Vieglās valodas mēnesī izceļ pārāk sarežģītas valodas negatīvo ietekmi

Biedrība "Vieglās valodas aģentūra" trešo reizi maijā rīko Vieglās valodas mēnesi, lai izceltu pārāk sarežģītas valodas negatīvo ietekmi. Atklāšanas lekcijā runāts par to, cik svarīga ir informācijas pieejamība mūsdienās, valodai kļūstot sarežģītākai.

Vieglās valodas aģentūras valdes priekšsēdētāja Irīna Meļņika sacīja, ka saziņa ar oficiālām iestādēm un ierēdņiem rada nedienas. Viņu vēstulēs ir daudz juridisku terminu, kas daudziem ir grūti saprotami.

Vienlaikus viņa atzina, ka pašlaik dažādi pakalpojumu sniedzēji domā par vienkāršāku saziņu, piemēram, vieglāk saprotamiem līgumiem.

"Mūsu valodā iezogas no angļu valodas dažādi pārcēlumi. Mums liekas, ka angļu valodā termini apzīmē kaut ko smalkāku, nekā latviešu valodā vārds esošais paredz. Un tad mēs izveidojam jaunu salikteni ar jaunu nozīmi. Nu, piemēram, vārds "labbūtība" manai ausij skan ļoti slikti. Manuprāt, mums ir bijusi labklājība, mums ir labsajūta. Nu, tas jau ir par labbūtību, jūs taču mājās nevienam nesakāt: es šodien domāšu par savu labbūtību," sacīja Meļņika.

Vieglās valodas mēneša pasākumi turpināsies nākamnedēļ. 15. maijā Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina uz lugas "Sprīdītis" lasījumu vieglajā valodā tiešsaistē, bet 17. maijā gaidāma tiešsaistes ievadlekcija par finanšu pratību tiem, kas darbā ar klientiem vēlas izmantot vieglajā valodā izdoto grāmatu "Mana nauda". Pasākumu norises laikiem sekot līdzi var Vieglās valodas aģentūras mājaslapā un "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti