Panorāma

Cik aktīvi balso Varakļānu un Rēzeknes novadā?

Panorāma

Panorāma

Par bērnu izglītošanu attālināti pabalstu nemaksā

Par bērnu izglītošanu attālināti pabalstu vecākiem šoruden nemaksā

Sākusies otrā mācību nedēļa, bet daudzviet skolēni spiesti doties mācīties attālināti, jo izglītības iestādē konstatēta saslimšana ar Covid-19. Atšķirībā no pērnās ziemas vecākiem par bērnu skološanu mājās, pat ja skolnieciņš nav tik liels, lai viņu drīkstētu atstāt vienu pašu, pabalsts vairs nepienāksies.

Baltinavas vidusskola atklāto Covid-19 gadījumu dēļ mācības attālināti sāka jau pirmajā skolas dienā – 1. septembrī. Skolā saslimšana tika konstatēta audzēkņiem, pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kopā deviņiem cilvēkiem.

Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns norādīja: "9. septembrī nodosim testus, 10. septembrī zināsim rezultātus un ļoti ceram, ka 13. septembrī sāksim mācības klātienē."

Par bērniem, kuri ir kontaktpersonas vai saslimuši, vecāki var saņemt pabalstu. Taču vecākiem, kuru bērni nav kontaktpersonas, bet skolu tik un tā nevar apmeklēt, jo tā pieņēmusi lēmumu strādāt attālināti, pabalsts nepienākas. Skolas direktors gan neesot saņēmis vecāku iebildumus par to, ka skola klātienē slēgta. 

"Es esmu vairāk dzirdējis sapratni un atbalstu, ka drošība pirmajā vietā. Pēc tam, kad pieņēmām šo lēmumu, atklājās vēl vairāki pozitīvi testi," viņš atklāja.

Jāatgādina, ka pagājušajā ziemā, ja bērns nebija saslimis, bet ar Covid-19 infekciju saistīto apstākļu dēļ nedrīkstēja apmeklēt bērnudārzu vai skolu līdz 10 gadu vecumam un mācības notika attālināti, viens no vecākiem varēja saņemt vienreizēju pabalstu.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija) sola rosināt atgriezties pie agrākās kārtības: "Mēs izvērtēsim situāciju, ja tas parādīsies kā apjomīga problēma, varam to rosināt."

Ministrs arī norādīja, lai kāds priekšlikums varētu tikt virzīts izskatīšanai, vispirms jāsaņem akcepts no finanšu ministra izveidotās darba grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam. Bet vēl līdz tam katra paša vecāka ziņā ir tas, kā nodrošināt, lai bērns ne tikai būtu pieskatīts, bet arī izmācījies. 

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu, un plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās.

Pagājušajā nedēļā masveida testēšanas rezultātā Covid-19 gadījumi atklāti 215 izglītības iestādēs.

Testēšana notiek, jo valdība iecerējusi, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi.

Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Testu rezultāti der mācībām klātienē un pulciņiem, bet ne izklaides pasākumu apmeklēšanai. Audzēkņi un izglītības iestāžu darbinieki ar Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu klasēs var darboties bez maskas, bet koplietošanas telpās maskas jāvelk visiem, sākot no 7 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt