Latvijā
Rīgā dārziņu sakoptību speciālajos reidos nepārbauda
Rīgas pašvaldība cīnās ar atkritumiem dārziņos. Lai gan arī teritorijām jābūt sakoptām, tomēr īpašus reidus, lai to pārbaudītu, pašvaldības policija nerīko, savukārt, saņemot izsaukumu, katru gadījumu vērtē individuāli, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Arodbiedrība: Pārmaiņas «ātrajā palīdzībā» būtiskāko problēmu nerisinās
Pēdējā laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nācis klajā ar divām iniciatīvām, kas izsaukušas plašas diskusijas. Iestāde rosina mainīt cenrādi, arī paaugstinot maksu par nepamatotiem izsaukumiem, un izskata iespēju mediķu brigādes lielajās pilsētās komplektēt no diviem ārstiem, vienam uzņemoties arī šofera darbs. Arodbiedrība norāda, ka tas ir īslaicīgs ielāps samilzušai darbinieku trūkuma problēmai.  
Metāla zagļu dēļ Baldones lauku kapsētas paliek bez zvaniem
Pēc veca lauku kapsētas kapu zvana nozagšanas Baldones pusē apsaimniekotāji nolēma noņemt visus kapu zvanus, kas tagad glabājās drošā vietā, bet vietēji ir neizpratnē, kāpēc neskan tradicionālais kapu zvans, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Sāk būvēt Ādažu jauno skolu
Ceturtdien, 17.maijā, svinīgā gaisotnē uzsākta Ādažu jaunās skolas projekta pirmās kārtas būvniecība. Tās laikā tiks izbūvētas 32 mācību klases, un jau nākamā gada 1.septembrī savas vietas tajās ieņems aptuveni 800 mazie ādažnieki.
Virza tālāk alternatīvo likumprojektu trauksmes cēlēju aizsardzībai
Saeima ceturtdien, 17.maijā, pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Trauksmes celšanas likumprojektu, kura mērķis tostarp ir nodrošināt pienācīgu trauksmes cēlēju aizsardzību. Par likumprojektu balsoja 67 deputāti, balsojumā atturējās divi parlamentārieši – Inguna Sudraba un Aivars Meija no partijas "No sirds Latvijai". Priekšlikumi nākamajam lasījumam jāiesniedz līdz 8.jūnijam. Zināmas bažas gan aizvien saglabā darba devēji.
Saeima noraida opozīcijas prasīto Čakšas demisiju
Saeimas vairākums ceturtdien, 17.maijā, pēc vismaz pāris stundu ilgām debatēm noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas rosināto veselības ministres Andas Čakšas (Zaļo un Zemnieku savienība) demisijas pieprasījumu. To atbalstīja 33 deputāti, pret bija 49 parlamentārieši, bet divi balsojumā atturējās. Debatēs parlamentārieši asi kritizēja Veselības ministriju. Pēc balsojuma Čakša norādīja, ka deputāti runās pārsvarā ļāvušies populismam. 
Jaunā datu regula var sarežģīt okupācijas pētīšanu un jauno mediķu apmācību
Saistībā ar jaunās Datu aizsardzības regulas ieviešanu arvien ir daudz neskaidrību. To dēļ kavējas arī regulas ieviešanas praktisko pusi regulējošā Personas datu apstrādes likuma virzība Saeimā – pretēji iepriekš plānotajam parlaments ceturtdien, 17. maijā, nevarēja likumu izskatīt otrajā lasījumā. Valdība apjomīgo likumprojektu, kas regulēs Datu valsts inspekcijas kompetenci un pilnvaras, kā arī daudzus citus jautājumus, akceptēja šā gada martā. Tiesībsargs Juris Jansons šonedēļ paziņojis, ka likumprojekts Saeimā tiek izskatīts pārliekā steigā. Trauksmi ceļ arī zinātnieki un mediķi.
Stradiņa slimnīcā nedaudz sarukusi māsu aizbraukšana
Stradiņa slimnīcā ir nedaudz sarukusi medicīnas māsu aizbraukšana, ko lielā mērā ir veicinājusi atalgojuma palielināšana, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” trešdien, 17. maijā, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras lektore un Stradiņa slimnīcas galvenā māsa Eva Cela.
Vidzemē parādījušies jauni telefonkrāpnieki
Vidzemē ir parādījušies jauni telefonkrāpnieki, kas, daudzkārt zvanot, aicina cilvēkus ieguldīt naudu dažādos projektos, lai pēc tam iegūtu lielu peļņu, ceturtdienas, 17. maija, rītā Latvijas Radio stāsta laikraksta “Ziemeļvidzeme” galvenā redaktore Inguna Johansone.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti