Dienas ziņas

Apkures sezona sākas ar augstākām malkas cenām

Dienas ziņas

Stingrākas prasības nevakcinētajiem

Attālinātās mācības joprojām izaicinājums

Daļai skolēnu attālinātās mācības joprojām ir izaicinājums, studentiem – viedokļi dalās

Daļa augstāko izglītību studējošo ir apmierināti ar attālinātām studijām un novērtē šāda procesa organizēšanas priekšrocības, savukārt lielākas problēmas attālinātās mācības rada daļai skolēnu. Jaunajā mācību gadā vairākas augstākās izglītības iestādes, ņemot vērā zemos vakcinācijas pret Covid-19 rādītājus, nolēmušas organizēt studijas attālināti līdz valdības noteiktajam pārejas termiņa beigām – 10. oktobrim. Tikmēr, fiksējot lokālus Covid-19 infekcijas uzliesmojumus, daļa Latvijas skolu klašu devušās attālinātajās apmācībās. 

Dace ir pirmkursniece Daugavpils Universitātē, viņa pirmās divas mācību nedēļas pavadījusi, studējot attālināti. Dace norādīja, ka tas raisa zināmu vilšanos studijās, jo tika sagaidīts kaut kas jauns, aizraujošs, bet jāpiedzīvo tas pats mācību process “Zoom'' platformā. Vienlaikus vecāko kursu studentiem attālinātās studijas rada iespēju apvienot tās ar darbu vai ietaupīt līdzekļus, un uz klātienes studijām viņi nesteidz.

“Daudzas lekcijas tas padara vieglākas, ievelies dīvānā, fonā “Zoom”, un tik klausies. Arī pasniedzēji ir ļoti pretimnākoši un palīdz. Ir savs labums, jo man, kas katru dienu braukā 40 kilometrus vienā virzienā, šis ir lieliski,” sacīja Dace.

Līdzīgu viedokli pauda universitātes studente Viktorija: “Attālināti mācīties ir vieglāk. Ja students vēlas studēt, tā nav problēma.''

Kamēr studentiem viedokļi dalās, problēmas asi izjūt mazāko klašu skolēni un viņu vecāki.

2. klases skolniece no Ogres Adele pauda: “Man liekas, ka man labāk patīk klātienē. Tad, kad mums bija visi darbi izdarīti, tad pēc tam es varēju ārā iet ar visiem spēlēties un visu kaut ko tādu. Tad, kad mana mazā māsiņa ir mājās, viņa visu laiku dauza, rauj, kad viņa jau ir sagurusi. ”

Adele šo nedēļu mācās attālināti, jo klasē fiksēta saslimšana ar Covid-19. Viņas vecāki ir vakcinēti, kas dod iespēju tētim apmeklēt darbu, savukārt Adeles mamma strādā no mājām.

“Jebkurā gadījumā var kaut kas notikt – pēkšņi dators izslēdzas vai kaut ko ne tā saslēdz. Tāpat rokas stiepiena attālumā man ir jābūt un, protams, es nevaru tā simtprocentīgi nodoties savām lietām,” stāstīja Adeles mamma Sanita Celmiņa.

Valmieras sākumskolas skolnieka mamma Zane savukārt norādīja, ka, fiksējot Covid-19 gadījumu klasē, neatbildēts palicis jautājums, kad tiks uzsāktas attālinātās mācības.

Viņa atzīmēja: “Acīmredzot, skolotāja tikai šodien to ziņu ir saņēmusi. Viņa šodien ir izsūtījusi ziņu visiem, ka paliekam mājās, un acīmredzot nav tā, ka uzreiz var pieslēgties attālinātajam mācību procesam. Tā ir piektā klase tomēr, tur nav tā, ka ir tikai viena skolotāja.”

Sazinoties ar skolu, tur mierina – attālinātais process tiks organizēts nākamajā mācību dienā.

Valmieras sākumskolas direktors Mārtiņš Vētra skaidroja: “Tā vienmēr ir, ja kāda klase aiziet – tajā dienā līdz pulksten 16.00 mums tiek sastādīts plāns, kurš vecākiem tiek izsūtīts, un no nākošās dienas mācību process sākās.”

Ieviestie uzlabojumi gan atvieglo attālinātā mācību procesa organizēšanu skolotājiem, taču problēmas vecākiem un skolēniem saglabājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt