Latvijā
Atmodas līderi pauž sašutumu par Sudrabas «Atmodu»
Vārds “atmoda”, ar kuru līdz šim asociēti būtiskākie periodi Latvijas valsts veidošanā un neatkarības atjaunošanā, nu ieguvis arī politisku nozīmi. Par “Atmodu” nodēvēta trīs partiju apvienība, kuras līdere ir “No sirds Latvijai” dibinātāja Inguna Sudraba. Kamēr vēsturiskās atmodas līderi pauž sašutumu par šāda simboliska jēdziena politizēšanu, Uzņēmumu reģistrā norāda – likumiska pamata atteikt nosaukuma reģistrāciju nav bijis.
Rēzeknē novārtā atstātā vēsturiskā ēkā veidos dienesta viesnīcu
Rēzeknes centrā jau vismaz 10 gadus kritiskā stāvoklī ir pirms vairāk nekā 100 gadiem uzbūvētā īres un veikalu māja. Trūkstot valsts atbalstam un vairākkārt mainoties īpašniekiem, līdzekļi vēsturiskās ēkas saglabāšanā nav ieguldīti. Patlaban to īpašumā pārņēmusi Rēzeknes dome, kas, īstenojot izglītības iestāžu modernizācijas projektu, iecerējusi ēku atjaunot un veidot tajā dienesta viesnīcu skolēniem.    
Demogrāfs: Iedzīvotāju skaita saglabāšanai «nulles punktā» nepieciešama migrācija
Lai Latvijas iedzīvotāju skaits saglabātos "nulles punktā" - situācija, kurā iedzīvotāju skaita samazināšanās ir vienāda ar tā pieaugumu - būs nepieciešama ne tikai palielināta uzmanība ģimenēm ar bērniem, bet arī migrācijas piesaistīšana, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" sacīja demogrāfs, Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Ilmārs Mežs.
NA, ZZS un «Jaunā Vienotība» iesniedz kandidātu sarakstus Eiroparlamenta vēlēšanām
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām pirmdien, 18. martā, iesniegti vēl trīs deputātu kandidātu saraksti - "Jaunās Vienotības", Nacionālās apvienības (NA) un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Visos šodien iesniegtajos kandidātu sarakstos pieteikts maksimāli iespējamais kandidātu skaits – 16 kandidātu, kas ir divas reizes vairāk nekā no Latvijas EP ievēlamais deputātu skaits.
Nākamnedēļ notiks pāreja uz vasaras laiku - būs jāgriež pulkstenis
Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, pašlaik ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, informēja Ekonomikas ministrijā.
Nelegālā ražotnē Jelgavā policija atsavina vairāk nekā miljonu cigarešu
Valsts policija (VP) Jelgavā atklājusi moderni aprīkotu nelegālo cigarešu ražotni, kas tikai nesen bija uzsākusi savu darbību. Policisti atsavinājuši vairāk nekā vienu miljonu cigarešu, teju divas tonnas tabakas, kā arī cigarešu paciņu un bloku sagataves, cigarešu ražošanai un pakošanai paredzētās iekārtas. Saistībā ar notikušo aizturētas astoņas personas, informēja VP.
Pirmo reizi notiks Eiropas Medijpratības nedēļa
Lai aktualizētu medijpratīgas jautājumus, Eiropas Komisija (EK) pirmo reizi organizē Eiropas Medijpratības nedēļu, kas risināsies no pirmdienas, 18. marta, līdz svētdienai, 24. martam. Tās laikā skolēni, ģimenes ar bērniem un ikviens interesents aicināts arī Eiropas Savienības (ES) mājā apmeklēt izglītojošas bezmaksas nodarbības, liecina Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā mājaslapā pieejamā informācija.
Plāni mazināt atklātības līmeni 13. Saeimas frakcijās lielākoties neesot pārrunāti
Līdzās Satversmes tiesas atceltajai normai par valsts iestāžu darbiniekiem izmaksāto summu ikmēneša publicēšanu Valsts ieņēmumu dienests (VID) rosinājis Saeimai no interneta izņemt vismaz piecus gadus vecas amatpersonu deklarācijas. Saeimas deputāti grozījumos nav iedziļinājušies, un arī pēc žurnālistu intereses politiķi nesola atteikties no pārmaiņām, bet lemt par ne tik striktiem ierobežojumiem kā sākotnēji bija iecerēts, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Risinājumu tiesvedību īsināšanai sola meklēt Kriminālprocesa likumā, bet pagaidām bez izmaiņām
Valdības veidošanas laikā solītais bezkompromisu tiesiskums taustāmas aprises ieņem lēnām. Tieslietu ministrs pagaidām vairās nosaukt konkrētas izmaiņas kriminālprocesā, kas ļautu saīsināt garās tiesvedības. Bet pie uzlabojumiem strādājot gan atsevišķa darba grupa, gan viena no Saeimas apakškomisijām, un marta beigās par pirmajiem pārmaiņu plāniem tiks informēta valdība.
Jaunākie
Interesanti