Saeima apstiprinājusi valdības lēmumu par Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu

Saeima, ceturtdien, 28. maijā, apstiprināja valdības lēmumu mīkstināt Covid-19 izplatībai noteiktos ierobežojumus.

Par valdības lēmuma akceptēšanu nobalsoja 83, pret bija 3, atturējās - 1.

Atvieglojumi no 1. jūnija:

  • darbu varēs atsākt bērnu nometnes, ja tās nenotiks kopā ar vispārējo mācību procesu;
  • eksāmeni varēs notikt klātienē;
  • profesionālajā sportā atcelta divu metru distance, izņemot cīņas sportu, kas joprojām nav atļauts;
  • amatierkolektīvi varēs atsākt darbu, ievērojot noteikumu par 25 cilvēku pulcēšanos, ievērojot divu metru distanci.

Atļauts atsākt organizētu amatiermākslas kolektīvu - koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu (kapelu), tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu un citu grupu - darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārtelpās, vienlaikus strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasības.

Izglītības un zinātnes ministrija sagatavos savu sanitāro protokolu nometņu un valsts pārbaudījumu organizēšanai.

Atļauti arī iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī pieaugušo mācību un interešu izglītības process. Klātienes formātu varēs izmantot arī profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un iestājpārbaudījumu norisei.

Neievērojot divu metru distanci, sporta treniņi notiks tiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus.

Cīņu sporta veidu sportistiem joprojām jāievēro divu metru distance.

Deputāte Jūlija Stepaņenko debatēs pauda neizpratni, kāpēc valdība neatver bērnu izklaides vietas, un pastāv bažas, ka būs nevienlīdzīgi apstākļi dažādiem uzņēmumiem. Deputāte aicināja valdību aizdomāties, ka bērnu izklaides sfēra ir nepelnīti aizvainota.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt