Preses konferences Covid-19 laikā

Ziņu speciālizlaidums

Preses konference pēc MK sēdes

Mācības «lokdauna» laikā: skolēniem pagarina brīvlaiku; no 1.novembra – klātienē tikai 1.–3.klase

Ieviešot Latvijā jaunus stingrus ierobežojumus cerībā mazināt Covid-19 straujo izplatību, skolēnu rudens brīvlaiks pagarināts par vienu nedēļu, pēc kuras lielākā daļa turpinās mācības attālināti. Klātienē varēs tikai mācīties 1.–3.klases.

Skolēnu rudens brīvlaiku pagarina par nedēļu – līdz 29.oktobrim. Pēc tam skolēnu mācības turpinās attālināti, izņemot 1. līdz 3. klasi, kas no 1.novembra drīkstēs turpināt mācīties klātienē.

Bērnudārzi turpinās strādāt un būs pieejami ģimenēm, kur vecāki nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību. Drīkstēs apvienot bērnudārzu grupas, iespējami nodrošināt izglītojamo sastāva nemainību.

Tāpat izņēmums paredzēts rezidentūrā un citām praktiskām mācībām un praksēm, ļaujot to īstenot klātienē veselības aprūpes un veterinārmedicīnas studijās.

Brīvlaika pagarināšana un attālinātās mācības neattiecas uz sociālās korekcijas izglītības iestādi "Naukšēni" un speciālās izglītības iestādēm, kurās mācās skolēni ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, kā arī speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Tāpat klātienē turpinās mācīties Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

Tāpat klātienes mācību patraukšana neattiecas uz profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtošanu profesionālās izglītības un arodizglītības programmās, ja tas plānots līdz 27. oktobrim. Tāpat klātienē, bet individuāli un bez pedagoga drīkst patstāvīgi apgūt praktiskas iemaņas.

Profesionālo skolu audzēkņi drīkst turpināt dzīvot kopmītnēs, ja par to lēmusi izglītības iestāde pēc psihologa vai sociālā pedagoga  ierosinājuma. Šādos gadījumos audzēkņi bez Covid-19 sertifikāta nodrošina rutīnas skrīningu, kā arī antigēna testu reizi nedēļā. Arī studenti drīkst uzturēties kopmītnēs.

Netiek rīkotas nometnes.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) pauda sašutumu par to, ka laikā, kad tiek ierobežotas mācības klātienē, ļauj strādāt viesnīcām un ziedu veikaliem. Viņa skaidroja – ministrija piekritusi solidarizēties ar mediķiem un slēgt skolas teju visiem skolēniem uz vairākām nedēļām, tomēr tas nav pieņemams, ja tomēr darbu var turpināt, pēc Muižnieces domām, ne pirmās nepieciešamības preču veikali.

Ministri gan nepiekrita slēgt šos veikalus, tāpēc Muižniece rosināja ļaut klātienē mācīties no 1. novembra visām klasēm. Taču vairākums valdības sēdē to neatbalstīja.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis skaidroja, ka grāmatnīcām ļauj strādāt, jo iepriekšējās mājsēdes laikā bijis spiediens par nepieciešamību tās atvērt, ja reiz tiek pārdots alkohols. Savukārt ziedu veikalu atstāšana nepieciešama, jo bēres ir neatceļamas un jāļauj cilvēkiem pienācīgi atvadīties no mirušajiem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ lielākā daļa pagājušā mācību gada pavadīta attālinātajās mācībās. Daļai skolēnu tas radīja būtiskas problēmas gan mācībās, gan emocionāli. 

Tāpēc šajā mācību gadā klātienes mācības tika uzskatītas par vienu no prioritāti par augstākas Covid-19 izplatības laikā. Mācību gads sākās ar mācībām klātienē un nebijuša mēroga Covid-19 testēšanu Latvijas skolās.

Taču, Covid-19 saslimstībai sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi un Latvijai nokļūstot pirmajā vietā pasaulē saslimstības ziņā, lemts ieviest vēl stingrākus ierobežojumu, tostarp vairākas nedēļas mācības turpināt attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti