Panorāma

Baltkrievijas vīzas Irākā arvien populāras

Panorāma

Panorāma

Trešo poti pret Covid-19 saņēmuši 3% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā Covid-19 balstvakcīnu saņēmuši 3% iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz šim balstvakcīnu pret Covid-19 Latvijā saņēmuši aptuveni 56 000 cilvēku, kas ir 3% no visiem iedzīvotājiem, norādīja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Pēdējās dienās būtiski pieaugusi interese tieši par balstvakcīnu, liecina NVD dati. Piemēram, ceturtdien trešdaļa no visām potēm bijušas tieši balstvakcinācijas devas – imunitātes nostiprināšanai. Vienlaikus samazinājusies interese par pirmreizēju potēšanos pret Covid-19. 

NVD Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva norādīja: “Pēdējās divās nedēļās mēs redzam pēc statistikas tendencēm, ka iedzīvotāju grupa, kas vēlas saņemt balstvakcināciju, tik tiešām palielinās. Galvenokārt balstvakcināciju izvēlas seniori vecumā 60+. Viņi sastāda lielāko daļu no cilvēkiem, kas šobrīd izvēlas balstvakcināciju. Gan mediķi, gan speciālisti atzīmē, ka tieši šai vecuma grupai ir ļoti būtiski šobrīd saņemt balstvakcināciju. Bažas par to, ka pietrūktu kapacitātes balstvakcinācijas nodrošināšanai, šobrīd nav. Pietiek kapacitātes un arī pietiek vakcīnu.”

Pašlaik balstvakcīna pienākas iedzīvotājiem ar ļoti novājinātu imunitāti, senioriem, veselības aprūpes nozares darbiniekiem, sociālās aprūpes centru un pansionātu klientiem un darbiniekiem. Tāpat balstvakcīna pienākas visiem iedzīvotājiem, kas sasnieguši 50 gadu vecumu, kā arī citiem iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja ir hroniskas slimības vai viņi strādā vidē, kurā ir saskarsme ar kovida pacientiem. Vēl baltsvakcīna pienākas arī visiem iedzīvotājiem, kas potēti ar “Janssen”.

NVD aicina saņemt potes pret kovidu, un vakcīnas devu visiem pietiekot.

KONTEKSTS:

Lietošanai Eiropas Savienībā līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Latvijā vakcinēšana pret Covid-19 tika sākta pagājušā gada 28. decembrī, kā pirmos potējot lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3. aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3. maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17. maija – arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2. jūnija – arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Ministru kabinets 7. septembrī vienojās pakāpeniski uzsākt Covid-19 revakcināciju Latvijā. No septembra vakcinācijas kurss ar trešo devu papildināts cilvēkiem ar vāju imunitāti. Padome septembra beigās paziņoja, ka papilddevu iesaka senioriem un visiem aprūpes centru iemītniekiem.

Savukārt novembra sākumā vakcinācijas pret Covid-19 papildu devu rekomendēja arī iedzīvotājiem vecumā virs 50 gadiem ar hroniskām saslimšanām. Toties no 9. novembra balstvakcīnu rekomendēja arī visiem iedzīvotājiem no 50 gadiem; iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja ir hroniskas slimības; iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja strādā augsta riska profesijās un/vai ikdienā atrodas vidē, kurā ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19  pacientiem, gan nevakcinētiem pret Covid-19 cilvēkiem un līdz ar to ir augsts profesionālais un lokāla uzliesmojuma risks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti