Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Komunālie maksājumi būs lielāki

Dienas ziņas

Rīgas Franču licejam – 100

Mācību gads Baltinavas vidusskolā sācies attālināti

Mācību gads Baltinavas vidusskolā sācies attālināti

Visā Latvijā trešdien, 1. septembrī, pēc ilga pārtraukuma Zinību dienas svētkos klātienē tikās skolēni, studenti un viņu pedagogi, tomēr Baltinavas vidusskolā līdz septembra vidum mācību process būs organizēts attālināti. Šāds lēmums ir pamatots, jo, veicot siekalu testus, Covid-19 konstatēts septiņiem skolēniem un pedagogiem. Par to, kā mācību gads sācies citās izglītības iestādēs, atbildīgie dienesti gan plašāk varēs informēt nākamnedēļ.

Laukumā pie Baltinavas vidusskolas ir kluss. Svinīgā Zinību dienas klases stunda notiek attālināti, bet visiem satikties kopā būs iespējama vien pēc divām nedēļām. 

"Sveiciens visiem Zinību dienā! Šodien 1. septembris, un mūsu skolai tas nav tāds, kāds ir apkārtējām. Tas ietekmē gan mācību procesu, gan psiholoģisko noskaņojumu, tā ir spriedze, papildu slodze visiem – vecākiem, skolotājiem, bērniem," sacīja Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns.

Baltinavas vidusskola gan pavasarī bija viena no retajām, kas mācību gadu noslēdza klātienē, šobrīd skolas pārstāvji aicina būt saprotošiem un ievērot valstī noteikto kārtību. 

"Ja mēs esam klātienē, tad esam, bet, lai nav tā, ka, piemēram, viens vecāks izdomāja, ka man ir cieņu aizskaroši nodot testu vai vēl kādas problēmas, un mans bērns paliek mājās – tā nevajadzētu. Atkal sākās visas vecās problēmas ar kameru ieslēgšanu, ar laicīgu pieslēgšanos, ar to visu un tehniskas lietas, kas būs jārisina. Un atkal ir jāsāk šādi, un tas ir, tas ir smagi," atzina divu bērnu māmiņa, Baltinavas vidusskolas skolotāja Agita Zelča.

Šajā mācību gadā skolas un bērnudārza gaitas Baltinavā uzsāk un turpina 146 audzēkņi, bet strādā aptuveni 30 cilvēki. Starp pagājušajā nedēļā nodotajiem siekalu testiem pozitīvi ir četri, bet pēc vakardienas testēšanas klāt nākuši vēl trīs.

"Šorīt bija rezultāti, un mums ir parādījušies vēl ir daži pozitīvi Covid-19 rezultāti.

Vakar ziņās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš teica, ka tā ir nevakcinēto slimība, nu, gluži tā nav. Pie mums vakcinācijas līmenis ir labs, mums vairāk nekā 80% darbinieku ir vakcinēti.

Bet mūsu mazajā Baltinavā es šobrīd zinu jau divus gadījumus, kur saslimuši vakcinētie," teica skolas direktors.

Ja vēl pirms dažām dienām bija nolemts mācības organizēt daļēji attālināti, tad tagad kopā ar Baltinavas ģimenes ārsta prakses dakteri, Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologiem un novada vadību nolemts, ka līdz 10. septembrim attālināti mācīsies visi.

"Jāpiesit pie koka, mums šobrīd plāns ir – līdz 10. septembrim mācās attālināti, pirms tam atkal visi nodod testus gan darbinieki, gan audzēkņi, un tad, ja viss labi, mēs klātienē atgriežamies 13. septembrī, pirmdienā. (..) Daudzi darbinieki kļuva par kontaktpersonām. Šajā gadījumā – drošība pirmajā vietā," teica Slišāns.

Zelča atzīmēja: "Daudziem rādās, ka nekas jau mums nebūs, mums viss paies garām, bet šis ir tas gadījums, kad bija un notika, un ir, un mēs nezinām, cik ilgi tas turpināsies. Vienkārši katram mums ir sava atbildības sajūta. Mēs redzam, kas tagad notiek, un mēs nezinām, kad tam būs gals."

Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs norādīja: "Kvalitātes dienesta rīcībā vēl nav informācijas par Latvijas izglītības iestāžu pieņemtajiem, vadītāju pieņemtajiem lēmumiem. Izņemot to, kas ir izskanējis publiskajā telpā, arī jūsu pieminētajā skolā. Es neesmu citus gadījumus dzirdējis. Jā, mēs esam sazinājušies ar iestādes vadītāju, pārrunājuši konkrēto situāciju. Pagaidām mums tādas apkopotas informācijas no dibinātājiem par visu novadu skolām, protams, nav."

Informāciju par to, vai arī citās skolās mācību gads sācies attālināti, IKVD saņems līdz nākamajai pirmdienai. Dienesta pārstāvji uzsvēra, ka šobrīd noteikumi paredz mācību norisi klātienē un tikai atsevišķos ar lielu risku pamatotos gadījumos konkrētam skolēnam, klasei vai visai skolai jāmācās attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt