Ar Saeimas lēmumu pagarina ārkārtējo situāciju Rīgas atkritumu apsaimniekošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeima apstiprināja valdības rīkojumu par izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgā atkritumu apsaimniekošanā. Tādējādi līdz 12.martam atkritumus galvaspilsētā varēs izvest līdzšinējie atkritumu apsaimniekotāji.

Septembrī izsludinātā ārkārtējā situācija ir spēkā līdz 12.decembrim. Taču līdz šim jauns iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā nav noticis, tāpēc dome vienojās ar esošajiem apsaimniekotājiem - „Clean R”, „Eco Baltia vide” un „Lautus”  - turpināt sadarbību līdz jaunu izvedēju atrašanai.

Atbildīgās ministrijas un valdības ieskatā to var turpināt tad, ja tiek pagarināta ārkārtējā situācija. Valdībai atbalstot rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, pret balsoja trīs ministri no partijas "KPV LV", jo uzskata, ka valdībai nav jāiejaucas, ja Rīgas domei ir plāns.

Ministrs Juris Pūce Saeimā
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Pirms Saeimas balsojuma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par”) kritizēja Rīgas domes darbu šajā jomā kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas septembrī: “Tā vietā, lai tam pieķertos, Rīgas dome šajos trīs mēnešos ir ieslīgusi iekšējos neauglīgos cīniņos par varas pārdali. Neskatoties uz vairākkārtējiem ministrijas pieprasījumiem un atgādinājumiem, dome joprojām demonstrē nespēju pildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām."

Ministrs arī pauda, ka kopš aprīļa, kad viņš atstādināja toreizējo Rīgas mēru, "nestabilitāte un domes nespēja pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas progresē dienām un mēnešiem".

Saeimas deputāts Viktors Valainis
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

“Šobrīd, sakoties šo situāciju, tā ir pilnīgi neskaidra, kas liecina tikai un vienīgi par to, ka, visticamāk (..) tiek dots starta šāviens ārkārtas vēlēšanām Rīgā. Šobrīd tiek domāts un gatavots pamatojums. Es domāju, ka tuvākajās nedēļās mūs gaida ļoti interesanti lēmumi. Un šodienas lēmums vismazāk attiecas uz atkritumu apsaimniekošanu. Patiesais lēmums ir Rīgas domes atlaišanas gatavošanās,” pauda opozīcijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

KONTEKSTS:

Iepriekš rīdzinieku atkritumus apsaimniekoja četras dažādas kompānijas par dažādiem tarifiem. Taču Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā.

Vienlaikus konkurences uzraugi lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā. Tā ļauj līdz decembra vidum atkritumu apsaimniekotājiem strādāt arī bez līgumiem ar iedzīvotājiem.

Oktobra beigās Rīgas dome apstiprināja jaunos saistošos noteikumus, taču VARAM tos nesaskaņoja, iesakot 43 precizējumus. Novembra beigās dome pieņēma saistošos noteikumus jaunā redakcijā. Rīgas mēra ieskatā ar jaunajiem noteikumiem VARAM prasības ir izpildītas.

Pūce jau iepriekš izteicies, ka nevaram paļauties uz Rīgas domi atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti