Dienas ziņas

Kuldīgā covid-19 testi pēc jaunas metodes

Dienas ziņas

E. Makrons Lietuvā sola iesaistīties Balkrievijas krīzes risināšanā

Ministre aicina skolas apsvērt attālinātu mācīšanos

Ministre: Situācija ar Covid-19 skolās kļūst kritiskāka; jādomā par «B» modeļa izvēli

Situācija saistībā ar Covid-19 izplatību izglītības iestādēs kļūst kritiskāka, tāpēc skolām būtu jādomā par "B" modeļa izvēli, tā uzskata izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Izglītības ministre Ilga Šuplinska
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Līdz šim Covid-19 saslimšanas gadījumi konstatēti 12 izglītības iestādēs, no kurām septiņas ir vispārējās izglītības iestādes, trīs bērnudārzi un divas augstākās izglītības iestādes. Divās skolās ir konstatēts vairāk nekā viens saslimšanas gadījums.

"Iespējams, aizvien vairāk skolām būtu jādomā par "B" modeļa izvēli, kas nozīmē, ka attālināto mācību procesa dienas vai nedēļa pārmīšus būtu jāievieš lielākajās skolās noteikti.

Uz to es aicinu ne tikai skolas, kas ir Rīgā, bet visas skolas – pārdomāt, cik cieši un precīzi ir jānotiek ārpusstundu pasākumiem, sacensībām un tādiem pasākumiem, kas varētu nebūt oficiālā skolas laika sastāvdaļa," teica ministre.

Iepriekšējā attālināto mācību pieredze gan daudzām skolām, gan bērnu vecākiem nebija viegla. Turklāt secināts, ka, mācoties attālināti, palielinās zināšanu plaisa skolēnu vidū.

Pēc vasaras beigās veiktas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aptaujas datiem, patlaban 82% skolu mācību darbs notiek tikai klātienē.

Komentējot ministres pausto, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja, ka pašlaik nav lietderīgi pāriet uz modeli “B”, bet skolās vajadzīgi piesardzības pasākumi. Viņa aicināja pirms lēmuma pieņemšanas sagaidīt nozares ekspertu ieteikumus. Vienlaikus Vanaga apliecināja, ka pašlaik skolas ir daudz labāk gatavas attālinātajām mācībām nekā pavasarī.

To atzina arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”), sakot, ka šajā laikā skolām ir iegādātas jaunas tehnoloģijas un cilvēki iemācījušies ar tām strādāt. Tomēr arī viņš nesteidza atbalstīt ieceri par pāriešanu uz modeli “B”, jo tas neesot politiķu, bet ekspertu jautājums. Un lēmums ir jāpieņem pašvaldībām kopā ar skolām un epidemiologiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā mācības skolās ārkārtējās situācijas laikā no marta vidus līdz mācību gada beigām notika attālināti. Pēc ārkārtējās situācijas, pirms 2020./2021. mācību gada IZM piedāvāja trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. 

  • Plāns A: klātienes mācību procesā visos izglītības līmeņos būs jāievēro nepieciešamie drošības pasākumi – jānodrošina savlaicīga informēšana, jāievēro higiēna, personiskā veselības stāvokļa uzraudzība un distancēšanās.
  • Plāns B skolai jāplāno, ja izglītības iestāde nevar nodrošināt distancēšanos, ar to saprotot pārāk blīvo koplietošanas telpu piepildījumu, klašu vai grupu pārklāšanos starpbrīžos, pasākumos. Tas paredz, ka 1.–6. klase mācās klātienē, bet 7.–12. klasei mācības var tikt organizētas klātienē (40–60%) un attālināti. 
  • Savukārt C modelis  mācības 1.–12. klasei organizējot tikai attālināti – tiek piemērots tad, ja skolā ir konstatēta inficēšanās vai saslimstība ar Covid-19, vai valstī noteikti pretepidēmijas pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti