Sadaļas Sadaļas

Lidojumi aizliegti uz 9 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav 4 valstis

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 121,7 gadījumus. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no četrām Eiropas valstīm. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz deviņām valstīm.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz  Andoru, Beļģiju, Čehiju, Luksemburgu, Slovēniju, Šveici, Vatikānu, Lihtenšteinu, Nīderlandi un citām ārpus Eiropas Savienības (ES) esošajām un sarakstā neminētajām valstīm.  

Turpmāk ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 121,7, ir jāievēro pašizolācija. Pagājušajā nedēļā šis slieksnis bija 82,7.

Taču SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi  


Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz citām sarakstā neminētajām valstīm.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt

SPKC arī norāda, ka, ieceļojot no šīm valstīm, obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija.  


 

"Baltajā sarakstā" ir četras valstis, atgriežoties no  kurām nav jāievēro 10 dienu pašizolācija. Pagājušajā piektdienā Latvijā vidēji uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā saslimstības rādītāji bija 82,7, savukārt šonedēļ šis rādītājs sasniedzis 121,7, attiecīgi baltajā sarakstā iekļautas valstis ar zemāko saslimstības rādītāju – Grieķija, Igaunija, Somija, Norvēģija.

 


Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas.

 Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

SPKC sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem.

Saraksts attiecībā uz pašizolācijas prasībām stājas spēkā no sestdienas, 31.oktobra, pulksten 00.00, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no pirmdienas, 2. novembra.

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk nekā divas reizes.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim.

Plānots arī pakāpeniski palielināt koronavīrusa analīžu jaudas aptuveni divas reizes līdz 8000 testu dienā, kā arī atjaunot piemaksas mediķiem, kuri iesaistīti pandēmijas apkarošanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt