Latvijā
Saeimā sarucis deputātu pieprasījums pēc kompensācijām
Saeimā ir sarucis to deputātu skaits, kuri prasa ikmēneša kompensācijas par transporta un dzīvojamo telpu īres izdevumiem. Pašreizējais parlamenta sasaukums gan darbojas tikai dažus mēnešus, tāpēc vēl pāragri spriest, vai šī tendence saglabāsies.
Spilves ciemā traucēta ūdensapgāde; Babītes dome un VARAM strīdas par likumu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau gandrīz trīs gadus cenšas panākt, lai Babītes pašvaldība noslēgtu līgumus ar visiem ūdens pakalpojumu sniedzējiem novadā un līdz ar to izpildītu likumā noteikto. Pašvaldība pārkāpumus nesaredz, tikmēr 69 māju iedzīvotājiem Spilves ciemā nākas minēt, vai krānā ūdens būs vai nebūs.      
Zolitūdes lietā apsūdzētie pieprasa papildu ekspertīzes
“Gribam ātrāk pielikt punktu,” - tā par Zolitūdes traģēdijas krimināllietas ilgo iztiesāšanu saka cietušie, kuri aizvien apmeklē tiesas sēdes. Otrdien, 12. februārī, tiesa gandrīz pabeidza lietas izskatīšanu, taču vairāki apsūdzētie pieteica lūgumu – veikt atkārtotas sagruvušā jumta virsbetona paneļu fragmentu ekspertīzes.
Piedāvā politiskajām partijām piešķirt «iztikas minimumu»
Valsts finansējums politiskajām partijām ir būtiski jāpalielina, taču par to, cik lielā mērā, būs jāizlemj Saeimai. Tā otrdien, izskatot iepriekšējās valdības uzdoto Tieslietu ministrijas (TM) atzinumu, nolēma valdība. Finansējuma modelis, kuru piedāvā TM darba grupa, paredz ieviest fiksētu summu pamatfunkciju nodrošināšanai. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piedāvā līdztekus jau esošajam finansējumam par vēlēšanās saņemtajām balsīm partijām piešķirt naudu arī par biedru skaitu.
Bijušais KNAB šefs Vilnītis iesaistīts lietā par iespējamu naudas atmazgāšanu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bijušais priekšnieks Normunds Vilnītis iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz Valsts policijas (VP) sniegto informāciju. Taču viņam pašam pēc šī panta apsūdzība neesot izvirzīta.
Mūrmani-Umbraško apstiprina Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā
Ministru kabinets sēdē otrdien, 12. februārī, Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres amatā apstiprināta Daina Mūrmane-Umbraško, kura līdz šim strādāja par VM valsts sekretāra vietnieci veselības politikas jautājumos un no 2018. gada 30. oktobra pildīja arī valsts sekretāra pienākumus.
Reģionālā reforma: Ministrs redz novadus ar augošu ekonomiku un vismaz vienu pilsētu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi likumprojektu, lai no jauna atsāktu tā dēvēto reģionālo reformu. Praksē tas nozīmēs pašreizējo novadu apvienošanu lielākās teritorijās, jo liela daļa jau neizpilda likuma vienu no pamatnosacījumiem – ka pašvaldības teritorijā jābūt vismaz četriem tūkstošiem iedzīvotāju. Saprotot jaunās reformas straujo virzību, daļa novadu jau paši sāk domāt par apvienošanos.
Jaunākie
Interesanti