Pasaules čempionāts hokejā. Dānija - Šveice

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Kanāda-Somija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Kanāda - Somija epizodes

Kanādas hokejisti pasaules čempionātā krāj uzvaras, uzveic arī somus. Galvenie notikumi

Bez zaudējumiem pasaules čempionātā spēlējošā Kanādas izlase sestdien grupas kārtas mačā Prāgā ar 5:3 pārspēja Somijas hokejistus, kam iekļūšana ceturtdaļfinālā vēl nebūt nav droša.

Jau pirmajās piecās minūtēs Somijas izlase ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr kanādieši pirmajā trešdaļā atjaunoja neizšķirtu. Vadību somi atguva tuvāk otrās trešdaļas beigām, bet Kanādas izlase vēlreiz rezultātu līdzsvaroja. Pēdējā trešdaļā kanādieši pirmoreiz izvirzījās vadībā un mača izskaņā vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Rezultātu atklāj Somijas izlase

Somi otrajā minūtē izvirzījās vadībā, Jessem Pulujervi izmantojot iespēju metienam no vārtu priekšas.

Somijas izlase realizē skaitlisko vairākumu

Ieguvuši iespēju spēlēt vairākumā, Somijas hokejisti izspēlēja ripu vārtu priekšā Valteri Pūstinenam, kurš panāca 2:0.

Kanādieši gūst savus pirmos vārtus

Rezultāta starpību pēc piespēles no aizvārtes samazināja Dilans Kozenss, trāpot tobrīd kustīgos vārtos.

Kanādas izlase panāk neizšķirtu

Savukārt Brendona Taneva no vārtu priekšas bakstītu ripu somu vārtsargs Hari Seteri pats uz mirkli pārvirzīja pāri vārtu līnijai. Tiesneši vispirms vārtu guvumu neskaitīja, bet domas mainīja pēc video noskatīšanās.

Somijas izlase vēlreiz izvirzās vadībā

Pulujervi atguva somiem vadību pēc Veli Mati Vitasmeki metiena. Ripa atlēca no aizvārtes apmales otrā pusē vārtiem, kur Pulujervi paspēja rezultatīvi noslēgt epizodi.

Kanādieši panāk 3:3

Kanādai par sitienu pretiniekam kājstarpē piecu minūšu sodu un noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja Bovens Birams, tomēr viņa komandas biedri spēja panākt izlīdzinājumu. Birama noraidījuma epizodē divu minūšu sodu saņēma arī Pulujervi, un, spēlējot vienādos sastāvos, vārtus guva Ovens Pauers.

Kanāda izvirzās vadībā

Pēdējās trešdaļas vidū kanādieši ieguva ripu pretinieka zonā pie apmales un izspēlēja to Brendonam Hagelam, kam atlika trāpīt tukšos vārtos.

Ripa ieslīd tukšos Somijas vārtos

Centienos panākt neizšķirtu somi mača izskaņā aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, un Dosons Mersers raidīja ripu tukšos vārtos.

Iepriekš sestdien Prāgā šveicieši ar 8:0 sagrāva Dānijas izlasi, savukārt vēlajā vakara spēlē A apakšgrupā tiksies Čehijas un Lielbritānijas valstsvienības. Kanādai, Šveicei un Čehijai dalība ceturtdaļfinālā jau ir droša.

Otrā grupā Ostravā vācieši savā priekšpēdējā spēlē grupā ar 4:2 pārspēja Polijas hokejistus un tabulā pakāpās uz otro vietu aiz Zviedrijas.

Vācijas - Polijas spēles epizodes

Dienas pirmajā mačā B apakšgrupā Latvijas izlase cieta sakāvi 2:7 pret zviedriem, bet dienas noslēgumā Francijas valstsvienība vēl spēlēs pret Slovākiju.