Latvijā
Kā lietuvieša «Orvydas» dēls kļuva par «Orvīdu»
Kāda lietuvieša un latvietes jaundzimušā dēla uzvārds no lietuviskā “Orvydas” latviešu valodā un Latvijas dokumentos ir pārvērsts par “Orvīdu”. Kamēr lietuvieša draudzene Līga par to ir neizpratnē, ierēdņi nosaka, ka šāda prakse ir atbilstoša gan likuma prasībām, gan būtībai un ikdienas dzīvei.
Rīgas domi atkārtoti mudina atteikties no ieceres par riteņu bloķēšanu
Konkurences padome un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) jau atkārtoti aicina Rīgas domi atteikties no nodoma piešķirt „Rīgas satiksmei” tiesības izmantot riteņu bloķētājus. Šis jautājums šonedēļ tika izslēgts no pašvaldības domes sēdē izskatāmo jautājumu saraksta, taču dome par to lems tuvākajā sēdē.
Uzlauzts Saeimas deputāta Krēsliņa tvitera konts
Saeimas deputāta Kārļa Krēsliņa (Nacionālās apvienība) kontā mikroblogošanas vietnē “Twitter” jau dienām tiek publicēti ieraksti, kuru autors nav pats deputāts, piemēram, arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina sveicieni 8. martā. Deputāta konts ir uzlauzts, un Krēsliņš atzīst – šim gadījumam vajadzētu kalpot par ierosinājumu kopumā nopietnāk šos jautājumus izvērtēt, jo tas parāda, cik viegli amatpersonu vārdā var izplatīt svešus vēstījumus.        
Tomēr sāk kriminālprocesu pret Jelgavas bērnunama bijušo direktori
Pēc pārsūdzības Valsts policijā tomēr ierosināts kriminālprocess pret bijušo Jelgavas bērnunama direktori Maiju Neilandi par amatpersonas bezdarbību, pieļaujot vardarbību pret bērniem, nepedagoģiskas metodes un citus pārkāpumus. Par to Latvijas Radio informēja Tiesībsarga birojā.
Uz slēgtās Rudbāržu sākumskolas telpām pārcelsies Kurzemes jaunsargi
Martā nepietiekamā skolēnu skaita dēļ darbu pārtraukusi Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskola. Tā uzturēja dzīvu nozīmīgu vēstures daļu – no šīs vietas pulkvedis Kalpaks sāka Latvijas atbrīvošanu. Pašvaldības sarunās ar Aizsardzības ministriju izlemts, ka uz skolas telpām pārcelsies Jaunsardzes un informācijas centra Kurzemes novada struktūrvienība.
Zaļeniekos profesionālo skolu audzēkņi sacenšas krāsošanas un apdares darbu meistarībā
Jelgavas novada Zaļeniekos jau ceturto reizi notiek profesionālo skolu audzēkņu meistarības konkurss krāsošanas un apdares darbos. Šogad tajā piedalās 14 komandas. Lai gan audzēkņu darbu vērtē žūrija, lielākais ieguvums esot nevis diplomi, bet gan iespēja teorētiskās zināšanas pārbaudīt praksē un novērtēt konkurenci, ar ko būs jāsastopas, ieejot darba tirgū.      
Rīgas domē starp koalīciju un opozīciju uz nedēļu izsludināts pamiers
Pirms nedēļas pārtrauktā un piektdien, 9.martā, atsāktā Rīgas domes sēde bija saskanīgākā un viena no īsākajām šajā sasaukumā – nepilnā stundā koalīcijas un opozīcijas deputāti bez diskusijām atbalstīja 130 jautājumu. Taču vairāk nekā desmit lēmumu pieņemšana atlikta uz vismaz nedēļu. Pamiera laikā pozīcijai un opozīcijai jāatrod risinājums krīzei, ko izraisījuši Rīgas vadības pieņemtie deputātu “apklusināšanas noteikumi”.
Aizvien iebilst pret ieceri likvidēt sociālās korekcijas programmas
Valdības darba kārtībā beidzot nonākuši vasarā pieteiktie un ļoti apjomīgie grozījumi Izglītības un Vispārējās izglītības likumā. Vasarā vēstīts, ka tie paredz vērienīgas izmaiņas skolu tīklā un tipoloģijā, attiecībā, piemēram, uz ģimnāzijām un internātskolām.
Ušakovs vēl nepieņem aicinājumu atcelt deputātu «apklusināšanas noteikumus»
Pašlaik sākas pirms vairāk nekā nedēļas pārtrauktā Rīgas domes sēde, kurā no vairāk nekā 140 darba kārtības jautājumiem divās stundās izskatīja tikai vienu. Par vēl vienu sprieda ārkārtas sēdē visas nakts garumā. Domes darbs nonācis krīzē, jo opozīciju nokaitinājuši koalīcijas partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" centieni būtiski ierobežot deputātus. Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") pirms domes sēdes pie sevis sasauca visu frakciju līderus, cerot vienoties par domes darba normalizēšanu. Taču sarunām rezultāta vēl nav.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti