Pandēmijas laikā pieaudzis bēgļu skaits no kara zonām

Covid-19 pandēmijas laikā konflikta zonās visā pasaulē savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā pusmiljons cilvēku, apgalvo palīdzības organizācija - Norvēģijas Bēgļu komiteja. Tas noticis par spīti ANO aicinājumiem ievērot globālu pamieru pandēmijas laikā.

Pandēmijas laikā pieaudzis konflikta zonās pārvietoto personu skaitsUldis Ķezberis

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs 23. martā vērsās pie karojošajām pusēm visā pasaulē un mudināja tās nolikt ieročus, lai palīdzētu cīņā ar koronavīrusu Covid-19. Taču viņa lūgums nav sadzirdēts.

Norvēģijas Bēgļu komiteja apgalvo, ka kopš 23. marta kara zonās 19 valstīs ir pārvietots 661 tūkstotis personu. Visvairāk – 482 tūkstoši cilvēku – pārvietoti Kongo Demokrātiskajā Republikā, kur valdības spēki cīnās ar dažādiem dumpinieku grupējumiem.

Bruņotas cīņas turpinājušās arī Jemenā, neraugoties uz to, ka kaimiņvalsts Saūda Arābijas vadītā koalīcija aprīļa sākumā pasludināja vienpusēju pamieru karā ar šiītu nemierniekiem hutiešiem. Tur pēdējo divu mēnešu laikā savas mājas bijuši spiesti pamest 24 tūkstoši civiliedzīvotāju.

Afganistānā, Centrālāfrikas Republikā, Sīrijā, Somālijā un Mjanmā katrā kopš 23. marta konfliktu rezultātā pārvietoti vairāk nekā 10 tūkstoši personu.

Norvēģijas Bēgļu komiteja kritizē ANO Drošības padomi, kas neesot uzņēmusies vadību, lai iedrošinātu karojošās puses uzsākt miera sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti