Latvijā
Jūras spēku atmīnēšanas tehnika strauji attīstās
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki ne tikai sargā Latvijas sauszemes robežas, bet arī krasta līniju. Viens no uzdevumiem ir neitralizēt nesprāgušās kara laika mīnas. Pēdējos gados Jūras spēki ieguvuši jaunu, modernu zemūdens tehniku, ar ko skenēt jūras grunti.
FOTO: Pie Oskara Kalpaka pieminekļa godina kritušos karavīrus
Lāčplēša dienā pie Oskara Kalpaka pieminekļa tika godināti kritušie karavīri. Pasākumā piedalījās gan Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, gan aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, gan Jaunsardzes pārstāvji. Šeit notika arī jaunsargu svinīgā solījuma došana. "Jūs esat simtgades jaunsardze, un tā ir milzīga atbildība," teica aizsardzības ministrs.
Atlūgumu iesniedzis Latvijas studentu apvienības prezidents
Atlūgumu iesniedzis Latvijas studentu apvienības prezidents Dāvis Freidenfelds. Rīgas Tehniskās universitātes students Dāvis Freidenfelds Latvijas Studentu apvienības ārkārtas kongresā amatā tika ievēlēts aprīļa beigās. Toreiz viņš vēlēšanās uzvarēja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas studenti Aneti Ašmani.
Tumšajā laikā jādomā par mājokļa drošību
Visbiežāk zagļi mājas un dzīvokļus apciemo tad, kad saimnieki ir devušies prom. Policijas dati rāda, ka lielākais zādzību skaits no mājokļiem notiek Rīgas reģionā – vidēji 4 līdz 5 zādzības dienā. Tāpēc, dodoties prom, arī tagad tumšajā laikā ejot ikdienā uz darbu, policija aicina ievērot virkni elementāru drošības pasākumu, piemēram, palūgt kaimiņiem mājokli pieskatīt.
FOTO un VIDEO: Ekumēniskais dievkalpojums par godu Lāčplēša dienai
Ja Latvijas brīvības cīnītāji vadītos pēc šodienas globālajā pasaulē valdošās personisko labumu prizmas, mēs, iespējams, nesvinētu ne 11., ne arī 18.novembri, Ekumēniskajā dievkalpojumā par godu Lāčplēša dienai svētdien sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelāns Elmārs Pļaviņš.
FOTO un VIDEO: Lāčplēša dienas militārā parāde
11. novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Rīgā, Brīvības laukumā, plkst.13.00 sākas militārā parāde, kurā piedalās Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos varēs braukt bez maksas
Visas daudzbērnu ģimenes, kuras saņēmušas "3+” daudzbērnu ģimenes kartes, 11. un 18. novembra svētkos visā Latvijā pārvietoties ar vilcienu varēs bez maksas. Daudzbērnu ģimeņu locekļi bezmaksas pārvietoties ar vilcienu varēs visā Latvijas teritorijā, visos maršrutos, neierobežotu braucienu skaitu.
Lāčplēša dienas parāde šogad būs lielāka
Lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus, svētdien visā Latvijā notiks dažādi svinīgi Lāčplēša dienas pasākumi. Piemēram, tradicionālais lāpu gājiens no Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim, dažādi koncerti. Pulksten 13 dienā Brīvības pieminekļa laukumā notiks militārā parāde.
Šodien Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu
Ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā šodien atzīmē Lāčplēša dienu. Šie valsts svētki saistīti ar 1919. gada 11. novembri – dienu, kad neatkarīgās un jaunās Latvijas armijas karavīri padzina no Pārdaugavas Bermonta-Avalova karaspēku. Ik gadu, pieminot šo zīmīgo Latvijas vēstures notikumu, tieši 11. novembrī, Lāčplēša dienā, tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
Latgalē pieaug jaunsargu skaits; trūkst instruktoru
Šobrīd Latgalē gandrīz divi tūkstoši jaunieši iesaistījušies jaunsardzes kustībā, un interese tikai  pieaug. Īpaši ieinteresēti jaunsardzē ir skolu jaunatne novados un reģionos, kur ir mazāks citu brīvā laika pavadīšanas iespēju piedāvājums. 
NMPD aicina sasaukt krīzes vadības padomi
Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācija vērsusies pie ministru prezidenta Māra Kučinska, aicinot nekavējoties sasaukt krīzes vadības padomi un izveidot ekspertu grupu situācijas risināšanai.
Latvijā sākusies gripas izplatība
Gripas izplatība Latvijā ir sākusies. Lai arī gripas aktivitāte Latvijā un citās Eiropas valstīs ir zema, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus vakcinēties.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti