Dienas ziņas

Katrs otrais nezina, kur inficējies

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sāk dalīt sejas maskas

Pašvaldības sāks vairākkārt lietojamu masku izdalīšanu maznodrošinātajiem

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un prasību sabiedriskās vietās obligāti valkāt mutes un deguna aizsegu, pašvaldības šodien sāk mazaizsargātām personām izdalīt valsts apmaksātas vairākkārt lietojamas higiēniskās sejas maskas.

Mārtiņš Baltmanis par sejas masku izdalīšanu maznodrošinātajiemJānis Kincis

"Kopumā ir nedaudz virs 108 000 šo mazaizsargāto personu, kurām ir paredzēts izdalīt  higiēniskās sejas maskas. Paredzēts, ka katram no viņiem izdalīs divas maskas. Līdz 17. novembrim piegādās 130 000 masku. Otrs masku piegādes posms būs no 26. novembra līdz decembra beigām," stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

"Pašvaldības aicinās attiecīgo grupu cilvēkus ierasties un saņemt maskas. Otrs variants paredz, ka sociālais dienests, sniedzot kādu pakalpojumu, nogādās šo masku. Trešais variants paredz, ka pašvaldības nogādās maskas uz patversmēm, nakts patversmēm, dienas centriem, krīzes centriem sadalei to klientiem," skaidro Baltmanis.

Sociāli mazaizsargātie rīdzinieki maskas saņems Eiropas fonda pārtikas un higiēnas atbalsta paku izsniegšanas punktos Rīgā. 

Rīgas domes pārstāve Lita BriceLinda Zalāne

Ja cilvēks nezina, kurš no atbalsta paku izsniegšanas punktiem ir tuvākais, tad to var uzzināt zvanot pa bezmaksas tālruni 80005055. Tāpat informācija atrodama mājas lapā, kur sadaļā gan par Covid-19 atbalstu, gan par Eiropas pakām trūcīgajiem iedzīvotājiem, ir atrodami darba laiki, biedrības un adreses kur sejas maskas var saņemt. Turpat var uzzināt arī, kur saņemt Eiropas pakas, ja tās nav izņemtas un šajā brīdī varbūt noder. Pirmajā reizē cilvēki saņems vienu masku un pēc tam decembrī otru masku.

Rīgā sagatavots vairāk nekā 45 000 atkārtoti lietojamu higiēnisku sejas masku.  

Lai saņemtu vairākkārtīgi izmantojamo sejas aizsarg masku, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un izziņa par trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu. Rīgā maskas būs iespējams saņemt visos 10 atbalsta paku izsniegšanas punktos.

Maska ir divu slāņu, vizuāli tā atgādina vienreizlietojamu masku, taču tā ir mazgājama no 30 līdz 60 reizēm.

“Ir labi, ka mēs varam iedot cilvēkiem vēl kaut ko papildus. Jebkuras sociālās grupas cilvēki, maskas ir iegādājušies. Šis ir tāds papildus. Zināmā mērā tas ir arī žests, ka valsts rūpējās par saviem cilvēkiem. Ne tikai kaut ko neļauj, kā cilvēki bieži jūtās,” norādīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Konrāde.

Protams, tā ir iespēja vēlreiz cilvēkiem paskaidrot, kāpēc tās maskas ir vajadzīgas.

“Maksas ir sāktas dalīt tikko. Daļa cilvēku viņas ir tikai apskatījušas. Paņēmuši rokās, pirmie jautājumi bija- vai tiešām viņu iespējams mazgāt. Un mēs stāstam , ka jā ir iespējams līdz 30 – 60 reizēm var mazgāt,” stāstīja Konrāde.

Katram maznodrošinātajam pret parakstu ir iespēja saņemt tikai vienu masku. Tie kuri masku jau saņēmuši teic, ka plāno tās aktīvi izmantot, bet būtu vēlējušies saņemt vairākas uzreiz.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") jau izteicās, ka pašvaldības piektdien saņems sejas maskas, kuras izdalīt maznodrošinātajiem un trūcīgajiem. Maskas maznodrošinātajiem iepirktas, ņemot vērā Covid-19 straujāku izplatību, kā arī noteikumu, ka sabiedriskās vietās obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsegs. Pirmās maskas saņems pašvaldības, kur ir vairāk maznodrošināto un trūcīgo.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt