Panorāma

Rinda uz kovida testu laboratorijā – četras dienas

Panorāma

Aicina palielināt aizsardzības budžetu

Smags kovids – 16 gadu vecam jaunietim ar lieko svaru

Smags Covid-19 slimnieks – 16 gadus vecs jaunietis ar lielu lieko svaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Vidēji 40% no visiem ar Covid-19 inficētajiem ir bērni un pusaudži. Viņi ar Covid-19 omikrona paveidu slimo viegli.

Vairākos gadījumos, kad kāds mazs bērns vai jaunietis statistikā iekļūst ar smagu slimības gaitu, viņa pamata saslimšana ir cita, bet Covid-19 atklāts, veicot obligāto testēšanu bērnu slimnīcā.

“Vienu ciparu par dienu nav iespējams pateikt. Ar Covid-19 inficēti pacienti bērnu slimnīcā nāk un iet, dienas laikā iestājas un izraksta. Un tā ir galvenā ziņa – bērni neslimo smagi. Bet vienmēr būs kāds, kam ir smagi,” pastāstīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Šajās dienās Bērnu slimnīcā ārstējas kāds pusaudzis, kurš smagi cīnās ar vīrusu tieši citu kaišu, tostarp ļoti liela liekā svara dēļ. “Mums ir viens bērns ar smagu gaitu.

Tas ir pusaudzis, diemžēl nevakcinēts, bet ar vairākiem riska faktoriem.

Un tie tad arī nosaka viņa Covid-19 smago gaitu,” pastāstīja Zavadska.

Ārste atgādināja, ka šo vīrusu ārstē tāpat kā jebkuru citu saslimšanu. Galvenais ir daudz lietot šķidrumu, bet, ja bērns kļūst apātisks un atsakās dzert, tad gan jāmeklē mediķu palīdzība.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti