Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Šķiroto atkritumu konteineros – daudz piemaisījumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Stradiņos slēdz vienu Covid nodaļu

Stradiņa slimnīcā slēdz rezidentu apkalpoto nodaļu Covid-19 pacientiem

Pamazām rūkot Covid-19 pacientu skaitam, slimnīcas samazina arī viņiem atvēlēto gultasvietu skaitu un pat slēdz atsevišķas nodaļas. Tā ir noticis Stradiņa slimnīcā. Tur teica “Paldies!” 80. nodaļas darbiniekiem un oficiāli to slēdza. Šajā nodaļā jaunā ārsta Kārļa Rāceņa vadībā strādāja gandrīz tikai rezidenti.

“Mēs nevaram cerēt, ka mediķi būs tie kareivji, kuri var nonstopā strādāt. Ja sabiedrība nespēj izturēt šos ierobežojumus, mēs nokļūsim pilnīgā kara laika medicīnā ar izdzīvošanu un miršanu,” tā 80. nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis teica pērn 4. decembra rītā. 

Tad Stradiņa slimnīcā tikko bija atvērta trešā nodaļa Covid-19 pacientiem. Nebija, kas tajā strādā. Palīgā nāca visu specialitāšu rezidenti. Jauni, bezbailīgi, neskaitot darba stundas un ziedojot atpūtu un personīgo dzīvi. Pavadot slimnīcā garas stundas un sagaidot tur arī 2021. gadu.

Nu šīs nodaļas vairs nav. Nodaļa ir slēgta. Nav vairs aizsargtērpu un respiratoru.

“Tie cilvēki man aiz muguras, kolēģi, bija tie, kas motivēja nākt uz darbu. Un paliek jau vēl otra Covid-19 nodaļa. Nav tā, ka viss ir beidzies. Bet šis bija rezidentūras laikā ļoti nozīmīgs laiks,” pastāstīja Stradiņa slimnīcas rezidents Valdis Ģībietis.

Stradiņa slimnīcā pateicas rezidentiem - 80. infektoloģijas nodaļas darbiniekiem. 07.06.2021.

“Atvieglojums ir, ka nav respirators jāvelk,” atzina rezidente Judīte Lukša.

“Redzēs, kas notiks rudenī. Par to šobrīd ir lielākās bažas. Bet tā sakārtotība, tas vieglums... Tas bija lieliski,” sacīja rezidente Kristīne Ivanova.

Nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis uzsvēra, ka šī nodaļa, kas tapa kā eksperiments, pierādīja, ka tieši sadarbība un pieredzējušo kolēģu atbalsts ļāva darboties tik veiksmīgi. “Te var redzēt to pozitīvo aspektu! Beidzot es arī esmu ticis atvaļinājumā,” priecājās mediķis.

Savukārt slimnīcā skaidroja – tas, ka viena no Covid-19 nodaļām ir slēgta, nenozīmē, ka infekcija uzvarēta. Slimnīcā joprojām darbojas gan intensīvā terapija Covid-19 pacientiem, gan otra Covid-19 nodaļa.

“Šis ir tikai viens solītis, bet jāpatur prātā, ka šī sērga nav beigusies,” norādīja Stradiņa slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga.

Bet šodien viņi smaidīja! Atcerējās, kā klājies trakajā laikā. Uz garā galda katrs pats atrada savu goda rakstu. Un baudīja rabarberu plātsmaizi un brīdi, kad nav jāvelk pat medicīniskā maska. Viņi visi joprojām ir jauni, mirdzošām acīm, un priekšā ir vasara.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī bija saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19, vai arī potējušies pret to – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt