Latvijā
Ziņojums: Latvijas psihoneiroloģiskajās slimnīcās – virkne problēmu, kas gadiem nav novērstas
Lai uzraudzītu cilvēku tiesības uz taisnīgu un cilvēcīgu attieksmi, Eiropas līmenī darbojas Eiropas Komiteja spīdzināšanas un necilvēcīgas vai pazemojošas rīcības vai soda novēršanai. Komitejas delegācijas regulāri dodas uz dažādām Eiropas valstīm, lai veiktu pārbaudes, piemēram, policijas iestādēs, cietumos un citās institūcijās. LTV raidījums "Panorāma" pērn vasarā publiskotajā komitejas ziņojumā izanalizējusi sadaļu, kas veltīta tieši psihiskās veselības aprūpes iestādēm Latvijā. Īsumā secināms – ir kopums problēmu, kas vairākus gadus nav novērstas.
Jaunie ģimenes ārsti uz laukiem neraujas
Zemgales reģionā šogad darbu pārtraukuši divi ģimenes ārsti, kuri nolēmuši doties pensijā. Veiksmīgas sagadīšanās dēļ dobelnieki pie jaunas ģimenes ārstes tikuši, bet uz Aizkraukli neviens nevēlas doties. Rindā uz ārsta praksi Latvijā gaida ap 150 jauno mediķu.
Jūrmalā par atkritumiem būs jāmaksā pēc to svara
Ar laiku valstī varētu mainīties princips, kā tiek sastādīta cena, kuru maksājam par atkritumu apsaimniekošanu. Pavisam drīz, jau pēc mēneša, jauno kārtību izmēģinās pirmajā Latvijas pilsētā – Jūrmalā.
Atliek lēmumu par viesstrādnieku piesaistīšanu
No dažādu jomu zinātniekiem un vadītājiem līdz metināšanas un alus darīšanas tehnologiem. Tik dažādas kopumā vairāk nekā 230 profesijas iekļautas to viesstrādnieku sarakstā, kurus turpmāk uzņēmēji varēs pieņemt darbā nedaudz atvieglotā kārtībā. Tiesa, galīgā saraksta apstiprināšanu valdība atlikusi uz nākamo nedēļu.
Sastrēgums ar atkārtotu invaliditātes pensiju piešķiršanu būtiski mazināts
Pašlaik sastrēgums ar medicīniskajām ekspertīzēm, kas nepieciešamas invaliditātes grupu noteikšanai un līdz ar to ļauj saņemt pabalstu, ir būtiski mazināts. Iepriekš pagaidu risinājumu nācās piemērot aptuveni septiņiem tūkstošiem cilvēku, bet nu rindā ir 1300, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa.
Lietā par kokoglēs atrasto kokaīnu lūdz apsūdzēt divus aizdomās turamos
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par 31,19 kilogramu kokaīna kontrabandu. Narkotikas savulaik tika atrastas kokoglēs, kuras ievestas no Paragvajas. Tagad šajā lietā lūdz uzrādīt apsūdzību divām personām.
Taps īpašs Rīgas Latviešu biedrības likums
Jau nākamnedēļ uz pirmo sēdi sanāks ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas lēmumu izveidotā darba grupa, kam jāizstrādā Rīgas Latviešu biedrības likums. Šo likumu, kas noteiktu gan īpašumtiesības uz Merķeļa ielā esošo Rīgas Latviešu biedrības namu, gan dotu biedrībai tiesības pretendēt uz publisko finansējumu, deputāti cer pieņemt vēl šī Saeimas sasaukuma laikā.
Uzņēmumam pārmet sudraba kulonu tirgošanu ar simtgades simboliku
Telemārketinga speciālisti valsts simtgades svinību vārdā agresīvā un ētiski apšaubāmā veidā iedzīvotājiem piedāvā iegādāties sudraba kulonus ar simtgades simboliku. Sūdzības par uzbāzīgu vēlmi pārdot šādus kulonus saņēmis Valsts simtgades birojs, jo pēc pārdevēju saņemtajiem zvaniem daļai iedzīvotāju radies iespaids, ka birojam ir saistība ar kulonu tirgotājiem. Biroja vadītājas vietniece norāda, ka nekādas saistības ar uzņēmumu SIA "Lietišķās apmācības centrs" birojam nav.
Kapseļu ielas «visslimākajam bērnam» audžuģimenē daudzās kaites neatrod
Kapseļu ielas bērnunamā ievietoto Gustavu daktere potenciālajai audžumammai raksturoja kā vissmagāk slimo bērnu visā bērnunamā – problēmas ar sirdi, nierēm, epilepsija, jālieto zāles. Guntu tas tomēr neapturēja, bet vēlāk izrādījās, ka puikam vienas zāles absolūti nebija nepieciešamas un ar sirdi un nierēm arī viss kārtībā.
Kapseļu ielas bērniem ilgstoši dod spēcīgus un atkarību izraisošus trankvilizatorus
Kapseļu ielas bērnunamā Rīgā vairāki bērni jau agrā vecumā lielās devās saņem trankvilizatorus un citas zāles, kuras var izraisīt atkarības, liecina bērniem pērnā gada nogalē dotu medikamentu saraksts, kas nonācis LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” rīcībā. Inspekcija pārkāpumus nesaskata – zāles dod atbilstoši diagnozēm. Savukārt bērnunamā ne psihiatrs, ne neirologs nestrādā regulāri, un nav skaidrības, kurš pārbauda diagnozes un uzrauga zāļu iedarbību.
Kazdangā paplašinās bērnudārzu
Aizputes novada Kazdangas pagasta pirmsskolas izglītības iestāde ierīkota vienā no kādreizējās muižas ēkām. Telpas ir pielāgotas bērnudārza vajadzībām, tomēr pēc diviem gadiem Latvijā stāsies spēkā noteikumi, kas paredzēs, cik lielai platībai jābūt uz vienu bērnu. Kazdangas bērnudārzs tiem neatbilst, tāpēc šobrīd rasts risinājums, lai iestāde darbu varētu turpināt. 
Ropažos diskutē par vidusskolas nākotni
Novada attīstības stratēģijā Ropažu vidusskola paredzēta kā mācību iestāde, kur iegūt vispārējo vidējo izglītību. Nelielā bērnu skaita dēļ, īpaši vidusskolas posmā, kur mācās vien divdesmit seši audzēkņi, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma veiktā pētījuma aprēķiniem, tai paredzēts vien  sākumskolas statuss. Lēmums par skolas nākotni būs jāpieņem pašvaldības deputātiem, bet pirms tam par to  izglītības forumā diskutēja vecāki un pedagogi.
Pērn vairāk retinātas maksātnespējas administratoru rindas
Skaļas aizturēšanas pērn satricināja maksātnespējas administratorus, un statistika liecina, ka 2017. gadā šīs jomas pārstāvju rindas retinātas vairāk nekā parasti. Tas noticis pēc tam, kad pastiprinātu uzmanību daudzu administratoru negodprātīgam darbam pievērsuši žurnālisti un arī uzņēmēji cēluši trauksmi par problēmām maksātnespējas procesos. Par daudzām maksātnespējas lietām, kas raisījušas plašu rezonansi, padziļinātu lietu iztiesāšanas analīzi apņēmusies veikt Tieslietu padome.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti