Dienas ziņas

Paraksta sadarbības līgumu par koalīciju Rīgas domē

Dienas ziņas

Daugavpilī iespējami Covid-19 divu nedēļu ierobežojumi

Vairākās skolās ievieš daļēji attālinātās mācības

Vairākās skolās Covid-19 dēļ daļēji ievieš attālinātās mācības

Līdz ar Covid-19 izplatību mācību iestādēs arvien vairāk skolu steidz pieņemt lēmumus par daļēju mācību procesa organizēšanu attālināti. Kāda pedagoga saslimšanas dēļ no trešdienas tā saucamo “B” modeli ieviesusi Olaines 1. vidusskola un mācības klātienē notiek tikai mazāko klašu bērniem. Līdzīgu lēmumu pieņēmusi arī Carnikavas pamatskola un ne tikai. Pagaidām nav iemeslu visā valstī ieviest pilnībā attālinātās mācības.  

ĪSUMĀ:

  • Līdz ar Covid-19 izplatību vairākas skolas daļēji pāriet uz mācībām attālināti.
  • Kāda skolotāja saslimšanas dēļ tā darīja arī Olaines 1. vidusskola.
  • Olaines 1. vidusskolā visas 7. līdz 12. klases mācīsies attālināti divas nedēļas.
  • Nākamnedēļ daļēji attālinātas mācības ieviesīs arī Carnikavas pamatskola.
  • Carnikavas skolā Covid-19 gadījumu nav, bet ir bērnudārzā.
  • Skola skaidro - bērnudārznieku un skolēnu ceļi ikdienā bieži krustojoties.
  • Bažas par ietekmi uz zināšanām un izglītības kvalitāti ministre Šuplinska noraida.
  • Pagaidām par pilnīgu attālināto mācīšanos visās skolās visā valstī nelemj.

Olaines 1. vidusskolā pēc katras cilvēku plūsmas iekšā vai ārā apsargs sejas aizsargmaskā dezinficē durvju rokturi. Ja nepieciešams, tad kaut vai ik pēc piecām vai desmit minūtēm. Šādai pastiprinātai piesardzībai ir iemesls.

“Vakar mums pienāca informācija, ka viens skolas darbinieks ir saslimis ar Covid-19. Pieņēmām lēmumu uz divām nedēļām visas 7. līdz 12. klases apmācīt attālināti, sākot no šodienas. Mums šis lēmums radās tāpēc, ka mēs vienkārši vēlējāmies mazināt iespējamos riskus,” skaidroja Olaines 1. vidusskolas direktors Jāzeps Volāns.

Ja skolotājs pēc savas iniciatīvas Covid-19 testu nebūtu veicis, tad, iespējams, par saslimšanu ne viņš pats, ne skolas vadība nezinātu.

Olaines 1. vidusskolā lēmums par daļēji attālinātajām mācībām pieņemts galvenokārt tādēļ, ka nav zināms saslimušā skolotāja inficēšanās avots. To vēl skaidro.

Pats skolotājs direktoram esot teicis, ka arī viņam nav skaidrs, kā viņš varētu būt saslimis, jo neesot ne ceļojis, ne ciemos gājis. Tikai uz darbu un mājām.

Testu skolotājs veicis tamdēļ, ka sajuties noguris un uzkāpusi temperatūra. Tie bijuši vienīgie aizdomīgie simptomi.

Tagad karantīnā devušās septiņas klases, atceltas interešu izglītības nodarbības.

Atbilstīgi tā saucamajam “B” modelim klātienē mācās tikai 1. līdz 6. klašu bērni, kurus vecāki pēc stundām sagaida skolas ārpusē.

Olaines 1. vidusskolas skolēnu tētis Jānis sprieda, ka “desmit dienas paies, viss būs labi, nekādu problēmu”.

Jautāts, kā viņam pašam attālinātās mācības pavasarī patika, Jānis norādīja, ka “tas jāprasa bērniem, kā viņiem patika. Arī nekādu problēmu. Pirmais mēnesis varbūt bija nedaudz grūtāks, bet es domāju, ka tas nav nekas nepaceļams”.

Par daļēji attālinātu mācīšanos šonedēļ lēmušas vairākas skolas.

Apsvērt šādu modeli izglītības un zinātnes ministre šo pirmdien aicināja pilnīgi visām izglītības iestādēm kā galvaspilsētā, tā reģionos.

Carnikavā “B” modelis sāks darboties nākamnedēļ.

Lai gan skolā neviens Covid-19 gadījums nav atklāts, bērnudārznieku un skolēnu ceļi ikdienā bieži krustojoties, un tāpēc tāds lēmums.

“Mēs sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centru, un viņi teica, ka šobrīd mums nav jāievēro pastiprinātas piesardzības normas, bet mēs tā loģiski padomājām par kontaktu kontaktiem, un līdz kontaktam ir tikai viens solis. Jāsaprot, ka šī situācija atšķiras no tās, kāda bija martā, kad tas attiecās uz visiem un visi darbojās pēc labākās sirdsapziņas, kā mācēja. Visiem ir pieredze.

Visi esam analizējuši labās lietas, sliktās lietas. Tāpēc ir pārliecība, ka būs labāk,” pauda Carnikavas pamatskolas direktors Raivis Pauls.

Vecāku bažas par skolu atrašanos nevienlīdzīgās pozīcijās un ietekmi uz skolēnu zināšanām un izglītības kvalitāti atbildīgā ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) noraida.

“Gribu kliedēt sabiedrības bažas par šo kvalitāti. Kvalitāti neatšķir “A” vai “B” modelis, bet skolas un pedagoga, un arī bērna gatavība tam, vai viņi lieto tehnoloģijas. Ja tehnoloģiju lietojums ir labā līmenī, tad principā kvalitātei nevajadzētu atšķirties. Jo mēs nerunājam par visu mācību gadu, mēs runājam par lokālu ierobežojumu, un, kā mēs zinām, tas varētu būt desmit dienu ierobežojums konkrētajām mācību iestādēm, kurām ir saistība ar Covid-19,” pauda ministre.

Pagaidām variants par pilnīgu attālināto mācīšanos visās skolās visā valstī netiek izskatīts. Tā vietā pašvaldībās, kuras smagāk skāris koronavīruss, iesaka daļēji attālināto mācību modeli un piesargāties aicināti ne tikai skolēni, bet arī skolotāji, kuri, strādājot vairākās skolās vienlaikus, ir uzskatāmi par vīrusa izplatības riska faktoru.   

KONTEKSTS:  

Otrdien, 29. septembrī, Latvijā atklāti vēl 95 Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Lielākie uzliesmojumi ir konstatēti tieši Kuldīgā un Daugavpilī, tāpēc veselības ministre Ilze Viņķele (''Attīstībai/Par!'') aicinās ieviest stingrākus ierobežojumus tieši šajās pilsētās. Striktākus valsts mēroga ierobežojumus nepiedāvā.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti