne
Katru gadu Latvijā bez vēsts pazūd ap tūkstoš cilvēku. Daudzi no tiem ir bērni, seniori un ļaudis ar īpašām vajadzībām. Viņu meklēšanā no svara katra minūte un operatīva informācijas apmaiņa. Tagad meklētājiem šajā darbā palīdzēs arī viedtālruņu lietotne “Bezvests.lv”.
Saeimas komisija atbalsta vairāk pieļaujamo virsstundu mediķiem
Līdz 2022. gadam mediķiem varētu ļaut strādāt divreiz lielāku virsstundu skaitu, nekā paredz Darba likums – šādu Veselības ministrijas ideju atbalstīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisija. Tāpat komisijā iesniegts priekšlikums par mediķu algu pieaugumu nākamgad.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti