Kuldīgā un Daugavpilī rosina ieviest stingrākus Covid-19 ierobežojumus

Saistībā ar Covid-19 izplatības pieaugumu Kuldīgā un Daugavpilī veselības ministre Ilze Viņķele (''Attīstībai/Par!") aicinās ieviest stingrākus ierobežojumus tieši šajās pilsētās. Striktākus valsts mēroga ierobežojumus nepiedāvā.

Veselības ministre Ilze Viņķele
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

"Divu dienu laikā Kuldīgā ir notestēti vairāk nekā 1600 cilvēki. Un šeit ir labā ziņa, ka pozitīvie ir vien 17. Ekspertiem bija bažas, ka inficēto skaits varētu būt lielāks. Otra labā ziņa ir, ka šie uzliesmojumi ir lokalizēti – Kuldīga un Daugavpils. Daugavpilī tas ir saistīts ar sporta komandu. Un trešais, kas arī ir ar lielāku inficēto skaitu, ir Olaine. Tas, ko eksperti šobrīd iesaka un ko es aicināšu darīt arī premjeram,

ir noteikt īpašus ierobežojumus – striktākus nekā valstī kopumā – tieši šajās divās pilsētās Kuldīgā un Daugavpilī.

Ierobežojumi būs uz divām nedēļām, un to apjoms skartu interešu izglītību, sabiedriskās ēdināšanas darba laiku, pulcēšanās skaita ierobežojums lielāks nekā valstī kopumā un vēl arī maskas sabiedriskajā transportā," stāstīja Viņķele.

KONTEKSTS:  

Otrdien, 29. septembrī, Latvijā atklāti vēl 95 Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma – 63 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem, četri inficējušies ārzemēs – Ukrainā, Krievijā un Austrijā. Savukārt 28 personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kopš augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti