Petraviča: Eksperti ilgstoši nepiekrīt nepieciešamībai pēc Covid-19 ātrajiem testiem pansionātos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valdībā jau labu laiku tiek runāts par regulāriem Covid-19 ātrajiem jeb antigēnu testiem sociālās aprūpes centru darbiniekiem, taču eksperti ilgstoši nepiekrita šādu testu nepieciešamībai, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).

Iemesli vīrusa izplatībai pansionātos

Covid-19 izplatību pansionātos ministre skaidroja ar darbinieku inficēšanos ārpus darba: “Vīrusam izplatoties visā valstī, saslimstot arvien vairāk iedzīvotājiem, principā ir neiespējami, ka vīruss neiekļūst arī sociālās aprūpes centros, jo darbinieki, protams, pēc darba dodas savās ikdienas gaitās un inficējas.”

Vienlaikus viņa norādīja, ka 80% no inficētajiem klientiem nav saslimšanas simptomu. Pagājušajā nedēļā tie bija 70%. Tas apgrūtina iespēju pamanīt saslimšanu.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis kā problēmu minēja informācijas apriti saistībā ar Covid-19 – pašvaldību un privātajām iestādēm tās esot trūcis. Petraviča gan norādīja, ka informācija līdzvērtīgā apjomā regulāri tiekot sniegta visiem aprūpes centriem.

Vai nepieciešami ātrie testi

Gaidot vakcīnas pret Covid-19, sociālās aprūpes centros plāno regulāri izmantot antigēnu testus. Vienam mēnesim būtu vajadzīgi 103 tūkstoši ātro jeb antigēnu testu klientu un darbinieku regulārai testēšanai. Tos centralizēti iepirks Aizsardzības ministrija.

Ministre uzsvēra, ka šāda testēšana neaizstās laboratoriskos Covid-19 testus.

Savukārt novēlotu rīcību, lai ieviestu ātro testus izmantošanu, Petraviča skaidroja ar ekspertu viedokli: “Vēl šobaltdien nav viennozīmīga viedokļa no ekspertiem, vai tas būtu nepieciešams un vai to ir jēgpilni darīt. (..) Pagājušajā nedēļā otrdien arī eksperti nepiekrita, ka būtu nepieciešama šāda testēšana, jo tiek uzskatīts, ka šie testi nav ticami un ticamība ir samērā zema.”

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo  – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos.

Vīrusa izplatības dēļ Latvijā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz 25. janvārim, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti