Laivošana pa Saku. Maršruti un ieteikumi
Saka ir otra lielākā upe, kas ietek Dižjūrā Latvijā. Līdzīgi kā Lielupe, tā ar jaunu vārdu izveidojas, satekot divām līdzīgām un laivojamām upēm Tebrai un Durbei, turklāt - tās garums ir tikai 6,5 km. Saka rāmi plūst vispirms pa Piejūras zemienes laukiem, tad cauri mazpilsētai, līdz ostai un akmeņu moliem, kas pasargā grīvu un ostu no aizsērēšanas ar jūras smiltīm. Upe ir plata un, airējot lejup pa tecējumu, jārēķinās ar raksturīgu pretvēju no jūras puses, kas dzen pretī arī viļņus, jo īpaši taisnē pirms pilsētas tilta.
Sunīti Urgu satika uz ielas nejauši. Saruna ar «Pa straumei» režisori Ilzi Lasmani-Broži
Raidījums “Pa straumei” ir nonācis pie Latvijas Televīzijas skatītājiem, tomēr tas, ko redzam kadrā, ir tikai viena – pavisam maza – daļiņa no visa lielā darba, kas ieguldīts, lai taptu astoņi ceļojumi. Intervijā ar raidījuma idejas autori, producenti un režisori Ilzi Lasmani-Broži sarunājāmies par to, kas bija pirmais – sunīte Urga vai raidījuma ideja, par jauniešu nedaudz naivo, bet tādēļ arī ļoti vērtīgo patiesumu, un, protams, arī par mērķtiecību un pārliecību, bez kurām “Pa straumei” nofilmēt nevarētu.
Laivošana pa Mēmeli. Maršruti un padomi
Mēmele Latvijā ietek pie satekas ar Neretas upi un tad 15 kilometrus (km) zemāk pie Vecmēmeles var uzsākt garo, nesteidzīgo laivu braucienu pa rāmo robežupi, kas savu ceļu uz jūru uzsāk Lietuvā, Augštaitijas augstienē.
Tradicionālie Zemgales virteņi. «Pa straumei» recepte
Šo tradicionālo Zemgales ēdienu - virteņus - vari pagatavot gan mājās uz plīts, gan svaigā gaisā uz ugunskura. Dzīvā uguns, protams, ēdienam piešķir īpašu aromātu. Un brīvā dabā pēc patīkama piedzīvojuma baudīta maltīte allaž ir gardāka par ikdienišķo. Piedāvājam Dairas Jātnieces virteņu recepti.