Panorāma

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi

Panorāma

Panorāma

Elejas pansionātā miris Covid-19 pozitīvs klients

Miris Elejas aprūpes centra iemītnieks ar Covid-19 saslimšanu

Ceturtdienas, 9.aprīļa, rītā miris Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītnieks, kuram pagājušajā nedēļā konstatēta jaunā koronavīrusa izraisītā saslimšana Covid-19, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Pēc viņas teiktā, tas bijis negaidīti un pēkšņi. 76 gadus vecais vīrietis, saslimstot ar Covid-19, kopš pagājušās nedēļas iestādē tika izolēts atbilstoši drošības pasākumiem.

Pašlaik sociālās aprūpes iestādes vadība nevar komentēt, kā tieši iestādes iemītnieks varēja pēkšņi aiziet no dzīves, ja vēl vakar jutās možs, enerģisks un bez jebkādiem slimības simptomiem. Šorīt viņš arī pabrokastojis, iebilstot pret karantīnas apstākļiem, kas liek pavadīt laiku izolēti vienam pašam četrās sienās.

Pacienta ģimenes ārsts apstiprinājis, ka iemītnieka vienīgās sūdzības dažkārt bijušas par paaugstinātu asinsspiedienu.

Ņemot vērā šos apstākļus, iestādes vadība un Jelgavas novada pašvaldība pastāv uz autopsijas nepieciešamību. 

Ceturtdien Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Nacionālo apbedīšanas dienestu mirušo senioru pārved uz SIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas" Patoloģijas centru, lai saskaņā ar ģimenes ārsta izrakstu par autopsijas veikšanu varētu noskaidrot patiesos aizgājēja nāves iemeslus.

Visiem pārējiem iestādes iemītniekiem un darbiniekiem veiktās analīzes uz Covid-19 ir negatīvas. Analīzes veiktas vairāk nekā 86 ar iestādi saistītiem cilvēkiem. Turklāt visiem iemītniekiem sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros ik dienas tiek mērīta temperatūra, telpas tiek vēdinātas, dezinficētas, lai maksimāli izvairītos no vīrusa izplatības gados padzīvojošu cilvēku dzīvesvietā. 

Arī ceturtdien Elejas Sociālās rehabilitācijas centrā no jauna norit pilna spektra dezinfekcija, ko nodrošinās profesionāli pakalpojuma sniedzēji. 

“Jelgavas novada pašvaldība izsaka publisku pateicību Nacionālajam apbedīšanas dienestam, kas, izrādot pašaizliedzīgu darbu, ļoti pretimnākoši palīdzēja, operatīvi organizēja cilvēka izvešanu no iestādes un pārvešanu uz Patoloģijas centru. Tāpat pateicību izsakām Patoloģijas centra ārstam Jurijam Nazarovam, kas daudz plašāk,  nekā amata pienākumi liek, sniedzis profesionālu un atbalstošu pretimnākšanu,” pauda novada Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Viņa gan uzsver, ka “valsts mērogā trūkst vienotas sistēmas procesu nodrošinājumam. Ar zināmu bezspēcību Elejas centrs sastapās rīta pusē, kad aizsāka organizēt mirušā cilvēka pārvešanu uz morgu. Piemēram, pilsētas slimnīcas morgs cilvēcisko resursu trūkuma dēļ mirušo cilvēku, kas saistīts ar Covid-19, nepieņem. Varētu teikt – trūkst tūlītējas un vienotas sistēmas atbalstošai un pārredzamai dienestu sadarbībai. Tāpēc vēl jo vairāk uzsveru, ka Nacionālais apbedīšanas dienests ir sniedzis neatsveramu atbalstu šajā iestādei sarežģītajā procesā.”

SPKC pārstāve Ilze ArājaKristaps Feldmanis
  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja skaidroja, ka Elejas aprūpes centra iemītnieku, kuram bijusi Covid-19 saslimšana un kurš miris, vēl nevar pieskaitīt statistikai kā mirušu no šīs saslimšanas. Šādu lēmumu varēs pieņemt pēc pataloganatoma slēdziena saņemšanas.

  Veselības ministrs Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) attālinātajā preses konferencē norādīja, ka pacientam bija vairākas hroniskās saslimšanas un veselības stāvoklis kopumā nebija  raksturojams kā vesela cilvēka stāvoklis. Taču to, kas tieši bijis nāves iemesls, noteiks ekspertīze.

  KONTEKSTS:

  Aprīļa sākumā Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā trīs darbiniekiem un vienam klientam apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

  Kaņepone stāstīja, ka sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Eleja" gadījums ar četriem saslimušajiem un 30 iemītniekiem bija būtiska mācība pārējiem šāda veida centriem. Viņa norādīja, ka pārējie Jelgavas novada aprūpes centri konsultējas ar speciālistiem par drošāko rīcības plānu, ja tie nonāktu līdzīgā situācijā.

  Līdz 9. aprīļa rītam Latvijā kopumā saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 589 cilvēkiem. 38 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 35 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs - ar smagu slimības gaitu.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti