Revakcinācija pret Covid-19 – arī visiem no 50 gadiem un pilngadīgajiem ar hroniskām slimībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No otrdienas, 9. novembra, ir būtiski paplašināts to iedzīvotāju loks, kuri var saņemt balstvakcīnu pret Covid-19, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Tagad šī iespēja ir nodrošināta arī:

  • visiem iedzīvotājiem no 50 gadiem;
  • iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja ir hroniskas slimības;
  • iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja strādā augsta riska profesijās un/vai ikdienā atrodas vidē, kurā ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19  pacientiem, gan nevakcinētiem pret Covid-19 cilvēkiem un līdz ar to ir augsts profesionālais un lokāla uzliesmojuma risks.

Lēmums par iedzīvotāju grupu paplašināšanu pieņemts saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām.

Vienlaikus NVD uzsvēra, ka, neraugoties uz jaunu iedzīvotāju grupu atvēršanu revakcinācijai, aizvien prioritāte ir senioru pirmreizējai vakcinācijai pret Covid-19, kā arī papildu devu vakcinācija imūnsupresētām personām. Svarīga ir arī pirmreizējā vakcinācija visiem iedzīvotājiem, kā arī papildu vakcinācija senioriem no 65 gadiem un sociālo aprūpes centru klientiem.

Balstvakcinācija pret Covid-19 nav nepieciešama tiem, kuriem pirms, pēc vai starp abām vakcīnas devām bijis pozitīvs Covid-19 PCR tests. Izvērtējot riskus un ieguvumus, cilvēkiem, kas jaunāki par 30 gadiem, bez nopietnām blakusslimībām balstvakcinācija visā populācijā nebūtu rekomendējama.

Pieteikšanās papildu potei

Prioritāri iedzīvotāji aicināti pieteikties portālā “Manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, vai izmantot dzīvās rindas iespējas vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un pašvaldību telpās, izbraukuma un mobilās vakcinācijas punktos.

Balstvakcīnu ir iespējams saņemt arī vakcinācijas kabinetos ārstniecības iestādēs un pie ģimenes ārstiem.

Vakcīnu veidi

Revakcinācija veicama ne ātrāk kā 6 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas.

Pēc “Moderna” ražotās “Spikevax” vakcīnas papildu deva ieteicama laika periodā 6–8 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas. Kā balstvakcina tiek rekomendētas “Spikevax” vai “Pfizer ”ražotās “Comirnaty” vakcīnas, ir pieļaujama arī “AstraZeneca” ražotā “Vaxzevria” kā trešā deva pēc pilna vakcinācijas kursa ar “Vaxzevria” vakcīnu. Savukārt balstvakcinācija pēc vienas “Janssen” devas rekomendē 8 nedēļas pēc potes saņemšanas.

NVD norādīja, ka līdz ar revakcināciju jau izsniegtie sertifikāti turpinās darboties. Digitālajā sertifikātā parādīsies atzīme par balstvakcīnas datumu un nosaukumu.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets šā gada 7. septembrī vienojās pakāpeniski uzsākt Covid-19 revakcināciju Latvijā. No septembra vakcinācijas kurss ar trešo devu papildināts cilvēkiem ar vāju imunitāti. Padome septembra beigās paziņoja, ka papilddevu iesaka senioriem un visiem aprūpes centru iemītniekiem.

Savukārt novembra sākumā vakcinācijas pret Covid-19 papildu devu rekomendēja arī iedzīvotājiem vecumā virs 50 gadiem ar hroniskām saslimšanām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti