Labrīt

Ojārs Rubenis kā LTDS vadītājs plāno izveidot ietekmīgu teātra ļaužu pārstāvniecību

Labrīt

Tuvināt kopīgās rētas. Intervija ar “Gada vēsturnieku 2020” Andreju Gusačenko

Kariņš: Jauno epidemioloģisko ierobežojumu mērķis ir stabilizēt saslimšanu ar Covid-19

Premjers: Ir politiskā gatavība strauji rīkoties, ja pasliktinās Covid-19 situācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašlaik valdībā ir politiskā gatavība strauji rīkoties Covid-19 izplatības ierobežošanā, ja pasliktinātos situācija ar vīrusa izplatību, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Intervija ar premjeru Krišjāni Kariņu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Taujāts par valdības gatavību rīkoties, ja Covid-19 izplatība būtiski augs, Kariņš sacīja: “Balstoties uz mūsu pieredzi rudenī, kad lēni reaģē un lēni turpina augt [saslimstība], bet pavasarī ātri reaģē un tūlīt var nospiest vilni, es domāju, ka tagad [Ministru] kabinetā būs pilns atbalsts ļoti strauji rīkoties, ja redzam, ka situācija strauji mainās.”

Viņš pauda pārliecību, ka pašlaik būtu politiskā gatavība strauji rīkoties, lai nepiedzīvotu Covid-19 saslimstības pieaugumu, kāds bija rudenī.

Premjera skatījumā strauja rīcība būtu nepieciešama, ja divu nedēļu laikā būtu redzams ievērojams infekcijas izplatības pieaugums. “Tas nebūtu tāds pieaugums, ko jūs un es nemanītu, tas būtu pieaugums, par ko mēs visi runātu. Tad jābūt droši, ka tas nav vienas dienas gadījums, kad kaut kur atrod lielāku perēkli. (..) Ja būtu kā gadumijā, tad tā jau būtu katastrofāla [situācija],” sacīja Kariņš.

Šobrīd jauno epidemioloģisko ierobežojumu mērķis ir stabilizēt saslimšanu ar Covid-19 par spīti jaunā, daudz lipīgākā slimības celma izplatībai. Kariņš norādīja, ka „ne pie kādiem apstākļiem'' nav paredzēts slēgt ražošanas uzņēmumus. Lielāku uzmanību paredzēts pievērst robežu kontrolei un masveida testēšanai.

Valdības vadītājs vēl neprognozēja, kad varētu atcelt izsludināto ārkārtējo situāciju. “Kā valdības vadītājs es būtu laimīgākais cilvēks valstī, ja mēs varētu atcelt ārkārtas situāciju. Jo tas nozīmētu, ka tiešām [Covid-19 izplatības] skaitļi iet uz leju, situācija tiek kontrolēta, SPKC spēj izsekot saslimušajiem gadījumiem un izolēt un vakcinācija raiti iet uz priekšu,” viņš piebilda.

KONTEKSTS:

Laikā, kad izplatās Covid-19 lipīgākais paveids, valdība izskatīja vairākus scenārijus rīcībai, izvēloties mērenu ierobežojumu pieaugumu. Tajā priekšlikumos līdzās attālinātajam darbam paredzēts, ka bērnudārzu varētu apmeklēt tikai tie bērni, kuru vecāki nevar strādāt attālināti. Tāpat piedāvāts mazināt maksimāli pieļaujamo pasažieru skaitu līdz 30% no transporta ietilpības, kā arī rosināts atteikties no pašvaldību stāvvietu maksas privātam transportam.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas. Epidemiologi jau iepriekš brīdinājuši, ka iespējams straujš saslimstības pieaugums un īpaši lipīgā Lielbritānijas vīrusa paveida izplatīšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti