No 12. oktobra ieceļotājiem Latvijā būs jāaizpilda elektroniskā anketa Covid-19 ierobežošanai

No 12. oktobra, ieceļojot Latvijā, visiem būs jāaizpilda elektroniska anketa un apliecinājums Covid-19 drošības pasākumu ievērošanai, paredz otrdien, 6. oktobrī, valdības apstiprinātie normatīvie akti. 

Elektroniskās anketas būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv no 12. oktobra. Tas nozīmē, ka personām, kas iebrauc Latvijā līdz 11. oktobrim plkst. 23.59, vēl ir jāaizpilda papīra anketas, par kurām tāpat kā šobrīd parūpēsies pārvadātāji, informēja Iekšlietu ministrija.  

No 12. oktobra jau būs pieejama mājaslapa covidpass.lv, un personām, kas šķērsos Latvijas robežu, obligāti būs jāaizpilda anketa un jāparāda saņemtais QR kods robežsargiem. 

Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Personai anketā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā persona būs sasniedzama, izbraukšanas datumi un valstis, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas teritorijā u.c.

Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu atkārtoti”, ievadot e-pasta adresi.

Anketā norādītie dati tiks automātiski nodoti tiesībsargājošajām iestādēm – Valsts policijai (VP), Valsts robežsardzei (VRS) un Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Turklāt informāciju saņems policijas iecirkņi atbilstoši norādītajām uzturēšanas adresēm.

Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām personas dati tiks automātiski dzēsti.

Elektronisko ieceļotāju reģistrācijas sistēmu IECIS, kas turpmāk kalpos kā elektroniska pašdeklarēšanās sistēma (apliecinājuma anketa) personām, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, ir izstrādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs  sadarbībā ar policiju, robežsardzi  un SPKC.

Valsts kanceleja arī plāno informēšanas kampaņu, lai visi ieceļotāji zinātu par nepieciešamību aizpildīt šo anketu. Tāpat par to informēs pārvadātāji.

KONTEKSTS

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) mīkstinājis nosacījumus, un turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir 25, nevis 16, kā bija iepriekš. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no četrām Eiropas valstīm, tai skaitā no Somijas. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz četrām valstīm.

Aizvadītās nedēļas beigās situācija Eiropā pasliktinājās, un tika noteikts, ka ieceļot bez pašizolācijas varēja tikai no Vatikāna, ar kuru Latvijai nav tiešo pasažieru pārvadājumu reisu. Taču situācija mainījās arī Latvijā, un saslimstības rādītājs šonedēļ pieaudzis no 7,4 līdz 19,4.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt