Panorāma

“Ja šis mācību gads būs kā iepriekšējais, tās būs šausmas”

Panorāma

ECT: Krievija ir atbildīga par A. Ļitviņenko nogalināšanu

Situācija Latvijas skolās mainās ik stundu

Saņemtas aptuveni 10 sūdzības par attālināto mācību procesu

Informācija par karantīnā aizsūtītiem skolēniem, pedagogiem un veselām klašu grupām mainās ik pa stundām, apliecina lielo pilsētu izglītības pārvaldēs. Visvairāk Covid-19 skāris Rīgu, kur arī atrodas visvairāk skolu un skolēnu. Taču situācija nav viegla arī citās pilsētās. Vairākiem tūkstošiem skolēnu pašlaik mācoties attālināti, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis aptuveni desmit vecāku sūdzības un iesniegumus par nekvalitatīvu mācību procesa nodrošināšanu.

Klašu skaits, kas mācās attālināti

  • Rīgā 214
  • Daugavpilī 27
  • Liepājā 16
  • Jelgavā 9

Avots: Pašvaldību izglītības pārvaldes

Klašu skaits, kas mācās attālināti, aug ar katru stundu, pašlaik sasniedzot vairākus tūkstošus skolēnu tikai Rīgā vien, kuri ir spiesti mācīties attālināti. Kāds no karantīnas atgriežas, bet kāda cita klase tiek aizsūtīta prom. "Kā pa kalniem," tā sacīja Liepājas arī Izglītības pārvaldē.

"Situācija ir tāda, ka skolas ir gandrīz visas skartas, tātad Covid-19 ir bijis visās skolās. Tas nenozīmē, ka skola nav funkcionējoša. Protams, tās ir atsevišķas klases," stāstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Līdz šim Baltinavas vidusskola ir bijusi vienīgā, kas pirmās septembra nedēļas bija slēgta un kur attālināti mācījās pilnīgi visi. Citviet attālinātais process skāris tikai daļu skolas. Veicot kontroles zvanus uz atsevišķu lielo pilsētu izglītības pārvaldēm, "Panorāma" konstatēja, ka pārliecinoši visvairāk klašu attālināti mācās Rīgā, to skaits mērāms simtos. Daudz mazāk, 27 klases nosūtītas karantīnā Daugavpilī. Liepājā 16 klases, Jelgavā pašlaik mazāk – deviņas.

Ja visa klase atrodas karantīnā, tas nozīmē, ka mācības visiem tās audzēkņiem jānodrošina attālināti.

"Vecāku zvani, protams, ir neizpaliekoši. (..) Mēs cenšamies lūgt [skolas], lai praktizē attālinātās mācību stundas, lai tie nebūtu tikai materiāli. Jo skaidrs ir, ka skolēns nevar iemācīties pats, tikai no materiāliem," teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvis Raimonds Grants.

IKVD līdz šim saņēmis desmit vecāku sūdzības – gan pa telefonu, gan iesniegumu veidā. Tās visas saistītas tieši ar veidu, kā skola nodrošina attālinātās mācības.

"Vecāki un arī bērni, īpaši vidusskolas posmā, gribētu vairāk tiešsaistes nodarbību. Piekritīsiet, ja mēs runājam, piemēram, par matemātiku vidējā pakāpē, tad tur diez vai būs pietiekami, ja mēs tikai runāsim par uzdevumiem. Skaidrs, ka jaunā mācību viela ir jāskaidro, un bērniem var būt jautājumi. Loģiski," sprieda IKVD Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs.

Likumā gan neesot noteikts, cik daudz būtu jābūt tiešsaistes stundām, cik daudz – patstāvīgajam darbam. Esot jāmeklē kompromisi.

Arī Liepājā strādājot pie stratēģijas – kā skolas ātri aizvērt un atvērt. Karantīnā esot 16 pilsētas pedagogiem, mācību procesa nodrošināšana bijis īsts izaicinājums. Skolēni nākuši uz skolu, skolotājs pieslēdzies attālināti. Bet klasē visu laiku bijis jānodrošina kāds pieskatītājs, kāds no atbalsta personāla.

"Līdzko lielākā daļa pedagogu kolektīva mums izkrīt no aprites, mēs esam spiesti pieņemt lēmumu aiztaisīt izglītības iestādi ciet un pāriet ar šo konkrēto izglītības iestādi attālinātā mācību procesā," teica Niedre-Lathere.

Jaunāko informāciju par visām skolām, kurās mācību process pašlaik norit attālināti, IKVD apkopos otrdien, 21. septembrī, taču pārskata dati par iepriekšējām divām nedēļām rāda – skolēnu skaits, kas izglītību uz laiku apgūst attālināti, ir ar augošu tendenci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt