LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 23. maijā

LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 23. maijā.

Latvijā

Latvijā vakar, veicot 1489 testus, atklāti 16 jauni Covid-19 gadījumi, 14 no tiem ir pansionātā “Mārsnēni”, divi – Rīgā. Līdz šim saslimuši 1046 cilvēki, 22 miruši, bet 712 izveseļojušies. Slimnīcās ārstējas 24 pacienti, divi smagā stāvoklī.

Jau iepriekš “Mārsnēnos” tika reģistrēti 30 inficēšanās gadījumi, bet šobrīd to skaits sasniedzis 44. Līdz ar to Priekuļu novads kļuvis par vīrusa visvairāk skarto teritoriju valstī. Policija sākusi pārbaudi par Covid-19 uzliesmojumu iestādē.

51% iedzīvotāju uzskata, ka Covid-19 krīze būs smagāka par 2008./2009. gada ekonomisko krīzi, bet 19% – ka tā būs vieglāka. Eksperti norāda, ka pēc pašreizējās krīzes sekas nebūs tik katastrofālas kā 2009. gadā.

Krīzes laikā iedzīvotāji vairāk lietojuši internetu un skatījušies TV, ļaujot atsevišķiem vietējiem šo pakalpojumu sniedzējiem audzēt apgrozījumu. Pirmajā ceturksnī "Tele 2" apgrozījums pieaudzis par 10%, bet “Tet” – par 8%.

Covid-19 krīze veicina lielāku alkohola patēriņu, nekā ierasts – maija sākumā 16% aptaujāto atzinuši, ka vairāk lieto alkoholu, kamēr marta beigās šādu atbildi snieguši 11%. 44% aptaujāto alkohola patēriņš neesot mainījies, bet 27% alkoholu nelietojot.

Liepāja ar 100 000 eiro atbalstīs mazos un vidējos uzņēmumus – izsludināts konkurss par mārketinga aktivitātēm un pasākumiem, lai atdzīvinātu tūrisma un viesmīlības nozari. Tāpat pilsētā noteikta 90% atlaide tirdzniecībai publiskās vietās.

Pasaulē

Vairums Covid-19 upuru Eiropā bijuši aprūpes namu iemītnieki. Zviedrijā, Beļģijā un Ziemeļīrijā aptuveni puse vīrusa upuru dzīvoja aprūpes namos, Itālijā – ap 40%, bet Lielbritānijā gandrīz katrs trešais upuris bija vecumā virs 85 gadiem.

Baltkrievija īpaši neierobežo Covid-19 izplatību valstī, tādēļ iedzīvotāji par savu drošību rūpējas paši – nēsā sejas maskas, dezinficē rokas, mazāk lieto sabiedrisko transportu. Oficiāli valstī ir vairāk nekā 35 000 inficēto, miruši 194 cilvēki.

Vācijā pieaug neapmierinātība ar Covid-19 dēļ ieviestajiem pamatbrīvību ierobežojumiem. Kanclere Angela Merkele paudusi, ka ierobežojumi būs spēkā iespējami īsu brīdi, jo ir slogs demokrātijai. Valstī inficējušies ap 177 700, miruši 8199 cilvēki.

Spānija līdz jūlijam neatvērs savas robežas ārvalstu tūristiem. Pēc tam tūristu uzņemšanā piemēros drošības pasākumus, lai nepakļautu riskam ne iebraucējus, ne arī vietējos iedzīvotājus.

Tikmēr Brazīlijā Covid-19 krīzes mutulī skandālu izraisījis video ar prezidentu Žairu Bolsonaru, kurš žēlojas par nespēju panākt augsta ranga policijas amatpersonu nomaiņu. Pret prezidentu norit izmeklēšana par likumsargu darba ietekmēšanu.

Par spīti ANO aicinājumiem ievērot pamieru Covid-19 pandēmijas laikā, konfliktu zonās visā pasaulē kopš 23. marta savas mājas bijuši spiesti ap 661 000 cilvēku. Lielākais pārvietoto personu skaits ir vairākās Āfrikas un Tuvo austrumu valstīs.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti