Vidzemes slimnīcā konstatētas saslimšanas ar Covid-19 dēļ pašiziolācijā vairāki medicīnas darbinieki un pacienti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valmierā piektdien, 10.aprīlī, Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļā konstatēta saslimšana ar Covid-19. Ņemot vērā šo saslimšanu daļēji slēgta viena no Terapijas nodaļām, slimnīcā pašizolācijā atrodas vairāki nodaļas pacienti, kā arī medicīnas darbinieki, vēsta Latvijas Televīzijas ziņu dienests.

Patlaban notiek gadījuma epidemioloģiskā izmeklēšana, tiek veikta pastiprināta dezinfekcija visā slimnīcā, kā arī maksimāli ievērota piesardzība un izmantoti individuālās aizsardzības līdzekļi atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rekomendācijām, informē slimnīca.

Jaunus pacientus Terapijas nodaļā neuzņem. Pacientu uzņemšanu atsāks, tiklīdz izrakstīsies visi pacienti, kuri pašlaik atrodas pašizolācijā nodaļā.

Slimnīcas vadība arī informē, ka turpmāk no tuviniekiem pieņems un nodos pacientiem paciņas tikai caurspīdīgā iepakojumā un ar pirmās nepieciešamības precēm, kā arī ēdienu tikai neatvērtos, ūdensnecaurlaidīgos iepakojumos, kurus iespējams dezinficēt.

Vidzemes slimnīcā saslimšana ar Covid-19 konstatēta pieciem darbiniekiem un vienam pacientam, aģentūrai LETA apstiprināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC pārstāve Ilze Arāja informēja, ka sākotnējā informācija bija par vienu darbinieku, kuram bija pozitīvs Covid-19 testa rezultāts. Pēc informācijas saņemšanas ir sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, tajā skaitā apzinot saslimušo cilvēku kontaktpersonas un aktīvi testējot vairākus darbiniekus un pacientus.

Veicot pārbaudes, saslimšana ar Covid-19 apstiprināta pieciem slimnīcas darbiniekiem un vienam pacientam, kuri patlaban atrodas jau karantīnā.

SPKC pārstāve norādīja, ka ir apzinātas vairākas kontaktpersonas, kuras saslimušajiem bijušas tuvāk par diviem metriem un ilgāk par 15 minūtēm. Šīm personām divas nedēļas jāatrodas pašizolācijā, novērojot savu veselības stāvokli. 

Pašlaik turpinās epidemioloģiskā izmeklēšana, meklējot infekcijas avotu, pastāstīja Arāja. Izmeklēšana notiek ciešā sadarbībā ar Vidzemes slimnīcas vadību, sniedzot rekomendācijas, kā šādā situācijā jārīkojas, norāda SPKC. Slimnīca jau ir sniegusi augstāk minēto informāciju, kā tā strādā pie rekomendāciju ieviešanas, piebilda Arāja.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru otrdien, 7. aprīlī, nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

11. aprīlī Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 630.

11. aprīlī kopumā Latvijā līdz šim miruši trīs pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, vēl par diviem pacientiem, kuri miruši ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti