VIDEO: Informē par epidemioloģisko situāciju Latvijā saistībā ar Covid-19

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien, 9. oktobrī, plkst.11.00 rīko attālinātu preses konferenci, kurā informē par epidemioloģisko situāciju Latvijā saistībā ar Covid-19 un par ieceļotāju elektronisko anketēšanu.

Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas (IECIS) ieviešana paredz, ka no 12. oktobra visiem ieceļotājiem būs jāaizpilda elektroniskās anketas vietnē covidpass.lv.

Preses konferencē piedalās SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra pārstāvis Jānis Dreimanis un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

KONTEKSTS

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, izņēmumi ir 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti