Dienas ziņas

Situācijai valstī piemērojas audžuģimenes

Dienas ziņas

Piešķirs pilsētas statusu

Eksāmenu laikā varētu dežurēt policija

Liepājā eksāmenu laikā pie tehnikuma varētu dežurēt policija

Liepājas mācību iestādēs, pēc pilsētas izglītības pārvaldes teiktā, nebūšot grūti ievērot noteiktās prasības eksāmenu laikā. Bažas rada vien tas, kā pirms tiem nodrošināt, lai skolēni nedrūzmētos un ievērotu distanci. Piemēram, Liepājas Valsts tehnikums apsver iespēju kārtības nodrošināšanai palīgā aicināt policiju. Mācību iestādes arī domā, kā notiks izlaidumi.

Kā informē Liepājas Izglītības pārvalde, šogad 12. klases centralizētos eksāmenus kopumā gan vispārējās skolās, gan profesionālas ievirzes izglītības iestādēs kārtos ap 740 jauniešu. Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, valdība noteikusi vairākas prasības, kas jāievēro skolās eksāmenu laikā, piemēram, katram skolēnam eksāmena pildīšanas vietā jānodrošina četru kvadrātmetru platība. Liepājas izglītības iestādēs šī prasība tikšot ievērota bez liekiem sarežģījumiem.   

“Mūsu skolas būs gatavas, un mums tūlīt arī visas komisijas būs sakārtotas. Mēs plānojam uz 10 skolēniem vienu novērotāju,” stāsta Liepājas izglītības pārvaldes eksperte kompetenču un izglītības jautājumos Inta Budriķe.

No vispārizglītojošajām skolām visvairāk telpu būs nepieciešams Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai. Latviešu valodas eksāmena laikā skolēni tiks izvietoti 13 kabinetos. Savukārt Liepājas Valsts tehnikumā studentus nāksies izvietot pat 30 telpās. Izglītības iestādei tas problēmas nesagādāšot, taču

bažas rada tas, kā nodrošināt jauniešu distancēšanos pirms un pēc eksāmena.   

“Mums eksāmenus kārto apmēram 300 jaunieši. Divus mēnešus viņi nav redzējušies. Ja mēs arī organizējam ieeju pa dažādām durvīm, vai šī drūzmēšanās nebūs? Mēs domājam uzrunāt pašvaldības policiju vai Valsts policiju, lai pastiprināti pirms eksāmena, eksāmena laikā un pēc eksāmena organizē patruļas,” stāsta Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts.

Arī absolventu izlaidumu gaita šajā gadā būs atšķirīga – svinīgajā pasākumā būs pieļaujama 25 personu klātbūtne, kurām būs arī jāievēro divu metru distance. Taču, piemēram, Liepājas 5. vidusskolā vienā klasē skolēnu skaits jau ir lielāks nekā 25. 

“Mēs jau katru gadu organizējam vairākus izlaidumus pa divām klasēm kopā. Nu tad šajā brīdī tas varētu būt svinīgs pasākums katrai klasei atsevišķi. Tikai vēl ir jāatrisina šī situācija – 25 cilvēki – jo, ja klasē ir 30 plus vēl audzinātājs, plus vēl direktors, plus vēl kāds skolotājs, tad tas jau ir vairāk nekā 25. Bet nu laiks rādīs – tas jau būs pēc 9. jūnija. Redzēsim, kā situācija atrisināsies,” saka Liepājas 5. vidusskolas direktore Inta Korņējeva.

Lielāka skaidrība šobrīd ir par gatavošanos gala pārbaudījumiem. Šonedēļ valdība nolēma, ka centralizēto eksāmenu kārtotājiem konsultācijas atļautas klātienē. 

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā kopš 12. marta, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. Arī mācības skolās notiek attālināti. Gadījumā, ja situācija valstī nepasliktināsies,  eksāmenu sesija notiks no 2. jūnija līdz 7. jūlijam.

Paredzēts, ka eksāmenos būs jāievēro virkne drošības noteikumu: 2 metru distance, telpu un roku dezinfekcija, jālieto sejas maska, ko nodrošinās valsts. Iespējams, varētu nodrošināt skolēnu atvešanu uz eksāmeniem īpaši norīkotā transportā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt