Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 8 cilvēkiem; viena persona mirusi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, viena persona mirusi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Mirusī persona bija vecuma grupā no 90 līdz 95 gadiem ar vairākām hroniskām saslimšanām.

Pēdējās 24 stundās veikti 2767 Covid-19 testi un reģistrēti astoņi jauni saslimšanas gadījumi. SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka viens saslimušais atgriezies no Krievijas, divi saslimušie ir kontaktpersonas, pieciem cilvēkiem tiek precizēti inficēšanās apstākļi. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19.

Pašlaik stacionāros ārstējas septiņi pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 214 pacienti.

Latvijā kopā veikti 288 643 izmeklējumi, saslimušas 1494 personas, 1248 izveseļojušās, 36 mirušas.

SPKC iepriekš norādīja, ka augustā pieaudzis ārzemēs inficējušos personu skaits. No kopējā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita, 34% saistīti ar inficēšanos ārvalstīs – 18% no tiem, kuri inficējās ārzemēs, atgriezušies no Lielbritānijas, 14% – no Ukrainas, 10% – no Krievijas, 5% – no Igaunijas, 5% – no Īrijas, 5% – no Francijas.

Tāpēc SPKC aicina izvērtēt ceļojumu nepieciešamību un rūpīgi sekot pašizolācijas prasībām, atgriežoties no valstīm ar augstu Covid-19 rādītāju.

 

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kopš augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti