Panorāma

Drūzma sabiedriskajā transportā

Panorāma

«ZIEDKALNĒ» Covid-19 atklāts 142 klientiem

Mediķi pēc vakcinēšanās saslimuši ar Covid-19

Visvairāk pēc pirmās Covid-19 vakcīnas devas saslimuši mediķi Stradiņa slimnīcā

Ir konstatēti vairāki gadījumi gan Rīgā, gan reģionos, kad mediķi laikā starp pirmās un otrās Covid-19 vakcīnas devas saņemšanu, inficējušies ar Covid-19. Patlaban viņi atrodas karantīnā un otro vakcinācijas devu drīkstēs saņemt pēc slimības beigām. Visvairāk mediķu pēc pirmās vakcīnas devas saslima Stradiņa slimnīcā.

ĪSUMĀ:

  • Pēc pirmās potes pret Covid-19 ar to saslimuši vairāki mediķi,
  • Visvairāk mediķu – 44 – pēc pirmās vakcīnas devas saslima Stradiņa slimnīcā.
  • Viņi slimo mājās un slimības gaita ir viegla, iespējams, pateicoties vakcīnai.
  • Pēc karantīnas beigām viņi tiks pie vakcīnas otrās devas.
  • Vidzemes slimnīcā saslimuši 5 darbinieki, kas saņēma pirmo vakcīnu.
  • Daugavpils reģionālajā slimnīcā konstatēti septiņi šādi gadījumi.  
  • Eksperte: Pirmā pote nepasargā no slimības; arī pēc 2 devām nav 100% aizsardzība. 
  • Eksperte: Vakcīnas galvenais uzdevums ir novērst nopietnu saslimšanu.  

Kā skaidro eksperti, pirmā potes deva nenodrošina labu aizsardzību un arī otrā vakcīnas deva 100% aizsardzību no inficēšanās, visticamāk, negarantēs.  

Vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti sarukuši, un izrādās, ka viens no iemesliem – arī daļai mediķu otrā vakcinācijas deva pagaidām iet secen, jo, gaidot to, viņi saslima ar Covid-19. Visvairāk šādu gadījumu novēroti Stradiņa slimnīcā.

“Šobrīd mēs savā slimnīcā varam runāt par 44 kolēģiem, kas pēc vakcinācijas pirmās devas saņemšanas tomēr kļuvuši Covid-19 pozitīvi. Galvenokārt kolēģi uzsver nogurumu un nespēku, kas ir parādījies,” informēja slimnīcas pārstāve Janita Vienberga.

Dažiem ir arī ožas zudums, bet visi slimo mājās un slimības gaita ir viegla, iespējams, pateicoties vakcīnai.

Pēc karantīnas beigām viņi tiks pie vakcīnas otrās devas, tiesa, vēlāk, nekā sākotnēji plānots.

“Mēs arī skatāmies un ievērojam, ka revakcinācija ir jāveic vienu mēnesi vai sešas nedēļas pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas. Un attiecīgi katrs gadījums tiek vērtēts individuāli. Bet sešu nedēļu robežās šo revakcinācijas procesu var pabīdīt mazliet uz priekšu, kas arī tā ir ieplānots un notiks,” skaidroja Veinberga.

Līdzīgi novērojami arī atsevišķās reģionālajās slimnīcās. Arī Vidzemes slimnīcā ar Covid-19 saslimuši pieci darbinieki, kas pirmo vakcīnas devu saņēma 4. janvārī. Viņus plāno atkārtoti vakcinēt pēc karantīnas beigām, apstiprina slimnīcā.

Bet Daugavpils reģionālajā slimnīcā konstatēti septiņi šādi gadījumi. Un viens no saslimušajiem darbiniekiem ar koronavīrusu inficējies dienā, kad saņēmis pirmo poti, informē slimnīcā. Pēc karantīnas vakcinēšanu atsāks.

“Nevajadzētu pagarināt šo intervālu, un šī deva tiek taupīta. Tā ir paredzēta [konkrētam cilvēkam], un tā citiem netiek atdota,” norādīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Šāda situācija speciālistus nepārsteidz.

“Viena deva vakcīnas nepasargā. Vakcīna kopumā nepasargā no asimptomātiskas slimības gaitas, vismaz pagaidām mēs to tā uztveram. Vakcīnas galvenais uzdevums ir novērst nopietnu saslimšanu. Tāpēc mediķi kā jebkurš cilvēks gan pēc vienas devas, gan pēc divām devām teorētiski var gan inficēties, gan arī kāds ļoti vieglā formā izslimot,” skaidroja Zavadska.

KONTEKSTS:

Šobrīd lietošanai Eiropas Savienībā ir reģistrētas tikai divas vakcīnas –  "Moderna", kā arī "BioNTech" /"Pfizer". Tiek prognozēts, ka līdz šī gada 29. janvārim varētu tikt reģistrēta "AstraZeneca" vakcīna, tomēr pastāv riski, ka pēc reģistrācijas šo vakcīnu piegādes var aizkavēties no vakcīnu saņēmējas valsts neatkarīgu iemeslu dēļ.

Tāpat Eiropas Komisija noslēgusi līgumu ar vakcīnu pret Covid-19 ražotāju "CureVac", kā rezultātā Latvijai tiek piedāvāts iegādāties 946 510 "CureVac" vakcīnas devu par 11 358 120 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt