Panorāma

Pakā tikai brilles, telefons un zāles

Panorāma

Atliek studiju kredītu maksājumus

Covid-19 – četriem cilvēkiem sociālās aprūpes centrā "Eleja"

Covid-19 apstiprināta sociālās aprūpes centros Elejā, Bolderājā un Allažos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Sociālās aprūpes centrā "Eleja" četriem cilvēkiem apstiprināta Covid-19, medijiem apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”). Trīs no inficētajiem ir iestādes darbinieki, taču viens ir iemītnieks.

Pašvaldība piesardzības nolūkos lēmusi slēgt blakus esošo bērnudārzu.

Pašlaik centrā strādā epidemiologi, apzinot inficēto kontaktpersonas. Atbilstoši tam tiks lemts, cik plaši norobežojošie un karantīnas pasākumi būtu veicami. 

Viņķele norādīja, ka aprūpes centros ir svarīga apsteidzoša pieeja, veicot testus.

“Apzinot inficēto personu kontaktpersonas un to, vai tie ir darbinieki vai klienti, atbilstoši tam tiks lemts, cik plaši un norobežojoši karantīnas pasākumi būtu veicami. Gribu uzsvērt, ka acīmredzot šī pieeja apsteidzoši veikt testus sociālās aprūpes centros ir ļoti svarīga, tā nes rezultātus.

Jo agrīnāk mēs spēsim atklāt inficētus cilvēkus, īpaši saudzējamā grupā, jo vieglākām sekām mēs tiksim šim cauri," sacīja ministre.

Un Elejas sociālās aprūpes centrs nav vienīgais, kuru skārusi Covid-19. Viens gadījums konstatēts pansionātā Bolderājā un vēl viens – Allažos.

Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju  saslimšana ar Covid-19 pansionātā “Stella Maris” apstiprināta kādai klientei cienījamā vecumā bez iepriekš redzamiem slimības simptomiem. Sākoties grūtībām ar elpošanu, kliente hospitalizēta, un tad arī apstiprinājusies saslimšana. Savukārt Allažu sociālās aprūpes centrā saslimšana konstatēta kādai darbiniecei.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti