Labrīt

Atkritumu sāga Rīgā: Monopola ieviešanas apturēšanā liela nozīme sabiedrībai

Labrīt

Cilvēks ziņu virsrakstos: Ilggadējā LNT ziņu moderatore Ilze Dobele

Egils Levits: Pēc Lemberga iekļaušanas ASV sankciju sarakstā visiem jāizdara secinājumi

Levits: Lēmumam par Rīgas domes atlaišanu jābūt labi pamatotam

Ja Saeima pieņems lēmumu par Rīgas domes atlaišanu, tas būs politisks solis, taču tam jābūt labi pamatotam un taisnīgam, intervijā Latvijas Radio pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš norādīja, ka pašlaik valdības nostāja ir saprotama - Rīgas domes vairākuma politika novedusi pie problēmām, līdz ar to pašvaldību funkcijas netiek pienācīgi pildītas.

Saeimas lēmums par atlaišanu būs politisks vērtējums par to, vai dome labi dara savu darbu, taču tam jābūt pamatotam tā, lai gadījumā, ja šis likums tiks pieņemts un vēlāk apstrīdēts Satversmes tiesā, tā varētu atzīt, ka visi aspekti ir izvērtēti, norādīja prezidents.

Deputātiem arī jāuzklausa Rīgas domes pārstāvji, procesam jābūt pietiekoši taisnīgam, lai pieņemtu vispusīgi izsvērtu lēmumu.

Es nezinu, kāds būs lēmums, bet Saeimā jābūt procedūrai, par kuru varēs teikt, ka tā bija taisnīga, pauda prezidents.

Arī politologs Filips Rajevskis  LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda, ka domes atlaišana ir nevis juridisks, bet politisks process.

Viņaprāt, tas ir īpatnēji, jo rezultātā neviens no politiskajiem spēkiem nebūs ieguvējs, jo vēlēšanu rezultātus noteiks personālijas un līderi, bet īsti to līderu nav.  

KONTEKSTS:

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga, kura sākās, kad Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Padome lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā, kuru decembrī pagarināja vēlreiz – līdz marta vidum. 

Dome arī apstiprināja jaunus saistošos noteikumus, taču VARAM tos nesaskaņoja. Savukārt jaunu iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu dome izsludināja tikai novembra beigās.

Decembrī VARAM secināja, ka dome ilgstoši netiek galā ar saviem pienākumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā, tāpēc ir pamats pašvaldības atlaišanai. Paredzēts, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks  pēc diviem mēnešiem no dienas, kad stāsies spēkā likums par pašvaldības atlaišanu. Visticamāk, vēlēšanas rīkos martā, un to izmaksas lēstas ap 1,5 miljonu eiro.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti