Panorāma

E. Makrons noslēdz vizīti Latvijā

Panorāma

Eiropadome lems par sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju

Vairākās skolās ievieš daļēji attālinātās mācības

Olaines 1.vidusskola Covid-19 gadījuma dēļ pāriet uz daļēji attālinātām mācībām

Pēc tam, kad Olaines 1. vidusskolā atklāts Covid-19 saslimšana skolas darbiniekam, skola nolēma pāriet uz daļēji attālinātajām mācībām, liecina Olaines novada informācija.

Skolas administrācija inficēšanās riska mazināšanai ir pieņēmusi lēmumu pāriet uz Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto mācību procesa īstenošanas B modeli jeb jaukto modeli, kas paredz daļēji attālinātas mācības.

1.–6.klasēm mācības notiks tikai klātienē, bet pārējām 7.–12.klasēm, kuru audzēkņiem pēc Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām nav jāatrodas karantīnā, noteiktas attālinātās mācības līdz 2020. gada 9. oktobrim, kā arī pārtrauktas interešu izglītības nodarbības visām klasēm.

Lēmums par daļēji attālinātām mācībām pieņemts, jo nav zināms skolas darbinieka inficēšanās avots, ziņo LTV.

Pagājušajā nedēļā Olaines 2. vidusskolā tika konstatēts Covid-19 gadījums skolas darbiniekam, tādēļ piecām klasēm noteikta karantīna.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā no 12. marta līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāks klātienē. Tikmēr aptauja liecina, ka vairākums vecāku grib mācības klātienē, bet attaisno bērnu nelaišanu skolā bailēs no Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti