Panorāma

Publiskota filma par Aleksandra Lukašenko bagātībām

Panorāma

Valdība vienojas par mērenu ierobežojumu pastiprināšanu

Pansionātos Covid-19 izplatība lēnām mazinās

Pansionātos Covid-19 izplatība lēnām mazinās

Kopš gada sākuma Covid-19 uzliesmojumi pansionātos gājuši mazumā, un infekcija pašlaik vairs neizplatās milzīgā ātrumā. Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits sociālās aprūpes centros gada pirmajos mēnešos samazinājies vairāk nekā četras reizes. Janvāra pirmajā nedēļā ar sociālās aprūpes centriem bija saistīts katrs desmitais Covid-19 gadījums. Tobrīd centros slimoja 765 cilvēki. Bet februāra beigās ar sociālo aprūpi bija saistīti vairs tikai 3% no visiem saslimšanas gadījumiem.

Rīgas pansionātā "Mežciems" Covid-19 iepriekš pārslimojusi aptuveni puse klientu, ar ko centra vadība arī skaidroja pašreiz labākus epidemioloģiskos rādītājus. Pašlaik ar Covid-19 šeit slimo desmit klienti, trīs no viņiem ārstējas stacionārā. 

Bet valdībā labklājības ministre Ramona Petraviča ("Par cilvēcīgu Latviju") otrdien, 9. martā, atskaitījās par februārī paveikto Covid-19 izplatības ierobežošanai aprūpes centros. Viņa sacīja, ka situācija ir strauji uzlabojusies.

Tikmēr SPKC to skaidroja ar to, ka vairums aprūpes namu klientu un darbinieku Covid-19 ir izslimojuši. Otrkārt, notiek vakcinācija. 

"Šobrīd situācija ir krietni uzlabojusies, esam uzsākuši klientu vakcināciju un darbinieku vakcināciju. Un visi, kas ir gribējuši un varējuši, ir pirmo poti saņēmuši," skaidroja sociālās aprūpes centra "Mežciems" direktore Solvita Rudoviča.

"Mežciemā” vakcinēti 88% no visiem 195 klientiem, darbinieku vidū atsaucība uz pusi mazāka. Vakcinēti 44% personāla.

Bet valstī kopumā potes saņēmuši 53% no aprūpes namu klientiem, kas to vēlējās. No darbiniekiem, kas pieteicās Covid-19 vakcīnām, visā Latvijā sapotēti 80%.

Kopš februāra sociālās aprūpes centru darbiniekiem nodrošina regulārus seminārus un attālinātas sanāksmes, kurās pārrunā aktuālos ar koronavīrusu saistītos jautājumus, bet daudzas no šīm aktivitātēm nāk daudz par vēlu, sacīja "Mežciema" direktore.

"Protams, ka mēs neesam joprojām saņēmuši šos eksprestestus, kas vēl nāk caur šo lielo iepirkumu. Saprotu, ka iepirkums ir beidzies un mēs drīz, drīz viņus saņemsim, bet līdz šim neesam. Neesam arī saņēmuši oksimetrus. Aptauja tika veikta, cik mums ir nepieciešami. Tas bija janvāra sākumā. Tagad ir marts, un neesam saņēmuši," atzina Rudoviča.

Labklājības ministre valdībā sacījusi, ka pagaidām Rīga vienīgā vēl nav tikusi pie eksprestestiem. Arī oksimetri būšot.

"Principā visiem ir piegādāti šie eksprestesti, izņemot Rīgu. Un 4., 5. martā arī tika veiktas apmācības. Tāpat ir pieņemts lēmums par uzvarētāju pulsa oksimetru iepirkumā. Un paredzēts, ka tie tiks piegādāti desmit dienas pēc līguma noslēgšanas, kas varētu būt no 12. līdz 17. martam," skaidroja labklājības ministre.

Labā ziņa, ka

darbinieki, kas strādā ar Covid-19 slimiem klientiem, saņem piemaksu pusalgas apmērā, kas ļauj nerauties darbā vairākās iestādēs vienlaikus,

tā palielinot infekcijas izplatības riskus. Daļēji vai pilnā apmērā kompensēšot tēriņus par individuālās aizsardzības līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti